Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek az ilyesfajta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az ilyesfajta "érdekházasság" is beleszámít a tipikus érdekházzasságba, egyszinten elítélendő? (több lent)

Figyelt kérdés

Tegnap néztem a Színes fátyol c. filmet (aki még nem látta és szereti a nem tipikus romantikus, egy kissé tragikus, gyönyörű látványvilágú filmeket, ajánlom!) és ennek hatására jutottam el egy gondolatszálon a kövi kérdésre (már nem kapcsolódik szorosan a filmhez, csak ajánlás miatt említettem meg a címet)



Az "én" sztorim:


Van egy nő, aki tudja hogy az adott férfi nagyon szereti, viszont ő maga nem. Mégis hozzámegy, mert neki személy szerint nem az a fő célja az életben, hogy megtalálja a nagy Ő-t, talán nem is hisz benne, nehéznek találja, stb... A férfi, aki meg oda van érte, végülis szimpatikus, jó ember, csak épp szerelmet nem ébreszt benne.

Tehát a nő hozzámegy, hogy legalább legyen egy férje, biztonságos háttere (a férfi nem milliomos, csak egy egyszerű középosztálybeli, tehát érzelmi háttérre gondolok) és hogy boldoggá tegye a férfit.


Legyen két opció:


a) a férfi azt hiszi, a nő is szereti

b) a férfi tudja, hogy a nő nem szereti


Melyik esetben lenne ez nagyobb "gonoszság" a nő részéről, illetve egyáltlán, mit gondoltok erről az esetről? Jellemezhetitek mind a nőt, mind a férfit egyaránt, a helyzetet, stb.


Pl. az "a" esetben nyilván boldog a férfi, mert azt hiszi, a nő szereti, minden ok, tökéletes élet, stb. Mi viszont tudjuk, hogy a szerelem nem kölcsönös. Ez a férfi szerintetek mégis boldog lehet így, vagy a nő részéről ez egy nagyon nagy kicseszés, mert ha nem ment volna hozzá, talán talált volna egy olyan nőt a pasi, aki viszont szereti?


Lehet tudatlannak tűnök, így is van, mivel életkoromból adódóan még nem volt párkapcsolatom, ez csak úgy eszembe jutott, szóval aki tapasztaltabb stb., nyugodtan fejtsen ki mindent, ami eszébe jut! :)


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2017. nov. 25. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a férfi hozzáállása a lényeg. Ha ő a "nagyő"-t keresi, és ezt a nő is tudja, akkor igen, gonosz a nő idézőjelesen.

De ha a férfinak ez megfelel, és ahogy írtad a kifejtésben, a nő boldoggá teszi így is a férfit, akkor ez egy közös döntés tulajdonképpen, és nincs ok rá, hogy elítéljük bármelyiküket.

2017. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom ha a férfinek meg mondod hogy nem vagy belé szerelmes esélyt adsz neki a fejlődésre és talán egy napon vagy nem is olyan soká már el tud csábítani változtat magán stb sok miéyen esetre láttam már példát.


De legyél őszinte először csak járjatok próbáljátok ki működne e és ha elmélyültök egymásban testileg lelkileg akkor sinen vagytok.


Ez a helyes út.

2017. nov. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában az egyik jobban szeret. Ennek vannak aztán fokozatai. Semmi nem fekete-fehér.
2017. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudja a férfi , hogy a nő nem szerelemből megy hozzá de a férfinek Ő a nagy Ő és boldog mellette később lehet ennek hátulütője. Férfi találhat olyan nőt aki viszonozza az érzelmeit.
2017. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mgamból indulok ki


Igen nagyon örülnék neki ha szerelmem tárgya beadná a derekát de nem érném be ennyivel igyekeznék elnyerni a szívét és megtalálnám a módját ha kell megváltoznék előnyömre.


Csak bíztatni tudlak.

2017. nov. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

b. - semmi kivetnivalot nem latok benne. A szerelem ugyis elmulik idovel. Ha mindket felnek igy megfelel, nem is ertem a problemat.

Viszont az a. - szemetseg, mas erzeseivel jatszani, szerelmet hazudni gusztustalan.

2017. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!