Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Adnátok nekem tanácsokat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adnátok nekem tanácsokat a házassági szerződéssel kapcsolatban? (tudom lerágott csont, de szükségem van anonim véleményekre)

Figyelt kérdés
A párom vagyonos nem én. Ő vállalkozó, és röghöz van kötve. Szóval mivel családi vállalkozás megértem a szerződést, viszont nem tudom mi az amit el kell fogadnom. Szóval én vendéglátósként dolgozom, (Balaton,Ausztria) nem keresek rosszul, kicsit többet mint az átlagfizetés. Na most ha hozzámegyek teljesen kelet Magyarországhoz egy faluhoz leszek kötve, itt minimálbéren dolgoznak az emberek, rám is ez vár. Szóval a házassággal le kell mondanom a magasabb fizetésemről. Babát is tervezünk jövőre. Te mit írnál alá? nyilván a külön vagy az külön én a házasság alatt szerzett vagyon elosztásra gondolok!

2018. ápr. 20. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Gondolkodj.
2018. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Semmit nem írnék alá sőt nem is mennek hozzá.


Altalaban az ilyen családokban a feleségnek nincsen szava, mindenben a család irányít ahol a pénz. Ennek csak következményei lesznek. Hozzá jön hogy egy elzárt elmaradott térségben leszel pénz nélkül. Aztán majd nézheted hogy a sogornőcinek mindene megvan te pedig örülsz egy Zara télikabátnak ha annyit tudsz magadnak venni.


Kérdésre válaszolva : házassági előtti vagyon saját tulajdon de a házasságban szerzettnél azért a 25% jogod van. Nehogy már üres zsebbel kelljen 5 év múlva egy valaskor az életed elölről kezdeni egy szabolcsi faluból.

Én maradnék Ausztriába ne tedd tönkre az életed

2018. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ugyanezeket érzem, amiket leírtál, hogy teljesen meg lennék lőve. Nem lenne kötelező vendéglátásban dolgoznom, van diplomám is, de a legközelebbi megyeszékhely is több mint 100km oda-vissza, ennyit nem ingáznék autóval sem. És mivel nincs benne tapasztalatom, ott se fizetnének túl. A kiszolgáltatottságtól nagyon félek. Szeretem a párom, de úgy érzem megfulladok. Babára is nagyon vágyom, de válás esetén a lakhatásunkat se tudnám biztosítani. (Ezért nem szültem eddig)
2018. ápr. 20. 16:26
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Fú, biztosan nem.



Mi van abban a szerződésben? A házassági vagyonkozosseg eleve arra van, hogy védje a nőt a gyerek miatt kiesett keresőképtelen évekért.


Ebből nem engednék, 100 százalék közös vagyon a gyerekkel otthon töltött vagy nem teljes munkaidőben dolgozott évek alatt. Utána 25%járna nekem, mivel en maradok otthon, ha beteg, nehezen talalok munkát stb..


Aztán erre jön még a bevételkiesés, ha miatta a senkifoldjen kell állást keresned.


Szerezz ügyvédet, ő majd minden kiesésre gondol, mi biztos elfelejtünk párat.


Egyébként én sem költöznék keletre, pláne nem szülnék ott, nem csak a munka, hanem az életszínvonal és a tájékozatlanság miatt, az oktatás színvonaláról, és a kevés értelmiségi emberről nem is beszélve.. és akkor a románokat és a romákat még nem is említettem. Ja és az a rémes keleti tájszólás..

2018. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Semmi pozitív nincs ebben amit leírsz. Miért áldoz be mindent hogy a barátodnak jó legyen de irj azért ala egy szerződést is nehogy egy fillért is elvigyél a közösből.


Nem kellene nekem ilyen. Olyan kiszolgáltatott leszel a semmi közepén hogy nem fogod tudni hol sírj. Ne tedd tönkremegy jövőd ferfit találhatsz még egy gyereket is szülhetsz másnak.

2018. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Önmagával nincs bajom a keleti tájszólással a románokkal sem. A párom és a szülei is értelmiségi, diplomás emberek. Na és én is keletről származom. Még a falusi életet is szeretem. Megélhetés miatt választottam nyugatot és a Balatont.

A házassági szerződés még nincs, de biztosan lesz (ha hozzámegyek), de nem vagyok hajlandó bármit aláírni. Ezért tettem fel a kérdést.

2018. ápr. 20. 16:34
 7/13 A kérdező kommentje:
A kórházi ellátással nem lenne gond, nem Nyíregyházán szülnék, ettől sokkal fontosabb az unoka és az egészsége, na meg gondolom az enyém is.
2018. ápr. 20. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
X ev utan a mostani fizetesedet fizesse (ha ragaszkodsz mindenkepp ezzel a szarragoval a hazassaghoz) termeszetesen inflaciot is beleszamitva. Tehat mintha ugyanugy tudnal dolgozni ugyanazert a penzert a hazassag alatt is.
2018. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
İlletve termeszetesen lakhatas biztositasa, hiszen valas elott nem tudtal volna felrerakni sajat otthonra.
2018. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, ha már van gyerek: megyeszékhelyen állandó lakhatás biztosítása, normális gyermektartás (normális pénz nem ilyen 15ezer/gyerek, ilyeneket hallok) teljes felügyelet gyermekfelügyelet az enyém, Gyes Gyed alatti bizonyos összeg, ami külön vagyon.

De mikor ezt egy személynek megemlítettem(nem a páromnak), akkor én voltam pénzéhes nőcske meg aranyásó)

2018. ápr. 20. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!