Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dr. Kiss Olga és Nagy Péter...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dr. Kiss Olga és Nagy Péter házassága után a feleség viselheti -e a dr. Nagy Olga nevet?

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Viselheti, de miért tenné? Ha lezárult a házasságuk, el kell engedni minden fronton a másik felet....
2018. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

#1 nem válás a kérdés, hanem házasodás utáni névváltozás :D

Kérdező: szerintem ez így ebben a formában problémás, mert a dr. cím nem a Nagy vezetéknévhez tartozik, hanem a Kiss-hez, ergo Nagyné dr. Kiss Olga lenne a korrekt úgy gondolom. na meg a Nagy dr. Olga hihetetlen hülyén festene :P

Persze lehet tévedek, de józan paraszti ésszel valami más megoldás kéne...

Persze én sem preferálnám a helyedben a Nagyné dr. Kiss Olga nevet... de talán mégis ez a legkorrektebb.

Vagy akkor a dr. címet kell kihagyni a történetből, ha a név a fontos, nem a rang jelzése...

2018. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
*házasságkötés után! bocsi, félreérthető voltam!
2018. aug. 24. 09:02
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Az anyakönyvvezető meg tudja mondani a lehetséges névviselési formákat és ezzel együtt a közös gyermek névviselési firmáját is.Érdemes megkérdezni előre.


Dr. esetén viszont érdemes meghagyni a saját nevet.

2018. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A doktori cím egy előtag, ami a vezeték név előtt szokott lenni, és a végzettséghez tartozik. Szerintem ez a kombináció lehetséges, de biztos ami biztos kérdezd meg az anyakönyvvezetőt
2018. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Nagyné Dr. Kiss Olga

Dr. Kiss Olga

Dr. Nagy Olga

Dr. Nagy-Kiss (Kiss-Nagy) Olga

Nagy Péterné Dr.


Ezek mind lehetnek.

2018. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előzőnél a pont 😀😀
2018. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
5-ös és 6-os mondja jól. Ha megváltozik Kiss Olga neve Nagy Olgára, a doktori cím ugyanúgy őt illeti, tehát Nagy Olgát.
2018. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így viselem.
2018. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, viselheti. Ahogy a #6-os válaszoló már elkezdte írni, bármilyen formában is veszi fel a férje nevét, valahova kiteheti a dr. előtagot, hiszen az az ő titulusa, nem veszíti el. Tehát:


dr. Nagy Olga

dr. Nagy-Kiss Olga

dr. Kiss-Nagy Olga

dr. Kiss Olga

Nagyné dr. Kiss Olga

Nagy Péterné dr. Kiss Olga

Nagy Péterné dr.


Ezzel szemben ha a férje rendelkezik doktori címmel, ő pedig nem, akkor csak bizonyos formátumok felvétele esetén használhatja a férje doktori címét. Így tehát:


dr. Nagyné Kiss Olga

dr. Nagy Péterné Kiss Olga

dr. Nagy Péterné


Külön felhívnám a figyelmet az utolsó alakra mindkét esetben. A Nagy Péterné forma esetén tehát a név elé írt dr. a férj doktori címét jelöli minden esetben, míg ha a feleségnek van doktori címe, neki elvileg a név végére kell írnia a sajátját.

2018. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!