Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők! Ti melyik korszakban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Ti melyik korszakban élnétek inkább?

Figyelt kérdés

A régebbi időkben, amikor a nők dolga még csak háztartás vezetése, és a gyerekek nevelése volt, vagy a mostani "modern" családban, ahol már a nőnek is dolgoznia kell, lehet karrierje, és nem kötelező szülnie?

Ti hogyan éltek jelenleg, illetve ha választhatnátok, melyiket választanátok és miért? Indoklással, ha lehet.

Kort is írjatok!



2018. okt. 1. 19:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Minden korszaknak vannak hátrányai. A társadalmi réteg sem mindegy, amibe az ember beleszületik és felnő.

Bizonyos szempontból kényelmesebb lenne egy korábbi korban élni, ahol kvázi gyerekként kezeltek volna a halálomig, jogilag legalábbis mindenképpen. Mégis, minden hátrányával és kihivásával én örülök, hogy most élek.

2018. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

A mostani.

Nem szeretem a kötelező dolgokat, ha feleség leszek majd, azt szabad akaratomból szeretném megtenni. Nem azért, mert férfjhez adott a család érdekből.

2018. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen most, megőrülnék, ha az éltem csak a családból állna. Most van a lehetőségek kora. Imádok tanulni, képezni magam, és a saját utamat járni, dönteni a fontos dolgokban. Egy férfi irányítása mellett én nem érzem magam biztonságban, inkább gyengének és kiszolgáltatottnak. (Mondjuk ez speciel rossz példán is alapul.)

Szabadság nélkül az ember lánya csak törött szárnyú madár....

N 40

(egy gyerekes anya)

2018. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
A mostanit. Nem hinnem, hogy indokolni kell.
2018. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

A mostaniban.

Nagyon fontos nekem a szabadság, és az, hogy mindent a szabad akaratomból tegyek meg. Ezen kívül pedig nagyon szeretek tanulni, és a munkámban, a gyereknevelésnél reálosabb és tudományosabb területen is ki szeretnék bontakozni.

Jelenleg még tanulok, utána dolgozni szeretnék néhány évet, majd házasodni, családot alapítani, 2-3 gyerekkel. Nem szeretnék feltétlenül nagy karriert (mielőtt a gyerekek felnőnek), de nem is csak háztartást vezetni, és gyereket nevelni szeretnék.

2018. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Most. Sok szomorú dolog van a mai világban is, de nem akarok se férjet, se gyereket.

Így nekem a legjobb a mostani feltétel, hogy magam választhatom meg kivel élek és milyen feltétellel.

2018. okt. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék: nem a 100 évvel ezelőtti időkre gondolok, amikor még divat volt a kényszerházasság, és a lányok férjét már születésekor kijelölték.

Hanem kb a 80-as 90-es évekre, amikor még nagy divat volt, hogy a nők "háztartásbeliek" voltak, ez egy népszerű és választott életforma volt, nem kényszerből csinálták.

2018. okt. 1. 19:21
 8/30 Pumukli alfahím ***** válasza:
18%
Férfiként válaszolok,szerintem az őskorban voltak igazi férfiak és nők.Akkor a túlélés volt a cél,a család és a közösség fenntartása. Egymásra voltak utalva,tehát megvolt az összetartás,ami nagyon fontos egy család számára. Nem csalták egymást fűvel-fával,mindenki tudta hol a helye és mi a teendője.
2018. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
És persze maguk választhatták ki, hogy akarnak-e házasodni, és kivel.
2018. okt. 1. 19:22
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó lehet már annak, aki tudja, hogy az őskorban ki csalt meg kit. :D
2018. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!