Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb nő vágyik az eljegyzésre, esküvőre, házasságra, míg a férfiak nem igazán, és inkább csak a barátnőjük kedvéért mennek bele?

Figyelt kérdés
Már ha egyáltalán belemennek

2019. máj. 22. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Ők a Hamupipőkét nézték, mi meg a Dragon Ballt.
2019. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Komolyan kérdezem
2019. máj. 22. 17:49
 3/8 A kérdező kommentje:

És mindkét oldal is:

hogy a nők miért vágynak rá ennyire, a férfiak megm iért nem

2019. máj. 22. 17:50
 4/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
79%

Társadalmilag az van belesulykolva a női nemben, hogy a királylány célja a házasság.

A férfiakba pedig az, hogy esküvő=rabság.


Mindezt viszont a szerelem képes felülírni. Ha egy férfi találkozik a nagybetűssel, akkor valami szélvész sebesen képes megkérni a nő kezét a legmegrögzöttebb házasság kerülő is.

2019. máj. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez messze nem igaz ilyen végletesen. A pasik közül is akarnak sokan házasodni. Sokan meg csak a haveroknak játszák csak el a hattyú halálát, mert azt hiszik, ciki, hogy ők is akarják.


Amúgy konkrétan könyörgött nekem pasi, hogy menjek hozzá, de nem akartam.

2019. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vágyom, sőt. Hatalmas dolognak kéne történnie hogy én valakinek a felesége legyek.
2019. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A valóság sokkal árnyaltabb annál, ahogy leírtad. Egyáltalán nem akar minden nő férjhez menni, mert ma már nem az az egyetlen opció, hogy "tisztességes asszony" legyél. A férfiak között pedig rengetegen vannak, akik fontosnak tartják, hogy házasságban éljenek.


Tehát nem ennyire a nemektől függ, inkább a tapasztalatok és a társadalmi minták meghatározók. A párom például olyan családban nőtt fel, ahol a házasság érték, és az ismerős házaspárok évtizedek után is boldogok. Nyilvánvaló, hogy ezt hozta magával és természetes számára, hogy megházasodik. Az előző párom szülei kis korában elváltak, sokáig rossz viszonyban voltak, a hétvégéket pedig a szintén elvált vagy szingli barátaik társaságában töltötték, ahol valószínűleg gyakran szóba került a befuccsolt házasság. Ezért ő valóban rabságnak és értelmetlen szenvedésnek tekintette a házasságot.

2019. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MolotovPunk ***** válasza:

Én soha sem akartam megházasodni.Elnézve 1-2 éves (komoly) kapcsolataimat,nem is fogok.Eddig összes volt nőmről azt hittem,na ő lesz az igazi végre.Nem így lett.Így 3X után már egyáltalán nem is érdekel ez a dolog. :D

Egyébként egyik jó barátom pont barátnő nyomására házasodott meg kb fél éve,de már vannak kisebb,nagyobb bajok kapcsolatukban.Pedig én mondtam neki,hogy gondolja át alaposan kivel köti össze az életét...

2019. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!