Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom nem akar feleségül venni?

Figyelt kérdés
5 éve együtt vagyunk, már alig várja hogy gyerekünk legyen, megtervezte az egesz jövőnket, de egyszerűen nem akar házasságot. A szülei elváltak, már sokszor beszéltünk erről, hogy nekem ez fontos, mintha az öt nem is érdekelné. Neki ez sose volt fontos azt mondja, mondta már azt is, hogy nem akar a családtagjai előtt "szerepelni". Iszonyat csonka családja van, ha vsn benne 3 ember, akivel igazán tartja a kapcsolatot, sokat mondtam. Miért van az, hogy ilyen dologban csak a férfi döntése a mérvadó, mert ő az, aki megkéri a lány kezét? :(
2019. máj. 25. 23:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Eldöntöd, hogy mit erzel ezzel kapcsolatban, es aszerint cselekszel. Ilyen szereples meg ez csak egy papir indokokat en nem tudok elfogadni. Szerepelni nem kell, ketten bemegyünk, talalunk ket tanut, kijovunk. Ismerni se kell hozza a tanukat, nemhogy szerepelni elottuk. Ha meg nem erdekli, mert csak egy papir meg a tobbi maszlag, akkor akar ala is irhatja, hiszen az egy semmi a szamara, nemdebar?

En a reszemrol nem lennek senki baratnoje 50 evig. Egyreszt megalazo, masreszt pedig irto nagyokat lehet vele szivni, amikor jogilag semmi kozod ahhoz az emberhez, akivel összefontad az eletedet ezer szalon anyagilag.

Nem csak a ferfi dontese szerintem ez. Egy normalis kapcsolatban fogjak, leülnek, es megbeszelik hogy mi van, es amikor latjak, hogy nem passzolnak a vagyak, akkor belatjak, hogy nincs ertelme huzniuk egymas idejet.

En is igy tettem, amikor olyan helyzetbe ertunk, hogy idoszeru lett ezekrol beszelni. Elmondtam, hogy nekem mik a preferenciaim, milyen "idosavban" haladnek legszivesebben, meghallgattam ot is, es aszerint cselekedtunk eljegyzes, szervezes stb. tekinteteben. De ha o nemet mond, meg ködösit meg tarsai, meg majd benne van az 5 eves tervben, akkor felallok, es megkoszonom az együtt toltott idot, de nekem erre tovabb nincs energiam, mert nem egyet akarunk.

2019. máj. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak a férfi döntése a mérvadó. Senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy dobj ki még több évet az ablakon az életedből egy olyan ember mellett, aki 100%, hogy nem fog soha feleségül venni. Főleg, hogy már beosztotta az egész további életeteket, meg helyetted eldöntött mindent. A szülei válása meg a "szereplés" baromi rossz kifogások. Egyrészt azért, mert az ő kapcsolatuk nem alakult jól, a tiétekhez semmi köze, másrészt lehet "két tanús" esküvőket rendezni, amikor 10 perc alatt összeadnak titeket. Ha meg számára nem jelent semmit a dolog, úgy tűnik, te sem jelentesz neki sokat, ha legalább a te kedvedért nem tudja aláírni azt a nyomorult papírt.

S hogy mit tegyél? Keress magadnak olyan férfit, akivel azonosak az álmaitok meg az értékrendetek, és nem pasim-csajom kapcsolatban akar élni veled életetek végéig. Vagy pedig maradj vele és törődj bele, hogy sose leszel menyasszony/feleség.

2019. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Nézd, a kapcsolatotokon változtatna bármit ha feleségül venne? (Házasként megsúgom, hogy semmit az ég világon nem fog)

Megvan az elköteleződés, veled akarja leélni az életét?

Akkor fogadd el, hogy nem lesz házasság, ennyi. Tényleg semmi értelme nincs és semmire nem garancia. Ne csessz el egy jó kapcsolatot ekkora baromság miatt.

2019. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten mindenki jót írt idáig.

A döntés a tiéd.

Csak egyet fogadj el: ő SOHA nem fog megkérni téged.

Ne is akard kierőszakolni tőle, mert abból jó nem lesz.

Döntsd el, hogy ez így neked elfogadható e.

2019. máj. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

Te meg nem szülsz neki, oszt ennyi. Én meg azt nem venném el, aki nem szül nekem. Baromi egyszerű.

32/f

2019. máj. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

“Miért van az, hogy ilyen dologban csak a férfi döntése a mérvadó, mert ő az, aki megkéri a lány kezét? :(”


Más dologban meg csak a nő döntése mérvadó. Pl nekem azt mondta a párom, hogy nem akar gyereket, nem is lett vele, de ha akart volna, és én nem, akkor meg gyerekünk születik. Van ez így



Amúgy meg ez nem a férfi döntése. 2 ponton is van beleszólásod.

1) mondhatod neki, hogy házasodjatok össze, mert neked ez fontos. Nem lesz persze leánykérés, de házasság lehet

2) dönthetsz úgy, hogy neked fontos ez annyira, hogyha a párod nem teszi meg, akkor elhagyod, és keresel olyat, aki elvesz.



Amit nem értek, hogy a párod végig nyílt lapokkal játszott, hogy nem akar házasságot. Miért nem évekkel ezelőtt mondtad meg, hogy te meg igen, ahelyett, hogy látszólag elfogadtad, most meg nyafogsz, hogy akarjon mégis.

2019. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg addig nem szülnek neki.

Amúgy nem csak a férfi döntése, ket ember döntése. Hiába kér meg, ha te nemet mondasz.

2019. máj. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem a férfi szava a mérvadó. Ő nem kér meg, de meg a "mérvadó szavaddal" elhagyod ezért. Ha nem teszed, az döntés a részedről is.
2019. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked van döntési jogod, hogy IGEN/NEM választ adhatsz egy leánykérésre.


Miért érzed igazságtalannak, hogy a párod is kap döntési jogot?


Fogd fel úgy, hogy ő mondott nemet. Innen teljesen mindegy, hogy te igent mondtál volna, nem lesz házasság.

2019. máj. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki, te szeretnéd ha a gyermeketek házasságban születne, ha nem lesz esküvő,akkor nem szülsz élettársi kapcsolatba.
2019. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!