Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek hogyan oszlik meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hogyan oszlik meg a vagyon az alábbi bonyolult esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy férfi. Van egy felesége több, mint 7 éve, tőle van egy gyereke. Mindketten aktívan dolgoznak. Együttélésük alatt vásároltak egy ingatlant.


A férfinek volt egy korábbi kapcsolata, amely 10 évig tartott, azonban ott nem volt sem házasság, sem bejegyzett élettársi kapcsolat. A férfi ezidő alatt jelentős vagyonra tett szert, két darab ingatlant is vásárolt. A nő háztartásbeli volt, nem járult hozzá ezekhez a vásárláskokhoz, a férfi tartotta el. Ettől a nőtől is van egy gyereke.


A férfi halála után hogyan oszlik meg a vagyon a két nő között, ha egyik gyermek sem nagykorú még? Végrendelkezéssel el lehet - e érnie azt a férfinak, hogy az új asszony örököljön mindent, vagy pedig az előző párja megtámadhatja a végrendeletet? Az utóbbi esetben mennyire lehet jogosult? (Elsősorban a kapcsolatuk alatt vásárolt két ingatlan sorsa érdekelne.)


A kérdés elméleti jellegű, a nagybátyámat próbálom megnyugtatni. Nem vagyok jogász, így elnézést, ha valahol hülyeséget írtam. Ha valami nem világos, kérdezzetek.


A válaszolóknak megy a zöld kéz!



2019. jún. 3. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A két gyerek mindenképp örököl, a volt élettárs nem, a feleség gyereknyi részt úgy tudom.
2019. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek mindenképp örökölnek. A házassagban született gyermeket a jog a férj nemzésének véli. A nem házasságban születettet ha a nevére vette akkor amiatt szintén. Ha nem vette a nevére másszóval nem tett apaságo nyilatkozatot és ezt az anya utólag nem bizonyítja hogy az övé a gyerek akkor az a gyerek nem kap semmit.

Gyermek a végrendeletből, örökségből csak erős indokkal zárható ki. pl az apa életére tört bizonyíthatóan.

Egyébként nem. Az előző asszony ha perel a bevételek-kiadások arányában juthat bármihez. Ha nem volt bejelentett munkája akkor semmit nem kap. A házastárs is csak a házasság UTÁN megszerzett KÖZÖS TULAJDON, felére tarthat igényt. Ami szintén a beadott hivatalosan navnál bejelentetz bevételeik arányában osztódik váláskor. A gyerekek az apa halála után örökölnek, amit ha kiskorúak be kell tenni nekik gyámszámlára felbőtt korukig, ha értékesítik az ingatlanokat. Itt a gyerekek szemponjából a házasság nem házasság nem mérvadó csak hogy az apa nevén vannak-e. Mindkettőnek ugyanolyan joga van. A házasságban születettnek az anyai részével több jut. Ha az anya is meghal. Kvázi amit az anyja az apjával rakott össze annak a fele az anyjáé ezen felül 25%-a az övé 25% a másik gyereké.

2019. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző feleség semmit nem örököl, csak a gyerek.

A gyerekeknek mindenképpen jár a kötelesrész, az nem ex és mostani feleségé, hanem meg kell őrizni a gyerekek nagykorúságáig, amit a gyámhivatal felügyel.


És még egyszer. AZ előző feleség semmire sem jogosult. Vele minden anyagi jellegű kapcsolat lezárult a válással, csak a gyerek felé nem.

2019. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kicsit konkrétabb leszek.

Az illető rokonom elég rossz egészségügyi állapotban van. A gyermekeket nem akarja senki kizárni a végrendelkezésből (mindkettő a férfi nevén van), de a volt asszonyt igen. Szóval úgy szeretne majd végrendelkezni, hogy a vagyona a két gyerek és a felesége között oszoljon meg, úgy, hogy a feleség a lehető legjobban járjon.


Tulajdonképpen attól tart, hogy a volt élettars igényt tarthat-e a fentieket figyelembe véve az együttélésük alatt vásárolt két ingatlanra vagy egyáltalán bármire és ezáltal bekavarhat-e a fenti sémába? (Elvileg van valamilyen törvény, hogy x év együttélés után, ha semmilyen papír nincs, akkor is kérhet részesedést.)

2019. jún. 3. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg van valamilyen törvény, hogy x év együttélés után, ha semmilyen papír nincs, akkor is kérhet részesedést"


Nincs ilyen törvény. Illetve van, de az a napi használati ingosagra vonatkozik es nem az ingatlanra, és arra sem ezer év után jelentve az igényt.

Nincs miért aggódni a rokonnak.

2019. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Google: Ptk § öröklési rend
2019. jún. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az együttélés alatt szerzett ingatlanra az előző feleség hiába akarná rátenni a kezét ha nem is volt bejelentve,

nem tett semmit a közösbe, egyébként perelhet ha akar de már régegtette volna ha látta volna értelmét

2019. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!