Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Még neki áll feljebb?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még neki áll feljebb?

Figyelt kérdés
Van egy gyermekkori barátnőm, 18 evésen ismerte meg a férjet, agyba fobe csalta a csávó mindenki tudta (ő is) folyton derültek ki a nők persze a barátnőm nem akarta hinni vagy amikor már kézzelfogható nyom is volt ( gyerek egy másik lanytol) akkor is elnézte h ez egy botlás! Ezek után hozza ment feleségül szült egy gyereket neki persze a csávó nem állt le , kiderül hogy 2 éves viszonya van egy nővel, le is lépett azzal , pár hét után a barátnőm visszasírta a csávót, de a megcsalás nem maradt annyiba.Eltelt 3 év és most már 3 hónapja lelepett a férje egy másik nővel. Na most ugye el kezdte nekem mondani , h mekkora patkány a férje és, h ő h át lett verve ......Én meg nem -bírtam magammal és megmondtam ? H alapból hozzá sem kellett volna mennie a sok nő úgy után, sem vissza sírni amikor lelepett és persze millió jel volt utána is h meg van csalva .Most nem áll velem szóba mert h nekem támogatnom kéne őt de én nem teszem!!! Wtf? Ha barátok vagyunk hazudnom kellene? Azt mondani h igen a gazember átvágott? Közben nem így van ő nagyon is asszisztált -éhez mert tudta végig mi folyik.
2020. jan. 10. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom cseszettül nulla önbizalma volt, hogy kilépjen abból a kapcsolatból. Bár ehhez már nagyon betegesnek kell lenni, hogy az ember ilyenbe benne maradjon. Bocs, lehet köcsög leszek, de megérdemelte a barátnőd, ha ennyi ésszel van szabadlábon. Mit hit, szül egy gyereket, a mai világban majd ez ott tartja a férfit mellette, mikor a másik mellett sincs ott? Majd talán az övé lett volna a kivétel?
2020. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hellmano ***** válasza:
100%
Mindenki a saját hibájából tanul...
2020. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Neki most arra van szüksége, hogy együtt szidhassa valakivel a férje édesanyját. Ha ebben tudsz segíteni, segíts, ha nem, akkor inkább hallgass!
2020. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írta az első, valószínűleg nullán áll az önbizalma. Egyébként sosem tudhatod, de kitudja mivel zsarolta meg az a férfi a Te barátnődet... Lehet, hogy sokkalta komolyabb dolgok is történtek, mint amit így szimplán leírtál nekünk. Manipuláció, zsarolás, megfélemlítés, hitegetés, erőszak stb... bármi lehetett, ami okozhatta végül azt is, hogy pszichés problémái lettek, mint pl. hogy nem érdemel mást, senki más nem szereti, ez az Ő hibája stb... Vagy ennél sokkalta komolyabb tévképzetek.


Ahogy írta más, támogasd abban amiben tudod, ha tényleg szereted és fontos számodra. Van, amikor elnézendő a kegyes hazugság, na ez pont egy ilyen eset. Amikor már van annyi ereje pszichésen, akkor meg lehet Neki mondani, hogy ezt jól elqtad. De ilyenkor pont nem ez hiányzik az embernek, hogy kiokítsák a nyilvánvalóról és sértegessék.


Én is elbhasztam sokmindent, és a legjobb barátom nem azzal kezdte, hogy „én megmondtam”, hanem hogy „bármi is van, rám számíthatsz”. Nekem ez már egy rohadt nagy löketet adott, a „gyógyulásra”. Ellenben mással, aki az elsőhöz hasonlókat mondott.

2020. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De hát már hány éve mondtuk neki , h el kell engedni ezt az embert nem egy nővel csalta meg volt aki felhívta és beszámolt képekkel is .Mikor le lepett a másik nővel azt hittem h na most aztán végre vége, érre hívott h na mégis a családot választotta, akkor mondtam neki már h váljanak el család ide vagy oda elhagyta egy másik nőért akivel valószínűleg már a terhesege alatt összejött.Most is próbálkozott meg amikor elköltözött a férje , próbálta etetni stb.Komolyan meg áll az eszem ennyire nem lehet szeretni valakit
2020. jan. 10. 21:32
 6/11 A kérdező kommentje:
Hat nem zsarolta az biztos , nem csak mi vagyunk barátok a szüleim a szüleivel is.Es tudom h mi folyt ott.A barátnőm mindent eltűrt neki mert na nem egy hu ha szépség és a férje meg jóképű nagy dumas.A csávónak meg ez jó volt h van neki egy csicskája akivel bármit meg lehet tenni ! Mondom bármit!A kedvenc sztorim egyik közös barátunk lagziján a férje lelepett a lagzi középén egy nővel láttuk elmenni !!!! És rá 3 órára jött vissza rúzsos nyakkal és az inge hátulja sáros meg fű nyomos volt............
2020. jan. 10. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennek van egy másik pszichológiája is. Valószínűleg társfüggő volt vele.

Ez ilyen... ilyenkor tényleg annyira függ tőle.érzelmileg,hogy még ezt is el tudja nézni,vagy akár többetqrosszabat is.


Szóval mondhatni, hogy beteg. Aki pedig ki tudja gyógyítani, az a pszichológus (és nem a pszichiáter, mert az csak gyógyszert ír fel), illetve saját maga, ha képes végre a felismerésre és ezáltal a tanulásra.


Szóval ha így érted már, hogy nem ő a hibás, hanem egy fel nem ismert betegség, akkor könnyebb megértened és segítened őt 🙂


Nézzetek utána együtt a társfüggőségnek, olvassatok cikkeket, tapasztalatokat! Rengetegen vannak, akik a társfüggőség miatt ilyen, vagy hasonlóan bántalmazó, sőt akár fizikailag is bántalmazó kapcsolatban ragadnak benne.


Picit írok róla, amitől könnyebb megérteni. Szóval a csecsemő rakaszkodik az anyjához, hiszen ő jelenti neki az életet. Nélküle (és pl az anyatej, étel nélkül) meghal. Ez ösztön. Egyértelmű.

Ez a kötődési szakasz után jön egy leválási szakasz,amijor elkezd önállósodni.

Ő ezt valahogy nem jól élte meg, valami zűrös volt neki, rosszul nevelték, ezért rossz viselkedésminta rögzült nála. Ez abban mutatkozik meg, hogy felnőtté válva azt a kötődést próbálja megélni, amit a csecsemő él meg az édesanyja iránt. Tehát úgy képzeld el a pszichológiáját, hogy ő most azért, és pontosan úvy ragaszkodott ahhoz a férfihez, amiért a csecsemő is az édesanyja iránt. Az életet jelenti neki.

Mivel a barátnőd sosem tudta, hogy mi az a szerelem, ezért ezt az érzést félreérti. Sosem volt szerelmes. Csak társfüggő. Ez a társfüggőség. Amit érzett, az beteges sajnos, a köteléke a férfi iránt beteges. Felnőttként nem egészséges csecsemőként kötődni és ragaszkodni valakihez.

Tehát ami segíthetne neki az az lenne, hogy ezt a kötődés-leválást vagy megéli biztonságos környezetben, vagy pedig tudatosítja a dolgot, és végérvényesen felülírja az ezzel kapcsolatos rossz viselkedésmintáit. Ez után lehet ő először az életben egészséges, csak ez után lesz képes egészséges, egyenrangúságon alapuló hiteles kapcsolatra, igaz érzelmekre. Ez hosszú folyamat. Legjobb esetben fél év, inkább 1-1,5 év. Egy olyan hiedelemről van szó, amit egész életében használt. Nem egyszerű felülírni.

2020. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akk sztem a barátnődnek nincs nagy önbizalma. Mert azthiszi ha nem olyan hű de de szép nő aki után minden férfi megfordul akkor ő már értéktelen és azthiszi hogy más férfinak nem kell ezért szült neki sztem gyereket meg kapálozik utána. Ám sztem neki egy jó nagy adag önbizalom löket kellene ha fontos a baratsagotok akkor vidd el vásárolni mutasd meg neki hogy ő is ér annyit mint más nő.
2020. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi próbáltuk elvinni meg a hazzasag alatt is de nem nőies típus! Ragasztódik a 80 évek divatjához, smink szóba sem jöhet,így nehéz....
2020. jan. 10. 22:28
 10/11 Rockarc ***** válasza:
77%

Eloszor is neked van igazad. Masodszor, o pont olyan tinedzser szinten van, mint amikor megismerkedtetek. Egy tinivel szemben, meg hiaba van igazad, neki nem arra van szuksege, hogy "na ugye, en megmondtam, hogy ez lesz", hanem a tamogatasra, hogy ujra labra tudjon allni az utesbol, amit kapott. Szoval villamgyorsan felejtsd el azt, hogy tovabbra is az orra ala dorgolod az elete hibajat. Pontosan tudja, hogy hanyszor es mit mondtal neki, szenved is tole.


Idovel persze rajon, hogy nem te vagy a rossz, de te is tehetsz erte. Te 1000* jobb helyzetben vagy, mint o, tegyel neki gesztusokat, barmit. Akkor vagy a jo baratja, ha viszel neki egy doboz sutit, vagy egy uveg bort es meghallgatod, barmit is akar mondani. Gyogyitsd, ne buntesd. Barmikor fordulhat a helyzet es lehet egyszer majd neked lesz szukseged ra. Mit szeretnel akkor hallani, hogy milyen balf.asz voltal? Dehogy. Ennek is megvan a maga helye es ideje, de most ez keretlen oszinteseg.


43F

2020. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!