Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szerintetek mitől függ, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitől függ, hogy valaki hűséges a párjához, egy hosszú kapcsolatban, vagy nem?

Figyelt kérdés
Adott egy 12 éves házasság, ami már évek óta kihülőben van.Gyerekek minden megvan. Csakhát mi nem, úgy ahogy kellene. Soha nem csaltam meg senkit, mindíg el is ítéltem ezt a dolgot. DE, most megfordult a fejembe. Bár bevallom őszintén hogy a gondolattól kicsit lelkiismeret furdalásom is lett.

2020. márc. 30. 18:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mitől függ a hűség? Házasságkötés előtt jól megismertük egymást a feleségemmel, láttuk, de elfogadtuk egymás apró hibáit, szóváltások idején uralkodtunk magunkon, soha nem sértegettük egymást, nem voltak csendes óráink, mosolyszünettel, mindig az szólalt meg elsőnek, akinek mondani valója volt a másik felé. A nyáron szeretnénk megünnepelni az 55. házassági évfordulónkat...

Ffi.

2020. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 szívből gratulálok!


Én is azt gondolom, jól meg kell ismerni a másikat, mielőtt házasságra lépnének. Csak úgy nem kezd kihűlni a dolog, ha a két fél fenn tudja tartani a tüzet. Akár gyereke mellett is. De ha te már a megcsaláson gondolkodsz, az régen rossz. Ott már nem sok megmenteni való maradt. Megcsalás helyett inkább válj el szépen.

2020. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi szinttől. Attól, hogy gyerek van, attól, hogy x éve együtt vagytok még ugyan úgy minden egyes nap energiát kellene fektetni a kapcsolatba. Ugyan úgy törődni kell egymással egy párként is, nem csak mint apa meg anya. Ahol ez elmarad ott ki fog hülni a kapcsolat, eltűnnek az erős érzelmek és jönni fog a megcsalás vagy szakítás. Hogyha nem romantikáztok, nincsenek mély beszélgetések, nincsenek minden napos kedvességek, szeretgetés stb. akkor előbb-utóbb el fog jutni arra a szintre a kapcsolat amikor teljesen kihül.
2020. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kellően szereti és tiszteli-e. Ha szereti, nem jut eszébe megcsalni. Ha nem szereti, de tiszteli, akkor eszébe jut a félrelépés, de nem tudja megtenni.
2020. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a problèma hogy nem tartottàtok ègve folyamatosan a tüzet. Arròl, viszont hogy megcsalod azt gondolom hogy nincs is meg az a testi kontaktus sem màr köztetek.

Együtt vagytok màr màr megszokàsbòl, a gyerekek miatt, a csalàdi idill miatt.

Nem is tudom hogy ez menthető lehet e :(

Sajnàlom

2020. márc. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az illető értékrendjétől és jellemétől függ. A hűség kizárólag döntés kérdése, semmi másé.
2020. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Neveltetés, vérmérséklet, értékrend és az, hogy megkapja-e, amit a kapcsolattól vár.

Van, aki egyáltalán nem monogám és ezt magának sem vallja be, mert annál jobban akar pl családot.

Van, akit semmivel sem lehet megtartani, mert neki a megcsalás természetes, ösztönös dolog.

Van, akinél meg az természetes, hogy ha kapcsolatban van, kapcsolatban szexel csak.

Van, aki nem a változatosságra megy és nem az adja az élményt neki, hogy valami új.

Van, akinek egyszerűen olyan alacsonyak a szexuális igényei, hogy akkor sem köt ki más ágyában, ha a kapcsolata rossz, mert nem lehet elcsábítani ilyesmivel.

Van, aki kiég egy rossz kapcsolatban és máshova menekül, de gyáva szakítani.

Van, aki elég erős ahhoz, hogy kilépjen, ha rossz és nem sunnyog.

Van, akinél tönkretesznek mindent a gyerekek, mert nem jut idő egymásra (vagy az egyik fél annyira belebuzul a gyerekekbe, hogy nem kíváncsi a másik félre).


Én alapvetően úgy gondolom, hogy minden esetben korrekten lehet eljárni, csak van, akinek ez a döntés magától értetődő és ha összehozott egy rossz kapcsolatot, nem azzal kompenzál, hogy tart mellette egy másikat. Kilépni mindig ki lehet, illetve 2020-ban a házasság és a monogámia sem egy kötelező motívum. Ha a partner vevő rá, nem kell félrelépni, elég nyitni mások felé, ha nem vevő rá, akkor lehet keresni másik partnert, aki hasonlóan nek egy emberrel akarja csinálni, de egy embert akar szeretni.


A megcsalás sokféle lehet, de minden esetben a hazugság az, ami elítélendő. Hiszen csak az tud megcsalni, akinek nem tud róla a párja. Akinek rud róla és rendben van vele, az már nyitott kapcsolat. És nem tartom megcsalásnak azt sem, mikor egy pár anyagi okokból vagy a gyerekek miatt (amivel mondjuk nem értek egyet, de mindegy) együtt marad, de megbeszélik, hogy mindketten szeretőt tartanak. Nem feltétlenül jó egy ilyen döntés, ellenben korrekt.


Nekem alapvetően sosem okozott gondot a hűség, egyszerűen olyan szinten lesza...om a szexet és az embereket, hogy előbb szakítok és megyek remetének, minthogy ebbe energiát fektessek és megtervezzem, hogy mikor hogyan fogom leplezni a dolgot (arról nem is beszélve, hogy az érzelmek nem követik egy kettős viszonyban az ember akaratát, az a bonyodalom meg nekem főleg nem kell). De ha úgy alakulna, nem érezném magaménak a gyáva picha szerepét, akinek csak ahhoz van esze, hogy széttegye a lábát. Én nem az az ember vagyok, aki ne mondaná meg a tutit, szóval valószínűleg előhozakodnék azzal, hogy mi lenne, ha hármasban tolnánk, swingereznénk, élveznénk külön a dolgokat, de este egymáshoz jönnénk haza. Mert ha az embernek ilyen vágyai vannak, akkor ez megoldható, amennyiben a partner is így van ezzel. Valószínűleg ha lenne ilyen igényem (bár elég jól ismerem magam és eléggé szerepidegen a gondolat), nem azért vágynék erre, mert rossz a kapcsolat én meg gyáva csőcselék vagyok, mert arra ott a bevett gyakorlatom, hogy kimondom, hogy figyelj, ez így szar és veszélyezteti a kapcsolatunk kereteit, aztán ha nem javul, menekülök is onnan amint lehet, mit falazzak magamnak.

2020. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem voltam ilyen hosszú ideig kapcsolatban, nálam a hűség alap.

Részben neveltetés miatt, részben belülről fakadóan (beleképzelem magam a másik helyébe, így nem okozok fájdalmat a másiknak)

Szerintem ez nagyrészt fejben dől el

2020. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az értékrendem szerint nem fért volna bele. Amikor legutóbb közel 8 év együttlét után felmerült bennem, hogy más is érdekelne, akkor rá kellet jönnöm, hogy elmúlt a szerelem és inkább kiléptem a kapcsolatból.
2020. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Utolsò nagyon adlak. HA valaki màst kìvàn, ott bizony a szerelem a vàgy màr elmùlt a jelenlegi kapcsolatàban.
2020. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!