Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A párommal két gyermekünk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal két gyermekünk van, a nagyobbik lány kék szemű, a kisebbik fiú barna szemű, én és a párom kék szeműek vagyunk, ennek a cikknek alapján mit tennétek?

Figyelt kérdés

[link]

"A kék szem azért alakulhatott ki, hogy a férfi biztos lehessen benne, hogy a nőtől született gyermek az övé. Ha ugyanis az anya és az apa is kék szemű, nem születhet barna szemű gyermekük, mivel a barna szem domináns, a kék pedig recesszív gén. Ha tehát a gyermek kék szemű anyától, de barna szemmel születik, akkor csak egy másik, barna szemű férfié lehet, kék szeműé nem. Noha a genetikai hátteret aligha érthette a 10 ezer éve élt ember, a kék szem lehetett egyfajta összehasonlítási alap, jelzés a férfi számára, és adhatott neki valamiféle támpontot abban, hogy a született gyermek az övé-e vagy sem."


2020. jún. 26. 19:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
48%
Az eszetekbe sem jut hogy talán a kérdező nem a párja hűtlenségére akar célozni, hanem hogy a gyereket talán születésekor elcserélték? Baromi ritka dolog, de sajnos nem lehetetlen.
2020. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
Nem a femina cikk alapján, de ez bizony így van, ahogy már leírták. Fordítva (2 barna szülőnek kék szemű gyerekkel teljesen általános.) Egyébként én is úgy tudom, hogy nagyon ritkán, de előfordulhat. Annak a biológia hátterét nem ismerem, az én tudományom csak eddig terjed. Viszont ahhoz képest, hogy milyen ritka, én kettőt is ismerek. Az egyik nagyapámék, ahol 2 kék szemű szülőtől 3 barna szemű lett, és csak egy kék 🙄 Nem hiszem, hogy mind3 "kakukkfióka" lenne, de ki tudja?🤷 Illetve van még egy ismerős család ugyanilyen felállással, ott két gyerekből az egyik barna. Ott viszont apuka biológus, szóval ha teljesen kizárt lenne, akkor ő valószínűleg tudna róla, és lenne balhé, de nem lett.
2020. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%
Én és férjem is kék szeműek vagyunk, egyik gyerekünk szeme barna. Biztosan nem cserélték el, arcra tiszta apja.
2020. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
28%

Baromság.

Nagyszüleim barna szeműek voltak, 4 lányuk lett ebből 1 kék szemű.

Akkor őt összecserélték a korházban?

2020. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%
Femina.hu? Köszönöm, nincs több kérdésem, mindent értek!
2020. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%
#24:Barna szemű szülőnek simán lehet kékszemű gyereke. pl. Tesóm és a férje is barna szemű, de apu és tesóm anyósa kék szeműek, ergo bennük van az allél, ami kell a kék szemhez kell,tehát simán lehet kékszemű a gyerekük.
2020. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
38%
Semmit.Mert simán lehet barna szemű a gyerek.
2020. jún. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
71%

#26!


Ez nem is vitatta senki, mert a barna a domináns gén.

2020. jún. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
82%
A linkelt angol nyelvű cikk jól elmagyarázza, hogy miért lehetséges kék szemű szülőktől barna szemű gyerek.
2020. jún. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
67%
Most kiváncsiságból megnéztem több ilyen táblázatot is és mindegyik azt mutatja, hogy barna és kék szemű szülőknél 0% esély van arra, hogy zöld szemű gyerekük legyen. Nálunk ez van, és a nővéremnek és nekem is zöld szemünk van. Én meg tiszta apukám vagyok külsőre, a húgával, aki jóval fiatalabb, rendszeresen összetévesztettek. Úgyhogy én tuti apukám gyereke vagyok, még az unokatesóimra is hasonlítok.
2020. jún. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!