Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen, ha egy szeretői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen, ha egy szeretői kapcsolat nem teljesedik be?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egyik fél előbb le bukott otthon.

Ilyenkor könnyebb túllépni, vagy épp ellenkezőleg?

Meg marad a szexuális feszültség még jobban?

Onnan logikázom, hogy pl plátói vonzalom tovább tart. Akkor egy tudvalevőn kölcsönös vonzalom nem nehezíti még?


Ti hogy éltétek meg?

Párod így bukna be, mit lépnél?


Ilyen helyzetbe lévők véleménye érdekel


2021. máj. 7. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlen.

Egyszerűen nem múlik a vágy.

2021. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nehezebb. Ebben a fázisban még megvan az illúzió, a másik tökéletesnek tűnik, nem vetted még észre a hibát. Így aztán sokkal nehezebb elengedni. Én nem lebuktam, elmondtam. A másik fél állítólag szakított, szerintem szimplán sunyult.


Ha a párom lebukna, nem hiszem, hogy tovább akarnám folytatni vele, inkább elengedném. Ha bevallaná, mert vissza akar találni hozzám, akkor valószínűleg én is belefektetném azt az energiát.

2021. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1# Tehát, ha fülön csípsz valakit, hogy tervez valakivel és látod mondjuk a levelezést, hogy milyen dolgokról beszélnek, melyekből kiderül, hogy nagyon vonzódnak egymáshoz, akkor itt jól gondoltam még rosszabb lesz?


2# Mit jelent, hogy bevallaná? Nem állt volna le, míg meg nem történik

2021. máj. 8. 10:56
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Lebukna = máshonnan tudnám meg, hogy valakitől többet akar vagy megcsalt

Bevallaná = mielőtt bármi fizikai történne, elmondja nekem, hogy megingott, de nem akarja ezt, a kapcsolatunkat akarja megmenteni vagy esetleg egy megtörtént csók után azonnal elmondja és megbánja. Utóbbi meredekebb lenne, mivel pontosan tudom saját tapasztalatból, hogy minden helyzetben lehet nem-et mondani.

2021. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
A legtöbben az üzeneteken búknak meg. Nem kell irogatni! Kommunikáció csak telefonon, utána törölni a hívást.
2021. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
#5 Mert nem tudják hogy hogy kell titkosan kommunikálni 🤷‍♂️
2021. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van az a vonzalom, vágy ami már a (nemleges) szándékot is felülírja.


#1

2021. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mivel tudna a párod meggyőzni róla, hogy ő le zárta?
2021. máj. 8. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek több lépcsője van.

Az első, hogy elmondja mi történt, illetve, hogy sajnálja, és rendbe akarja hozni a kapcsolatunkat.

A második, hogy elgondolkozik, és megtalálja mi vezetett idáig, egyrészt beismeri a saját hibáit, másrészt higgadtan képes elmondani, hogy közösen mit rontottunk el. Ezzel persze óvatosnak kell lenni, mert egy megcsalótól nem sokan veszik szívesen, hogy "alig szexeltünk már, és annyit hisztiztél, hogy nem tudtam elviselni". Itt bizony a megcsalónak kell mélyebbre ásnia, és nagy akaraterővel megtalálni azt a pontot, ahonnan még menthető a kapcsolat, mert a megcsalt nem lesz motivált, harag és megbántottság van benne. A tényleges problémákra kell koncentrálni (a példánál maradva mi okozta a szexhiányt, a hisztiket).

A harmadik, hogy innentől kezdve őszintének kell lenni. Nem az kell, hogy másnap rögtön azt mondja, hogy tökéletes minden, és úgy, ahogy vagyok csak én létezem, és egy rongyos csúnya ribi az a másik, mert valószínűleg nem így gondolja. Ha minden rendben lenne, nem csalt volna meg. Ha elhiszem az illúzióját annak, hogy minden rendben van, és eltusoljuk ezt a nagyon egyértelmű jelzést, akkor nem fog fejlődni a kapcsolatunk és előbb-utóbb ugyanide jutunk. (Persze, ha tényleg így van, akkor mondja ezt, csak az a lényeg, hogy őszinte legyen.) Nem kell az orromra kötnie a dilemmáit, mert az nekem csak fájna, de ha valami pozitívat mond, az az legyen, amit komolyan is gondol. Cserébe én sem kényszerítem bele olyan vallomásokba, amire van egy elvárt válasz, és hazudnia kell nekem.

És itt jön képbe a legnehezebb, a bizalom. Hiába mondjuk azt, hogy eljátsszák ilyenkor a bizalmunkat, máshogy nem lehet szerintem túljutni egy ilyen problémán. Muszáj teret engedni a párunknak ahhoz, hogy bizonyíthasson.

Az utolsó lépés pedig a bizonyítás. Az, hogy hosszú távon jobbá lesz a kapcsolatunk, a korábbi problémáinkat megoldjuk, az újakra odafigyelünk. És ezt nem csak egy-két hónapig, hanem mintha egy új időszámítás kezdődne, folyamatosan.

Nem szabad abba a hibába esni, hogy innentől folyton kompenzálást várunk, csak nekünk lehetnek problémáink, és minden nézeteltéréskor kijátszuk az aduászt, hogy "de te meg megcsaltál". Egy darabig a sértettség miatt természetes, hogy ez fel-feltör, de végső soron a megbocsátásnak valódi megbocsátásnak kell lennie.


Ez az egész csak az én véleményem, és tudom, hogy bár számomra ez a logikus és korrekt gondolkodás, az átlaghoz képest elég speciálisan gondolkozom ilyen téren. Úgyhogy azt még a saját életemre nézve is belátom, hogy nem mindenkivel érdemes ezt az utat végigjárni, van amikor ez a hozzáállás csak újabb megcsalást szül. Ismerni kell a párunkat és saját magunkat.

2021. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi helyzetünkben elvileg ő zárta le, mert lebukott a felesége előtt. De 2 nappal később már megint utánam járkált,velem akart lenni.

Aztán egy ideig én nem foglalkoztam vele, de megint egymásra találtunk.

Tehát teljesen mindegy ki zárja le! Inkább az a fontos hogy megtudd hogy voltak vagy vannak e érzései a párodnak a másik felé.

2021. máj. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!