Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szerelem nélkül lehet élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem nélkül lehet élni házasságban?

Figyelt kérdés

Tudom sokan mondják, hogy persze a szerelem elmúlik én mégis úgy látom, hogy azon nagyon kevés házasságok működnek jól, ahol igenis évek után is ott van még a szerelem. Ha nem is olyan lángolóan, de megvan. Ők sok közös programot szerveznek, egyezik a humoruk, és szépen hagyják a másikat élni. És persze van minőségi szex.


Ellenben ezzel akik azt mondják ez a normális, hogy már nincs szerelem és máshol is úgyis elmúlik, mind-mind számomra elviselhetetlen kapcsolatban vannak.

Ha nem is nyiltan, de ugranak a másik dolgaira, megcsalják egymást, egymás arcába hazudnak, rövid pórázon tartják a másikat, belenéznek egymás privát dolgaiba. Kevés, minőségtelen szex és ehhez még hozzá, hogy kb. nulla kettesben lévő program


Hogy lehet úgy leélni egy életet, hogy a párod nem a szerelmed már?

Lehet megúszásra játszani?

Hogy keresek külső kapcsolatot és ahogy érzem , hogy megint érzelmek vannak, a legszebb érzéseket megint elnyomom és kúszok haza?

Egy életet le lehet élni úgy, hogy meg szeretnénk úszni a szerelmet?


2021. máj. 9. 11:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, persze, inkább azt kell eldönteni, hogy érdemes-e. Szerintem csak egy életünk van és az se valami hosszú, nem éri meg elpazarolni ilyen hideg, lelketlen, üres kapcsolatokra. Ennél egyedül is sokkal, de sokkal jobb és akkor legalább megadja magának az ember az esélyt arra, hogy valaha boldog legyen.
2021. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek veled. Egy életünk van, és ki tudja meddig tart. Elszomorító, hogy így élnek sokan. Olyat is ismerek, aki még nekem is fél évig játszotta, milyen fantasztikus kapcsolata van, majd egyszer megtört. És elmondta mennyire nem működik semmi. Én nem értem, és még házas sem volt. Persze szét is mentek azóta, de még évekig mellette volt.
2021. máj. 9. 11:38
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehet szerelem nélkül is házasságban élni, az a kérdés, hogy ez JÓ házasság-e. Ez leginkább azon múlik, hogy ki hogyan definiálja a szerelmet, és hogy alapvetően mit keres egy tartós kapcsolatban (vannak, akiknek alkatuknál fogva a szerelem nem tényező, de az intimitás, hűség stb ettől még igen).


Én a magam részéről szintén úgy látom, hogy a harmonikus kapcsolatok többnyire azok, amikben megmarad a szerelem valamilyen formája. De ha nem is így látnám, akkor is erre lenne igényem - bár nem túl régóta vagyok házas, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne legyek szerelmes a férjembe. Ettől függetlenül elfogadom, hogy vannak jól működő házasságok szerelem nélkül is, tényleg annyifélék vagyunk.

2021. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Intimitás hogy létezik, ahol nincs szerelem? Egy pusztán baráti szeretet két fél részéről már nézeteim szerint kizárja az intimitást. Nem vágynék a másik csókjára, ölelésére, max. megszokásból.

Nem pont ezek a legveszélyesebb kapcsolatok? Pont arra alapozva hogy jól megvagyunk, de nem vágyunk rá, hogy a tüzet életben tartsuk?

2021. máj. 9. 11:43
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
#4 Vannak aromantikus emberek, illetve ez is egy spektrum. Van például, aki ugyanúgy igényel párkapcsolatot, bújást, érintést stb (tehát nem csak szexet), de nem érez szerelmet, viszont nincs is emiatt hiányérzete. Nem lehet a magunk igazságait minden emberre és kapcsolatra ráhúzni, a lényeg szvsz inkább az önismeret és hogy olyan párt találjon az ember, akivel egyeznek vagy kiegészítik egymást az igények. (#3)
2021. máj. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nyilvám mások vagyunk, de azért -kivétel erősíti a szabályt alapon- társas lények vagyunk, vágyunk a másikkal való intimitásra.

Itt ahogy olvasgatok, nem vicc, de konkrétan elfacsarodik a szívem, mikor leírják-akár férfi, akár nő-hogy házas, de egyszerűen meghal az érzelmek hiánya miatt, annyira vágyik rá.

Szóval ne keressünk kivételt, nyilván ilyen is van, de most az általános emberi érzésekről beszélek.

Olyanról, ahol szerelemmel léptél bele a házassába, de 5-15 év múlva halvány árnyékai vagytok önmagatoknak

2021. máj. 9. 12:07
 7/33 anonim ***** válasza:
92%
14 éves kapcsolatban élek. Abból 9 év házasság. 1 gyerekünk van. Az eleje jól indult, én nagyon szerettem, érte sok mindenről lemondtam, magamról is h neki megfeleljek mert nem az ami igazán én vagyok nem jó. Igazából nem volt soha ez a vad fellángolás, a szex sem volt soha észméletlen, csak simán jó volt. Mára inkább már csak igény, nem több. Az évek alatt annyira de annyira elhanyagolt, leépítette az önbecsülésemet, alig beszélgetett velem, ha fáradt volt hozzá se szabadott szólni, bármiért szóltam ez hiszti... évekig könyörögtem (nem túlzok) neki azért h foglalkozzon velem, h szeressen, amire az volt a válasz neki jó így, ezzel nekem van bajom, beszéljem meg mással. Évekig ez ment. Eljutottam arra a pontra h már elengedtem, h már ha volt szex volt, ha nem volt úgy is jó. Az elmúlt hetekben egyáltalán nem kerestem telefonon se, nem veszekedtem h későn ér haza, nem tettem hozzá h egy jó éjt puszi nélkül megy be aludni, igazából már semmit. Észre se vette, neki így is jó volt, csak nyugalomban legyen. Én nem voltam soha olyan aki emiatt keresett volna szeretőt, én elfogadtam valahol h így fogom leélni az életem, berendezkedtem erre, a gyerek miatt, mert imádja az apját. Aztán jött egy olyan dolog az életembe amit nem vártam, nem kerestem, csak berobbant, nem tudtam kivédeni. Egy másik férfi. Nem csaltam meg a férjem, de olyan szinten egymásba szerettünk h ilyet én eddig csak filmekben láttam, olyan hatással van rám ahogy soha senki, pedig beszélgetésen kívül más nincs köztünk. Már most több ez mint a 14 év! És vívódok, vajon megérdemlem ezt a szerelmet a sok rossz után? Vagy nézzem a gyerekemet inkább, neki h lenne jobb? Közös ház, közös hitel ezer dolog ami összeköt. És itt van az a férfi aki akit mintha nekem tetemtettek volna. Boldogtalan vagyok évek óta, nem kerestem ezt, csak úgy jött. Egyre inkább érzem h mennyire nem vagyok boldog. Fogalmam nincs mit tegyek. Én szerelem nélkül boldogtalan vagyok. "Csak"boldogtalan, egyébként mások szerint jó a házasságunk.
2021. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eleve csak a teljes kép miatt írtam ezt, hogy ne jelentsem ki kategorikusan, hogy szerelem nélkül nem lehet jól működő kapcsolat. Az esetek többségében szerintem is az a jó, ha vannak romantikus érzelmek évek után is. Én általában egyfajta önámításnak érzem, amikor valaki azzal érvel, hogy a szerelem előbb-utóbb minden esetben elmúlik, az ellenpéldákat meg hazugságnak tartja. Illetve nehezen tudom elképzelni, hogy igazán boldogak a felek abban a kapcsolatban, amiben kihűlt a szerelem (de az elején volt, tehát mindkét félnek lenne igénye rá).
2021. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

7 Mások szerint...És? Ők mit tudnak? Semmit..Én míg olvastam a történetedet összeugrott a gyomrom. És pontosan erről írtam. Ezért "veszélyesek " az ilyen házasságok. Évekig hagyod, hogy egyszerűen ne foglalkozzanak azzal, te is egy érző lény vagy, és egyszer csak jön valaki aki igenis törődik veled, és szeretve érzed magad.

Hogy mivel törődj? Magaddal. Gyerekeddel jól lesztek. Neki sem kell néznie egy rideg házasságot. Most borítékolom, ha ezt elengeded, akkor bánni fogod. Mert te egyszerűen belefásultál már a házasságodba, miközben mélyen ott volt mindig a hiányérzet. Ne a másikért válj. Magadért, mert ha nem is ő lesz az igazi, amiben most vagy, az sokkal, de sokkal rosszabb, mint egyedül. Egyedül lehetsz boldog, szingliként lehet teljes életet élni. De társas magányban...megalázó. Én drukkolok, hogy jól dönts, mert mint írtad "boldogtalan vagy évek óta" Ezután sem lesz másképp, csak még rosszabbul, ha maradsz.


8, Egyetértek. Mikor valaki nagyon meg akar győzni róla, hogy úgysem lesz a másik sem jobb, és úgyis ez-meg az lesz, az valószínűleg nem él egy harmónikus kapcsolatban

2021. máj. 9. 12:26
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk sincs már szerelem, de egy erős kötődés, szeretet az van. Egyikőnk sem az a állandóan a másikkal lennei akarós típus, viszont 20 éve számunkra jó minőségben éljük a családi életünket.
2021. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!