Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalás által rádöbbenni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalás által rádöbbenni, mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Megcsaltam a párom, lebuktam (nem èn mondtam el). Azèrt nem vallottam be, mert nem akartam elveszíteni, miután megcsaltam rájöttem, mennyire fontos számomra, hogy mi az, amin javítani kellene (addig nem tudtam, hogy bármi is hiányozna a kapcsolatból, "jól megvoltunk", de hogy el tudtak "csábítani" erre mutat, elkezdtem ezzel foglalkozni ès rájöttem mi hiányzott) ès hogy nem akarok nèlküle èlni.


Kaptam mèg egy esèlyt, megbeszèltünk mindent, őszintén,kivesèzve.


Járt már valaki hasonló cipőben? Sikerült hosszútávon megoldani a problèma forrását? Változott a kapcsolatotok?


31N



2021. jún. 7. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Én is csaltam meg párom, de nem változtatott semmin, legalábbis pozitív irányba nem. Bukta nem volt szerencsére, de ha lenne lehetőség, akkor kifelé mennék a kapcsolatból. F
2021. jún. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek olyat, akinek sikerült, igen. Egyébként nem csak a változás a kritikus pont, hanem a megbocsátás is.
2021. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez csak a párodon múlik, hogy túl tud-e lépni rajt, vagy emlegeti és minden csóknál eszébe jut hogy mással dugtál.
2021. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Mi két évig húztuk utána , a gyerek miatt nem váltunk szét.

Aztán rájöttünk, mindketten változunk, nem egy irányba. Váltunk.

2021. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

És ha olyannal csaltad volna meg, aki után nem lett volna ez az érzés, mert az véletlen többet adott volna?

Azért egy kapcsolat nem véletlen csesződik el, ahol már eddig jut, hogy valaki félre megy. Ahhoz is két ember kell sok esetben. Én nagy változásra nem számítanék, pár hétig fog tartani a csoda...

Amúgy mióta vagytok együtt?

2021. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Ezt buktad soha nem lesz olyan mint régen.
2021. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Engem mindig lehurrognak ezért, pedig ahogy fentebb is írtam van élő példám, hogy tud működni megcsalás után is a kapcsolat, csak nyilván baromi ritka.


Az egyik tipikus hiba, hogy nem lesz valós változás. El lehet dönteni, hogy nem az ember nem lép félre, csak éppen azt felejti el, hogy a megcsalás tünet. Az odáig vezető út pedig sok apró rossz szokással van kikövezve. Ezek a szokások pedig bebújnak az ágy alá, amikor az embert sokk éri, de amint elmúlik a para, előmerészkednek és visszaveszik a hatalmat.


Amit eddig csináltatok, azért csináltátok mert így gondoltátok jónak, de rossz volt, ezért lett boldogtalanság, frusztráció, majd megcsalás a játék vége. Valójában a hiba nem a megcsalás volt, hanem az, hogy engedted a frusztrációt felgyűlni. A megcsalás csak a frusztráció rossz kezelése volt, ha most megfogadod, hogy nem lépsz félre, attól még a frusztráció ott marad. Ezért lesz szinte mindig szakítás, vagy újbóli félrelépés (és szakítás) az újrakezdések vége, mivel a kiváltó ok ott marad.


Szerintem akkor tud egy ilyen újrakezdés működni, ha az embernek vannak erős a-ha pillanatai a saját rossz szokásait illetően, és ezek a felismerések FÜGGETLENEK attól, hogy a párkapcsolatod múlik-e rajta, vagy sem. A félelemből leszokott dohányos mindig visszaszokik, ha elmúlik a félelem. Az a dohányos szokik le, aki le akar szokni, mert nem akar már dohányozni.


Az általam említett sikeresen újrakezdő párnál szembeötlő volt, hogy pl a megcsalt srác azonnal rádöbbent saját magára. Nem arra, hogy hogyan viselkedett a barántőjével, hanem hogy ő maga mennyire szét van csúszva. Hogy mennyi jele volt annak, hogy gáz van, csak éppen magasról leszarta, és csak nézett ki a fejéből. Ő saját magán kezdett változtatni, és nem a kapcsolat kedvéért.


A másik tipikus akna szerintem, hogy azért ilyen után bizalmat helyreállítani nem könnyű. Pl a saját egóm elég komoly akadályom lenne abban, hogy ha mondjuk engem megcsal a partnerem, és legközelebb összeveszünk egy zoknin a sarokban, ne az legyen az első gondolatom, hogy "mással keféltél, de bezzeg a zokni...".

2021. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, minden egyes szavaddal egyetèrtek!


A megcsalás egy tünet, èn megpróbáltam megtalálni az okokat, változtatni rajta, megbeszèlni őszintèn,mi az ami nem volt jó vagy èppen nagyon is jó. Csak ezek valahogy addig, amíg a harmadik nem jelent meg a kèpben valahogy nem tűntek fel.


Egyèbkènt nagyon is jó volt, amit kaptam a harmadik fèltől, de rájöttem, hogy mindezt megèlhetnèm a párommal is. Mondjuk így, azokat az energiákat amiket az új fèrfira fordítottam visszahoztam a kapcsolatunkba.


A sok èv alatt elveszett közöttünk az őszinte odafigyelès, a gondoskodás, rutinná váltak a napjaink, szürke hètköznapok bedaráltak minket. Elvesztek az apróságok, a figyelmessèg. Mindezt kívülről megkaptam és kifelè adtam is, de úgy döntöttem, hogy a párommal akarom ezeket megèlni nem egy "idegennel". A kapcsolatunk elejèn ezek termèszetesek voltak, aztán elvesztek, de most újraèlesztettük ezeket a "szokásokat", ès annyival de annyival jobb minden. Lehet erős, de hogy tudatosabban èlem a kapcsolatom, talán jobb is, mint a legelejèn... :)

2021. jún. 9. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves kapcsolat ez?
2021. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
6 ève vagyunk együtt
2021. jún. 9. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!