Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Nagypapám azért mesélte el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagypapám azért mesélte el végül nekem a megcsalásait, mert bűntudata volt ezek miatt egész életében?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim 87 és 82 évesek, már 63 éve házasok. Stabil házasságuk van, normálisan felneveltek 2 gyereket és az életük számomra sokkal inkább példakép, mint pl. sajnos a szüleimé. Egész életükben ott voltak egymásnak, mai napig nagyon figyelnek egymásra rengeteg kis apróságban, vagy tavaly pl. szívszorító volt, amikor mamám covid után 2 hónap után kijött a kórházból és újra találkoztak (nem tudtuk mamám túléli-e, látjuk-e még valaha amikor elvitte a mentő és látogatni nem lehetett). Papám néhány éve mesélgette el nekem fokozatosan, hogy főleg a 40-es éveiben sokszor sok nővel megcsalta mamát. Azt mondta az első évtizedekben hűséges volt, de mamámnak elég alacsony volt a szexuális étvágya, papámnak pedig magas, ez mellett jóképű, magas és hatalommal rendelkező ember volt (rendőr főtiszt). Szóval 40-50 éves kora körül voltak szeretői, de pl. ezek nő ismerőseik közül kerültek ki, pl. volt egy óvónő a szomszédjuk, akinek a férje egy alkoholista volt és vele járt össze sok évig. Vagy pl. építettek egy hobbi tanyát a városhatárban és oda vitt ki néha ismerős nőket, akik benne voltak a buliban. Azt mondta egyszer a '80-as években 4-es csoportos szexben is volt része, mert egy haverjával kivittek 2 nőt oda és megdugták mindkettőt mindketten. Sosem bukott le, mert rendőrként bármilyen beosztást, műszakot eladhatott mamámnak, hogy mikor dolgozik és akkor még nem volt ugye telefon, stb, totál más világ volt. Szerintetek ezeket végül azért mesélte el 40-50 évvel később a fiú unokájának, mert bűntudata volt ezek miatt? Legalábbis nem az látszott rajta, hogy dicsekedne vele és inkább próbálta megmagyarázni, hogy mamámnak nem volt szexuális étvágya és hasonlók.
2022. jan. 13. 08:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Kizártnak tartom, hogy a 87 éves papád azt ecsetelte volna neked, hogy hogy dugott meg két nőt egyszerre…annak a generációnak ezek tabutémák, nemhogy az unokájának mesélgetné. De lehet átment a papád “Nagyfater elszabadulba” :D


Lehet, hogy a bűntudata miatt mesélte el, ha igaz. Amúgy sok idős a 60 éves házasságával lehet ideálisnak tűnik, de a valóság általában sajnos az, amit leírtál. Csak akkoriban nem volt divat elválni.

2022. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Kétlem, hogy a mamád ebből semmit nem sejtett. A családomban van egy házaspár, ahol a feleség pontosan tudja, mikor/kivel lett megcsalva, de sosem teszi szóvá, úgy csinál, mintha nem tudna semmiről, így megy ez 40 éve.
2022. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#1: Tabu témák? A szeuális forradalom idején fiatal volt a papa.
2022. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagypapámnak 2 lánya van és 2 lány + 1 fiú unokája. Ő mindig is szeretett volna fiút a családba, ezért mindig közel állt hozzám, gyerekkoromtól sok figyelemmel halmozott el. Ez mellett itt laknak tőlünk gyalog is 10 percre, szóval sokat voltam náluk egész életemben. Ezen kívül apám sosem volt túl jó apám és nem adott nekem rendes férfi/apa mintákat, ezért picit én is mindig a papám felé húztam, picit apámként is próbáltam tekinteni rá, hiába 59 év van köztünk.

1. Milyen "generáció"? Szerinted minden mai 70 vagy 80 éves ember totál egyforma és nincs közöttük két különböző? Te nem szoktál megsértődni (totál jogosan), ha a saját korosztályodra próbálnak ráhúzni valamilyen sztereotípiát, miközben az rád nem igaz? Nem 87 évesen mesélte ezeket, hanem főleg még 5-10 éve, de néha ma is felhozza ha ketten beszélgetünk. Nem tudom ezen mi olyan hihetetlen. Papám ez mellett származását tekintve falusi parasztgyerek, ő mindig is egész életében nagyon közvetlenül és nyíltan beszélt az emberekkel, nem láttam soha úri finomkodást a részéről.


1-3. Köszönöm a válaszokat. Szóval lehet mama sejtett valamit, csak tűrte.

2022. jan. 13. 09:25
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, inkább dicsekszik vele.😄
2022. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Flexel azokból az időkböl amikor mèg felàllt 😆
2022. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapi himr*bi, értjük.

Ez megért egy kérdést.

2022. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyi, hogy 87 évesen az ember már elkezd számot vetni az életéről, és elvarrni a szálakat. Gyanítom ez olyan dolog lehetett, amit magában tartott évekig, és most mint férfi a férfival le akarta tenni.


Ettől lehet az is, hogy bűntudata volt, meg az is, hogy flexelt. Tulajdonképpen akár egyszerre mindkettő is lehetett.

2022. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Megosztotta veled az emlékeit. Igazi bizalmas kapcsolat.
2022. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én 87 éves mamám pár éve elmesélte, hogy hogyan vesztette el az ártatlanságát.( házasság előtt ) Simán beszélnek erről azért az idősebbek is.:D

A papám is többször megcsalta a mamámat, erről ő tudott mindent. Együtt maradtak , elnézte neki, mert nagyon szerette .( papám 30 éve halott már , azóta is őrzi az emlékét a mamim)

2022. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!