Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az embereket motiválja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az embereket motiválja a megcsalásra, ha a környezetükben sokan csinálják?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valakinek mondjuk vannak elvei és tényleg komolyan venné a házassággal meg családi élettel járó kötelezettségeit, de azt látja, hogy a környezetében (pl. munkahelyén vagy baráti társaságában) a nagy többség félrejár és vidáman mesélik az élményeket. Nem elég nagy nyomás ez abba az irányba, hogy ő is megtegye? Mert végülis ha azt látom, hogy körülöttem mindenki mindenkivel kavar, nincs semmi korlát, akkor előbb-utóbb azt kezdem el érezni, hogy én vagyok a lúzer, ha ebből kimaradok.

Most nyilván túlzok, de a társadalom jó része elég lazán ítéli meg ezeket a félrelépéseket, Solti Ádám esete kapcsán is mondták, hogy "oh, ilyesmi a legjobb családban is előfordul". Persze elvileg az van, hogy akkor történik megcsalás, ha nem jó a házasság, de az idilli állapot és a válás közt van pár átmenet és nagyon sokan ez alatt félrelépnek, mert annyira nem jó minden otthon, társadalmi visszatartó erő nincs, sőt még biztatást is kapnak és akkor lesz, ami lesz. Ha a többség így él, akkor könnyű önmagamat felmenteni.



2022. máj. 24. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sajnos igen..
2022. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem mondanám, hogy motiválja és ilyen nyomás se lesz, hogy neki is muszáj lenne, de azt el tudom képzelni, hogy ha a környezetében ezt látja sok helyen, akkor ő is könnyebben mondja, hogy ez nem is olyan nagy dolog és belemegy jóval kisebb bűntudattal.
2022. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem. Azt viszont barokkos túlzásnak is érzem, hogy ezt bárki széles körben vicces történetként mesélje! Igen, sokaknak van ilyen ismerőse, de ezek sokkal inkább drámák (mint Soltiéké is), mint olyan történetek, amit az ember szívesen átélne, de ettől függetlenül bárkivel előfordulhat.
2022. máj. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Az nagyon gyenge ember. Lopni sem lopnék, ha más lopna, mert nem vagyok lopós. Megcsalás ugyanez.
2022. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Nőként, ha ilyeneket látok a baráti társaságomban, csak még jobban hálás lennék a sorsnak hogy én nem ilyen ócska kapcsolatban sínylődöm. De az élet egyéb területein sem vagyok az a 'ha ő kútba ugrik akkor én is' típus. Nem érdekelnek, és nem befolyásolnak mások döntései.
2022. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
A felesègemet motivàlta.😥
2022. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Én nagyon "messzinek", "távolinak" gondoltam ilyet az elveim miatt. Aztán amikor kiderült, hogy a párom, hogyan csalta az exét (igaz csak lelkileg főleg), akkor kiábrándultam a világból. Aztán egyre több ilyet hallottam, láttam körülöttem. Sok ugyan úgy él tovább vígan. Sorra döntögeti a feleség barátnőit és vígan jár haza, mintha mi sem történt volna... Szóval én úgy mondanám, hogy kiábrándultam a világból miután felnőttként tapasztaltam, hogy ez mennyire gyakori :(
2022. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es, de azon kívül, hogy elszomorít - joggal -, kedvet kaptál a megcsaláshoz?
2022. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
8-as: jó kérdés. Szimplán nem tartom akkora "dolognak". Nem mondom, hogy sosem fogok olyat tenni, nem tudhatom X idő múlva, hogy fogok gondolkodni. Eddig nem csaltam. Bár ez is relatív, kinek mi számít csalásnak. Ismerek olyat, akinél csak a szextől kezdődik.
2022. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. Én nem tudok magamtól elvonatkoztatni. Mondjuk én gyereknek meg tininek is az voltam, aki inkább egyedül lúzerkedtem, ha nem voltak épp jó emberek körülöttem.
2022. máj. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!