Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ti mit tekintetek megcsalásnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tekintetek megcsalásnak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az egyszeri félrelépésről és a "hivatalos" partner mellett fenntartott állandó viszonyról? Kort, nemet írjatok, légyszi!

2014. jún. 1. 09:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Megcsalás: általában ok nélküli halmozott ölelkezés, testi kontaktus

Nálam: A lelki dolgok is. Például ha érezném a barátnőmön hogy vonzódik máshoz, az nekem megcsalás egy bizonyos szempontból. Ha én kellek igazán neki, akkor magamból kiindulva nem vonzódok máshoz.

2014. jún. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyszeri vagy állandó viszony egy másik fél mellett? Nem mindegy?

Ha mással élsz át intim pillanatot, az megcsalás, és kész. Nincs kiskapu. Csak a szabados liberálisok találták ki, de hülyeség, ilyen nincs. Vagy hűséges az ember, vagy nem.


19/F

2014. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

csóktól kezdve bármi


büntetni kellene


30+F

2014. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csóktól...
2014. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálam az érzelmi megcsalás az "igazi" megcsalás, az érzelmek nélküli szex valakivel belefér.
2014. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Hűűűű ez kicsit hosszú lesz :)

Először is minden olyan szexuális cselekmény ami a másik háta mögött történik kimeríti a fogalmat.

Csók,tapi,stb...


A futó kaland, és a viszony két külön dolog. A futó kaland nem ritkán "törvényszerű", borítékolható.

pl: Tartós szexhiány valamilyen okból, összesavanyodás, ellaposodott párkapcsolat/szex, stb... Ilyenkor erre lehet számítani. Az megint másik kérdés, hogy a pár mindkét tagjának kötelező lenne dolgozni a probléma megoldásán, de ez ritkán fordul elő. Általában az egyik elzárkózik a megoldástól, a másik meg egy idő után félrelép.

Ekkor én nem a megcsalót kiáltom ki reflexből bűnösnek. Kegyetlenül hangzik, de a megcsalt fél nem egyszer vastagon benne van abban, hogy ez történik.

No persze van a "notórius megcsaló" akinek mindegy mi a helyzet, félrelép, mert megteheti éppen. A kettőt válasszuk külön.


A viszony más. Az nem "baleset", hanem folytatólagos, tervezett, sőt folyamatosan előre megfontolt. Általában a szétsatnyul kapcsolatok 20 év után, amikor a mókuskerék már szétdarálta a párt, már egymásra nézni is alig tudnak ,de nem válnak, mert mondjuk a gyerekeket fel kell nevelni. Az már régen komoly zűr. Sokkal aljasabb dolog tartósan szeretőt tartani. Annyiból érthető, hogy általában az előző eset eszkalálódása az ok.

Meg persze van benne jó adag hormonális agymenés is. Egy pasi aki 30 éve él egy nővel hűségben, de már inkább csak léteznek egy fedél alatt, plusz rájön a kapuzárási pánik: szintén boritékolható egy szerető.


Az én véleményem az, hogy odafigyeléssel, közös probléma érzékeléssel/megoldási szándékkal, nem ritkán egy futó kalanddal 5 évente, a párkapcsolatok/házasságok 90% -a menthető lenne. Ha nem várják meg amig totál gallyra megy minden, és már az egyik (vagy mindkettő) félrelépeget, akkor kezelhető lenne. De általában ezzel nem foglalkoznak, csak mindig jön a pofára esés.

2014. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akár rossz egy kapcsolat, akár nem, lehet okokat keresni, hogy miért, a megcsalás mindig egy undorító dolog, nem lehet botlásnak tekinteni, mert ő döntött úgy, hogy megteszi azt.

Erre nincs kiskapu, csak az ostobák keresnek rá.

Akár milyen rossz lehet egy kapcsolat, az a fél a bűnös, amelyik megcsalja a másikat. Lehet, hogy a másik is sáros emiatt, de nem ő döntött úgy, hogy hűséget szeg.


Egyébként bármilyen intim kapcsolat már megcsalás -nálam. (csók,tapi, stb...)

2014. jún. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Lehet elutasítani a törvényszerűségeit a dolognak, csak nem megoldás. A legbiztosabb útja, hogy megtörténjen az emberrel ha nem vesz tudomást a működéséről.

(erre utaltam: Amíg nincsen baj addig xarnak az egészre, meg ítélkeznek, aztán jön a pofára esés. Pedig csak oda kéne figyelni, és akkor simán megelőzhető.)

2014. jún. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki ide a kérdést, mert a barátnőmnek (én is nő vagyok) 15 év házasság után szeretője lett. Először nagyon kiakadtam rá, de beláttam, hogy a helyzet nem egyszerű. A férje nála 11 évvel idősebb, gyönyörű szerelemnek indult a kapcsolatuk, született két gyerek is. Aztán a pasi megbetegedett, nincs valami kirobbanó fizikai állapotban. Aztán kiderült, hogy már vagy tíz éve, a kisebbik gyerek megszületése óta alig van szex. A barátnőm először persze női rafinériával, csábítással próbálkozott, de ebből is alig lett valami, meg aztán egy idő után a női önérzetének is jót tett volna, ha a férje megkívánja időnként. Aztán jöttek az "ellátatlanságból" adódó hisztirohamok - no meg hosszú tömött sorban a "kérők". Azt mondja, akkor jött rá, hogy ő kívánatos nő, mígnem az egyik volt annyira erőszakos, hogy sikerült meggyőznie és elcsábítania. Azóta szeretők. És a férjével tök cukik együtt, meleg, szeretetteljes családi hangulat uralkodik náluk, nevelgetik a gyerekeket...


Ezért dilemmázom, hogy akkor most mi is az igazi hűség? Azt magyarázza, hogy nézzem meg, a beteg, nem túl vonzó férje mellett maradt, nem dúlta szét a családi életüket egy válással, mert a szexet leszámítva minden rendben van.

Szerintetek?

2014. jún. 2. 07:07
 10/16 anonim ***** válasza:
nagyon szép, ahogy leírtad. kérdés, hogy a férje is így látja-e.
2014. jún. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!