Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Hogyan tegyem magam rendbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emóslány kérdése:

Hogyan tegyem magam rendbe lelkileg?

Figyelt kérdés
Elég összetett dologról lenne szó, a lényeg az hogy párommal mikor megismerkedtem mind a ketten nagyon fiatalok voltunk, én nagyon szerelmes voltam belé, és sok küzdelem után jött velem össze... ma már tudom hogy nagyon szeret engem. Viszont tett olyan dolgokat amiket a mai napig nem tudtam magamban lezárni. Én se voltam ártatlan előéletű, a kapcsolatban mind a ketten rengeteg hibát követtünk el, de Ő kicsit túl ment a határon. Mindig is élvezte hogy a lányok körül rajongják, sose csaltuk meg egymást, de mindet hülyítette amelyiket lehetett és tudom hogy kezdetben engem is.. Minden kis "nőcskéjére" olyanokat mondott hogy Őt tartották a "legszebb lánynak" az ismerősei meg hogy mindenki dicsérte a fenekét stb... Még sose voltam féltékeny de ma már odáig fajult hogy egyszer majdnem nekimentem egy lánynak mert láttam hogy néz a barátomra, remeg a kezem, a gyomrom görcsöl és BETEGESEN FÉLTÉKENY LETTEM még ha ma már nem is csinál olyanokat... volt egy időszak amikor szakítottunk és akkor rengeteg lánnyal volt viszonya... nem érzem magam szépnek, se jónak.. én már nem beszélek más fiúkkal és tudom hogy Ő se teszi de ha elmegy mellettünk egy lány az utcán és rá néz már rosszul leszek... nem normális amit csinálok. Nem akarom tönkretenni a kapcsolatunk, se magam, se Őt. Hogy küzdjem le ezt a negatív önképet, ezt a beteges féltékenykedést. Hiszen tudom hogy már semmi okom nincs rá, mégis falat ütök ha valami rossz eszembe jut... És tudom, hogy ezen párom nem tud segíteni.. magamba kell helyre tennem a dolgokat.. nem tudok ellazulni és élvezni a kapcsolatunk. Valaki járt már így? Hogyan tudnám felépíteni magamban újra a dolgokat?

2017. szept. 13. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Klasszikus tanácsot tudok adni: bízz magadban és bízz a párodban. Csak erre " tanítsd" az agyad, a többi negatív érzést zárd ki magadból. A féltékenykedés időzízett bomba...bár nehéz megszabadulni tőle.
2017. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ez kb. a szarbol varat epiteni kategoria. Lehet, probalkozni, de csak azt fogod eszre venni, hogy egyre budosebb lettel hiaba igyekszel.
2017. szept. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hinném, hogy benned van a hiba.

Az én drágám is ilyenné tett, előtte nem voltam féltekény típus, aztán ahogy elkezdte a dolgait, egyre inkább lettem betegesen féltékeny... Nem jó ez így, erre egy megoldás van: szakítás. Mert jobb nem lesz. (Nekem is ezt kéne)

2017. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a gond, hanem a baratoddal. Celszerubb lenne inkabb egy komolyabbat keresni helyette.
2017. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem fogok szakítani.

Szeretném, rendbe tenni magam lelkileg, szeretném magamban felépíteni a megfelelő önképet és ezzel megszüntetni a féltékenységet, de sehogy se megy, nem tudom hogy kéne neki állnom. Barátom pedig nagyon szeret, és próbál segíteni, de ezen Ő nem tud már.. tudom hogy a bizalom sok sok idő után fog kiépülni még de addig is javítani kéne a kapcsolatunkat azzal, hogy magamat helyre teszem lelkileg.

2017. szept. 13. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké,abban igazad van,hogy helyre kéne hoznod magad belül.Kiváló erre a sport,önbizalmat ad,levezeti a feszültséget.Aztán másik dolog a külső.Hozd ki magadból a legjobbat!Végül azt még kiemelném,hogy nem egyedül jutottál idáig,a barátod is ludas.Szóval mivel van vaj a füle mögött,így érthető részben,miért vagy olyan,amilyen.Mondd meg neki,hogy vagy tisztel téged,vagy tudja,hol az ajtó!
2017. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írod, hogy a barátod is segítőkész, menjetek el a párterapeutához. Sosem hittem volna, de egy ismerős házaspár már beadta a válópert, de a külső segítséggel nagyon szuper lett újra a házasságuk.Sok sikert!
2017. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szakitas az egyetlen megoldas. Epitse le mas onbizalmat! Ne a tiedet.

N

2017. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Velem is teljesen ugyanez van. Régen nagyon sokat szenvedtem miatta, ma már megbánta meg szeret de akkor se tudja azt a lelki sérülést semmissé tenni amit a hulyesegeivel csinalt :( A szakítás megoldás lenne de en abba is belehalnek mert nagyon szeretem es most nagyon jo a kapcsolatunk.

En mar ott tartok hogy panikbeteg lettem /ezutan kapott észbe/. Remelem neked meg nem annyira sulyos a helyzet! Amiket olvastam, hogy jok, joga, sport, menj el valami tanfolyamra, csinald azt ami erdekel es jol erzed magad. Igyekezz pozitivan gondolkozni!! En regen mindig beraktam az eppen aktualis kedvenc zenemet, es táncoltam meg vergődtem ra. :) Tudom hogy idiotan hangzik de utana nagyon jo kedvem volt. Van egy ilyen konyv: Hogyan legyen azonnal jobb kedved? Ebben is jo tippek vannak :) Kitartást. 21L

2017. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszolóval egyetértek. Ha nem akarsz szakítani, akkor tedd magad rendbe, erre kiváló a sport. Önbizalmat ad. Menj el futni. Vannak jó futós csoportok a fb-n is, csatlakozz valamelyikhez. Ott motiválják egymást a tagok.

Viszont pároddal is beszélgess el komolyan. Nekem kicsit olyan ez, hogy semmmi gond nem lenne veled, ha ő nincs. De mivel szakítani nem akarsz, beszélgetés és új alapokra helyezés segíthet.

És sport, sport, sport...sok sikert!

2017. szept. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!