Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi a jó döntés abban a bonyolu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó döntés abban a bonyolult helyzetben amiben vagyok?

Figyelt kérdés

Előre is köszi hogy elolvasod!

3 éve vagyok együtt a párommal, aki eleinte szerelmes érzéseket váltott ki belőlem (azért nem azt mondom hogy szerelmes voltam belé, mert a szerelem számomra olyan mint a csoki, nem magát a terméket szeretem hanem az érzést amit kivàltott belőlem), de ez végül nem szeretetté hanem közömbösséggè alakult. Erről mindketten tehetünk hisz ő csak sodródott az árral, én meg - mivel lehetetlen volt vele beszélni a problémákról - gyorsan feladtam és beletörődtem, ráfogtam hogy ő ilyen. Pedig nem, csak valamit nem csináltam jól, ahogy ő se...Egy csodálatosan kedves, megbízható, udvarias emberről beszélek, akivel komoly problémák nincsenek csak nem illünk össze. Ezt a kívülállók nem igazán látják, és folyton azt mondják nekem hogy "milyen tökéletes párt alkottok", "ennél jobb pasit nem is találhatsz" stb. stb.

De én nem szeretem... ha meg is próbálnánk változni, nem lenne elég, mert alapvető dolgokban van nézeteltérésünk. Ennyire sosem változik meg az ember valakiért, akit nem is szeret igazán..

Emellett képbe jön a valódi probléma:

Megismertem valakit, aki egy más nézőpontban mutatta meg nekem mi a szeretet és hogyan kell okosan hasznàlni. (Akit érdekel, Gary Chapman 5 szeretetnyelv c. könyvét hasznàlja a fejlődésére). Szóval ez a személy pontosan tudja mire vágyom, mitől érzem azt hogy szeretnek, és csodás érzés ezt a szeretetet a másik ember "nyelvén" is kimutatni! Vele úgy érzem hogyha a kezdeti szerelemnek nevezett dolog elmúlik akkor is boldogok lennènk együtt, ő képes tenni a boldogságért, nem mellesleg meg hasonló a gondolkodásmódja, nem úgy mint a páromnak.

Egyre jobban magával ragad a szerelem érzése, nem tudom, hogy megtudom e még állítani és hogy érdemes-e.

Vajon melyik a jobb döntés, a mostani párommal megpróbàlni helyrehozni a dolgot vagy véget vetni és a másik emberrel egy új kapcsolatot kezdeni?

26/N



2017. okt. 2. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Te is tudod mit kekk tenned, miért maradnál olyanba ami nem boldogít? CSak azért mert jó ember, ne tedd tönkre mindkettőtök éleét azzal, hogy ott maradsz és évek alatt megutálo őt, meg magad.
2017. okt. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen szar kapcsolatban akkor se maradnék ha nem lenne helyette senki
2017. okt. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
másikkal...
2017. okt. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.
2017. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kihűlt a kapcsolatotok, lépj tovább. Találtál valakit, akivel úgy tűnik passzoltok. Nem is értem mire vársz még? Fiatalok vagytok, nincs még gyerek, egyéb elköteleződés. Ne húzzátok egymás idejét, lépj tovább.
2017. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem.jó a jelenlegi kapcsolatod. De ha már gary chapmant felhoztad, a könyvében azt is írja, hogyha vki már nem.boldog a kapcsolatában, ha.jön egy új "lehetőség" az újból az a fellángolós érzés (tulajdonképpen úgyis azt fogod érezni, h ő mindent megad, hiszen maga az érzés új)
2017. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy jó döntés lesz-e barmit választasz, az csak idővel derül ki. A kockázat, felelősség és a következmények a tied. Általába az a jó döntés, amelyikben megnyugszol belül, és nem cikázik a fejedben a "mégsem kellett volna" gondolat.
2017. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!