Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Van köztetek olyan, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van köztetek olyan, aki megcsalás miatt pszichológushoz ment? Segített?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%

Elég félelmetes, hogy egyesek olyan gyengék lelkileg, hogy pszichológushoz kell mennie.


Engem 2,5 ev után megcsalt, elhagyott a csajom, nagyon fájt, de soha nem mentem volna szakemberhez a büszkeségem miat

2018. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

pszichológushoz járni nem a gyengeség, hanem a mentális egészségtudatosság jele.


nem attól leszel férfiasabb, ha valami rosszul értelmezett maszkulin büszkeség meggátol abban, hogy segítséget kérj, hanem attól vagy igazi férfi, ha az érzelmi és a verbális intelligenciád elég fejlett ahhoz, hogy vállald önmagad, ki tudd fejezni az érzéseidet, problémáidat, és felismerd, hofy bárki kerülhet nehéz helyzetbe.


a különbség, hogy aki professzionális segítséget kér, aktívan bevonódik, és tesz önmagáért, ezzel végső soron a környezetéért is, mert az életvezetésébe és életminőségébe beálló pozitív változások kihatnak másokra is.


te viszont csak csendben elszenveded a sorsodat, sodródsz, és szűkölsz legbelül.


én nem akarok ilyen gyáván élni!


vállalom magam!

2018. ápr. 16. 13:08
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

Én voltam, de elsősorban azért, mert folytatni akartuk a kapcsolatot és a feltörő féltékenységet, bizalmatlanságot és önbizalomhiányt akartam lelkileg gyógyitani, kibeszélni.

Sajnos ebből a szempontból pénzkidobás volt, mert a másik fél okkal tett újra bizalmatlanná... :/


29/N

2018. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

Erről úgy beszélsz kérdező mintha ez lenne a normális, hogy menjen el mindenki megcsalás után pszichológushoz.


Ezt az emberek képesek feldolgozni , nagyon kevés embernek van erre szüksége.

Sőt a legtöbb ember ezt ki tudja beszélni , egy baráttal, rokonnal közeli ismerőssel.


Akik nem képesek e nélkül túljutni rajta ott már súlyosabb problémák vannak.


Bocs de nem értek egyet veled.

2018. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Megértem, hogy valakinek szükséges a szakember, az én véleményem szeribt azonban pszichológushoz járni igenis gyengeség, hiszen ezzel saját maga ismeri be az ember nem csak azt, hogy képtelen kezelni egy problémát, hanem azt is, hogy nincs olyan környezete, aki mellette lenne a nehéz időkben. Ironikus módon valamilyen szinten MÉGIS így vagy erős, hiszen vállalod a gyengeségedet.


Abban igazad van, hogy az érzéseinket vállalni férfias dolog, ugyanakkor egy valódi férfi nem fog összeomlani lelkileg. A nő szemében a FÉRFI az, akire fel tud nézni, akk feltalálja magát minden helyzetben, és higgadtan kezeli a dolgokat, nem pedig az, akk úgy viselkedik, mint egy hisztis p*csa.


Én így visszagobdolva örülök egyébként a szenvedésnek, mert minél többet szenvedtem, annál erősebb lettem. És nem voltam teljesen egyedül, ugyanis mellettem voltak olyan emberek, akik kijózanító tancsokat tudtak adni.


De azt nem tettem volna meg soha, hogy fizetek egy szakembernek, hogy foglalkozzon velem. Az nagyon szégyen lett volna rám nézve.


Bocs, de én így látom. Megadom az engedélyt, hogy töröltesd a kommentjeim, ha zavarnak.

2018. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
7%

Egyetértek a 4-essel. Alapvetően egy szakìtást feldolgozni bőven elég ismerősökkel, baràtokkal, családtagokkal. Semmi szükség szakemberre. Akinek az kell, ott már mentális problémák vannak. Kivéve ah az eset, amikor valaki tök egyedül van, bár az megint pszichológiai eset, hiszen nem képes másokkal kommunikálni.


(Én ìrtam az 1. és 5.-ös választ.)

2018. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Erről úgy beszélsz kérdező mintha ez lenne a normális, hogy menjen el mindenki megcsalás után pszichológushoz."


nagyot tévedsz.

hol írtam azt, hogy megcsalás miatt mindenki pszichológushoz.

azt írtam, hogy ha lelki problémái vannak az embernek, akkor menjen.


lelki problémák, krízisek pedig ezer okból lehetnek, melyek közül a megcsalás csak az egyik.


máskülönben azt gondolom, egyikőtöknek sincs joga megkérdőjelezni egy másik ember pszichés szükségleteit, vagy akárcsak a saját nézőpontotokból rátekinteni és kritizálni akármilyen krízisben lévő emberre.


ami neked vagy nektek nem probléma, az másnak még lehet, hiszen eltérő lelki alkatok vagyunk.

és egy párkapcsolati krízis is traumatizálhat, mert sokféle történet van.

az, hogy ti hogy jöttetek ki egy megcsalásból, rohadtul nem jelent semmit egy másik ember saját válságának szempontjából, hiszen minden trauma, veszteség egyéni.


másrészt meg az empátiás készség a mentálhigiénés kultúra fájóan hiányzik itt jó pár hozzászólóból.

2018. ápr. 16. 13:51
 8/18 anonim ***** válasza:

ebből pedig úgy tűnik mintha pszichológus hinnéd magad....


lehet magyarázkodni mindenkinek, de az embereknek egyéni véleményük van.


Te sem tudhatod, hogy kik írogatnak itt, mivan ha pont pszichológusok válaszolnak itt neked akik a szakmában vannak már jó 30 év tapasztalattal....


De biztosan igazad van.

2018. ápr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

tipikus magyar, primitív, macsó hozzáállás, ne bosszankodj rajtuk.


én férfi létemre összesen 2 évig jártam pszichoterápiára, mert párkapcsolati nehézségeim voltak, miközben együtt éltem a párommal.


én ezt felvállaltam, nem szégyelltem, hetente mentem.



sokat olvastam is, képeztem magam, ebben segített, hogy jól beszélek angolul, és hozzáfértem külföldi szakanyagokhoz is.


nem érzem magam kevésbé férfinak, hogy terápiába mentem, és csak röhögök azokon a férfitársakon, akik itt téged osztogatnak.

2018. ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

9-es:


Ebből is látszik, hogy jó modort nem tanított neked a pszichológus.


Nem kell röhögni mások véleményen.

2018. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!