Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Mi a véleményetek arról, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, amit a pápa mondott a megcsalásról?

Figyelt kérdés

Őszentsége szerint dicséret illeti azokat a nőket, akik megbocsájtottak a hűtlen párjuknak.

Szerinte az igazi szeretet egy olyan szentség, ami még a megcsalást is eltűri, sőt megbocsájtja.


Nekem ezzel 2 bajom is van:


1. a pápa kettős mércét alkalmazott, a nőket dicséri, hogy megbocsájtják a megcsalást, de fordítva erről nemigen esett szó, hogy a megcsalt férfi is ölelje keblére a hűtlen asszonyát.


2. bár a 10 parancsolat közé tartozik, hogy ne paráználkodj!, vagyis ne légy hűtlen, de a pápa mégis azt díjazza és azt szorgalmazza, hogy ha megcsalás történik, a NŐK bocsássanak meg, és a párok maradjanak együtt.

tehát mindazt a megaláztatást, hazugságot, megtévesztést, árulást, amivel minden megcsalás jár, szépen le kell nyelni az asszomnynak, és jó katolikus módjára akkor is egybentartani a családot, ha a faszi félredug.


ti mit gondoltok?



2018. jún. 19. 05:38
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:

"Ne mással ne foglalkozz, hanem olyan témával ami zavar téged."


nos, én csak olyan témákkal foglalkozom szakmám okán is, amik baromira felháborítsnak, például szegénység, prostitúció, erőszak, egyenlőtlenségek stb.


a vallás nagyon szépen illeszkedik ebbe a sorba, és a véleményemet nem fogom véka alá rejteni.

2018. jún. 19. 11:34
 52/59 A kérdező kommentje:

"Mondj két miatyánkot és nézz egy érzékibb blowjob videót!Fel vagyol oldozva."


se nem elmés, se nem szellemes, se nem érdekes.


szánalmas- ez az egy jelző jut rólad eszembe.

2018. jún. 19. 11:40
 53/59 anonim ***** válasza:
74%

Elviekben nem összeegyeztethető a klasszikus keresztény elvekkel a megcsalás, a hűtlenség. Szerintem is eléggé egysíkúnak hangzik, hogy a nők bocsássák meg és az milyen jó. Nyilván fordítva is akkor legyen jó, a férfi is legyen "megdícsérve" (bár már ezzel bajom, van, hogy ez egyáltalán dícséretes dolog-e).


És én sem értek egyet, azzal, hogy a nő tűrjön el mindent.


Szerintem az a legerkölcsösebb dolog, hogy a nő megbocsátja magát a bűnt, de nem marad együtt a hűtlen férfival. Vagy fordítva nyilván ugyanígy. Megbocsátani egy vétket és együttmaradni az adott illetővel egy kapcsolaban két különböző dolog, csak sokan összekeverik.

2018. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg elmés és szellemes volt de többet nem szólok hozzá mert minden válaszom törölve lett.

Neked nem való a házas élet,feleslegesen pörögsz rajta.

Mindenkinek magánügye,hogy mit bocsát meg,hogyan és milyen szabályok szerint élnek együtt.

Sokan megbocsátanak az asszonynak is.Problem? Képzeld milyen rossz lehet annak a férfinak aki mellett a nő már rég másról ábrándozik és gyakorlatilag semmi felemelő nincs az intim kapcsolatukban ha még van egyáltalán intim kapcsolatuk.

2018. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
62%
Fú, igazi nő vagy :D Férfi lennék, most nekiállnék udvarolni. :) Egyébként írtam, van értelme, de mivel alapból úgy állsz a valláshoz és az egyházhoz ahogy, így nincs sok értelme a kérdésednek, ugyanis nem vitatkozni jöttél ide, hanem kiadni a frusztrációd.
2018. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
55%

@50


"Engem is egy kalap alá vesznek ilyenkor a feminista, agresszív, magát okosnak mondó de végtelenül ostoba nőkkel."


Dehogyis!Nekem szimpatikus vagy! :)

2018. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
67%

Nahat,nem is tudtam,....

Akkor engem biztos szeret a papa...;)

Mondjuk hidegen hagy de az is,h most nekem tapadnak 100 an,es lepontoznak...

2018. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
35%

@57

Kéket kaptál.

Most,hogy ezt meggyóntam nyugodt vagyok...

2018. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudom annyira egyszerűen látni ezt a témát, hogy "ha szeretnéd, nem csalnád meg és pont", mert oké, hogy egy harmonikus, ideális kapcsolat így működik, de az élet a legtöbb esetben baromira nem ideális. A megcsalás általában nem okozója a problémának, hanem az egyik tünete, mindkét fél elcsesz dolgokat, mire a helyzet idáig fajul. Ettől még nyilván nem árulkodik erős jellemről a félrekúrás, de nem feltétlenül arról van szó, hogy van egy egyértelmű, vétlen áldozat (akit csalnak) és egy utolsó szemét állat (aki csal). Láttam már embereket keresztülmenni elképesztő nehézségeken, mélyponton, akik végül a rengeteg szar és mocsok ellenére is ki tudtak tartani egymás mellett, és együtt vannak a mai napig, a kötelék közöttük erősebb, mint valaha. Nem azt mondom, hogy ez az általános minta, vagy hogy nincs az a helyzet, amikor a megcsalt fél csak az egyedülléttől való félelmében, gyengeségből nyeli le a békát, de könyörgök, ne akarjuk már megmondani, hogy kit mennyire tesz lúzerré a megbocsátás, bízzuk már rá az érintettekre azt, hogy hogyan küzdenek meg egy ilyen helyzettel. Abszolút érthető, ha valaki ki akar szállni a kapcsolatból ezek után, de szerintem az is, hogyha adni akar magának és a párjának egy újabb esélyt, és ami a legfontosabb: ez az ő életük, az ő döntéseik.

Arra, hogy "Isten megveti a házasságtörést és az ókori Izraelben halálbüntetés járt érte", csak annyit tudok mondani, hogy a keresztény attól keresztény, hogy az Újszövetségben foglaltakat tekinti elsődleges érvényűnek, magyarán a szeretetparancsot, miszerint az őszintén megbánt(!) vétekért bűnbocsánat jár. A zsidó vallás követői azok, akik kizárólag az Ószövetségből indulnak ki.

2018. jún. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!