Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ahol a szülőpár egyike megcsal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ahol a szülőpár egyike megcsalta a másikat, később felnőve a gyerekeik milyen mintát visznek tovább a saját kapcsolatukba?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez változó. HA ezt gyötrelemként élte meg gyerek, lehet egyfajta undor alakult ki benne a megcsalás iránt és semmi pénzért nem követné el azt a hibát, mint amit a szülei.

De az is lehet, hogy számára a megcsalás az élet természetes velejárója és ezt ő sem fogja másként csinálni, mert a szüleitől is ezt tanulta.

2018. jún. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én szent fogadalmat tettem, hogy soha, semmilyen körülmények között nem csalom meg a párom. Eddig ezt nagyon könnyen teljesítettem is.

Amikor kiderült apám hűtlensége, az olyan mélyen fájt anyámnak, hogy majdnem évtizedig szenvedett, gyűlölködött miatta. Akkor megtanultam, hogy nem éri meg ekkora fájdalmat okozni a másiknak, bármilyen rossz is a kapcsolatunk.


Másrészről meg azt látom, hogy a szüleim korában is teljesen természetes volt a megcsalás mint probléma kezelés.

2018. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki arra törekszik, és azzal a vággyal indul egy házasságba,hogy az örökké tartson, függetlenül attól,hogy milyen szülői példát látott.


Aki elvált szülők gyereke bizonyára még jobban törekszik erre, de akinek a szülei példás házasságban éltek, azt alapul véve, szeretne maga is átélni ilyet.


Az a gyerek aki szülei verekedését,egymás nyilvános megalázását, alkoholizmust, egyéb függőséget élt át, ezt remélhetőleg kerülni fogja.

2018. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

#1 Általában undor alakul ki a megcsalás iránt, igen. Bár én már előtte is elítéltem, gerinctelen dolognak tartottam.


Egyébként ez alapján nehogy bárkit is megítélj, kérdező...csalfa szülők gyereke is lehet csalfa/hűséges, meg teljes, boldog családban felnőtt gyerek is ugyanúgy lehet bármelyik a kettő közül. Annyira utálom, mikor az emberek indokot keresnek az előítéletességre, ne tedd...

2018. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Apám megcsalta anyámat, majd mikor mi felnőttünk elváltak. Majdnem 10 évig éltek a megcsalás után együtt egy szar kapcsolatban...

Én úgy voltam semmi esetre sem akarok ilyen lenni mint apám. Mikor családom lett, gyerekeim, engem csalt meg az exfeleségem. Én szüleim példájából tudtam hogy nincs értelme együtt maradni, bár ő ennek ellenére maradt volna velem. Nekem nem volt gyomrom hozzá... Szóval ilyen is van hogy hiába nem akarod te a szüleid hibát elkövetni, majd elköveti a másik.

2018. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apám és később nevelőapám is megcsalta anyámat. Sőt, konkrétan nem tudok házasságot a környezetemben, ami teljesen hűséges.


Lehet emiatt, de nekem ez már inkább egy érdekes társadalmi tanulmány, hogy vajon miért élünk még mindig monogám módon, ha úgy tűnik, hogy a természetünk nem az? Engem is csaltak meg, nekem nagyon rosszul esett, még ha objektíven nézve, nem is volt annyira furcsa.


Én senkit nem csaltam meg, valószínűleg nem is fogok. Nem azért, mert lehetőségem sincs rá, csak tudom, hogy mennyire fáj a másiknak, és nekem nem ér annyit, hogy ezt okozzam. Egyébként kapcsolaton kívül meg elég sok pasival voltam, és azt is tudom, hogy egy idő után, semmi újat nem ad egy új test. Egy dbig érdekes csak. Nekem fontosabb egy felépített kapcsolat.

2018. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi abba nöttünk fel h nem váltak el viszont folyton orditás volt,meg az aktuális partnerek is jöttek üvöltözni. ... Csodajo minta volt..
2018. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyerekek a szülői mintát viszik tovább. A minta az amit tapasutalnak. A megcsalást elég ritkán, hisz jellemzően az nem a gyerek előtt történik.

A megcsalásra való nyitottság viszont nem független a világnézettől, de nem is predesztinált. A szülőktől ezt visszük tovább, így az ezzel összefüggő hajlamot is.

Ez nem előítélet. Az alma nem eshet messze a fájától. Mindenképp alma marad.

2018. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Ismeritek a történetet?

Amikor két pszichiáter beszélget, s mondja az egyik:

- Te ez a Kovács gyerek sosem csalja a feleségét - mire a másik

- Csodálkozol?... Hát az apja állandóan kefélt fűvel-fával, állandóan a ~gondozóba járt... 12 féle gyógyszert szed, már alig áll a lábán... még jó, h. nem utánozza le az apját! Hát majd, ha hülye lenne...-


- Te, ez a Jóska gyerek állandóan csalja a feleségét -

_ Csodálkozol?... Hát az apja állandóan kefélt fűvel-fával, mindig csak ezt látta otthon, hát még jó hogy ő is ezt teszi... ezt látta otthon, ezt tanulta tőle, mi mást?


Válaszom a kérdésedre: Nem Lehet Tudni. Ugyanis mindig attól függ, miként élte meg a gyerek a szülői "megcsalatást".



Az ERŐ legyen Veletek!

2018. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!