Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Egyesek, akik megcsalják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyesek, akik megcsalják a párjukat rendszeresen, vagy esetleg nyitott kapcsolatban élnek, miért próbálják meg mindenkire ráerőltetni, hogy márpedig ez a helyes, az egyetlen járható út?

Figyelt kérdés

Miért állítják be úgy, mintha ez valami fejlettebb létforma lenne, csak az az érett személy, aki hagyja, hogy másokkal is lefeküdjön a férje/felesége, és akinek megfelel a monogámia, nem akar másokkal is szexelni, az unintelligensebb, mint ők?

Miért állítják, hogy csak illúzió, hogy a férfiak tudnak kizárólag egyetlen nővel lenni egy kapcsolat során, és hűségesnek maradni hozzá önszántukból?


Nem akkor vagyunk fejlettebbek, érettebbek, ha felül tudunk emelkedni az ösztöneinken, és a magunk élvezetén kívül képesek vagyunk figyelembe venni, hogy másokra milyen hatással vannak a cselekedeteink? Hogy nem akarjuk szándékosan bántani a társunkat csak azért, mert vonzónak találunk valakit, és úgy gondoljuk, hogy az mindennél fontosabb, hogy azzal szexelhessünk, akit éppen megkívántunk, még akkor is, ha ezzel annak okozunk fájdalmat, akit éppen szeretnünk és tisztelnünk kellene, akinek számítania kellene, hogy mit érez?


2018. aug. 20. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mert tudják önmagukról, hogy milyen nagy surmók és nem szeretnének felelősséget vállalni, régebben engem is foglalkoztatott ez :) 32N
2018. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Mert magukból indulnak ki. Mivel ők egész életük minden területén hirből nem ismerik a hűséget,a valódi összetartozást, a normális emberi kapcsolatot ezért számukra a torz, elkorcsosult világ a normális.


Ahogy mondani szokták:


Szív bőségéből szól a száj

2018. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Milyen "jó", hogy a legtöbben úgy írják a válaszaikat, hogy elképzelésük sincs arról, hogy hogy működik egy nyitott házasság, ezért igen sok baromságot hordanak itt össze.


Mi 10 éve így élünk a legnagyobb boldogságban és szeretetben.


Azt elhiszem, hogy nem mindenki képes/alkalmas ilyen kapcsolati formára, de nehogy már elmagyarázza nekem egy olyan, aki sohasem próbálta, hogy ez milyen rossz és milyen "megalázó" - mert egyik sem!


Bizony végtelen bizalom, hit a másikban, hit a kapcsolat erejében és ilyen "apróságok" kellenek ahhoz hogy működjön...


És MŰKÖDIK!


Ismeretlen fogalom nálunk a féltékenység, a bizalmatlanság, a kétkedés - ilyenek miatt soha sem volt szóváltás közöttünk!


Nem vagyunk egymás tulajdonai - ezt nem bírják sokan felfogni.


Ez a monogámia és a poligámia közti hatalmas különbség.

Én tisztelem aki monogám, ugyanakkor sajnálom is: rengeteg gyönyörből marad ki, ráadásul az egész életét végig féltékenykedheti...


"Nem akkor vagyunk fejlettebbek, érettebbek, ha felül tudunk emelkedni az ösztöneinken, és a magunk élvezetén kívül képesek vagyunk figyelembe venni, hogy másokra milyen hatással vannak a cselekedeteink?"


Nem.


Nem mindenkinek a galambok a példaképei!

2018. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Még egy ilyennel sem találkoztam, de nem is olvastam hasonlót sem senkitől sem.

Hol vannak az ilyen emberek? Tényleg érdekel, mert addig nem tudok válaszolni a kérdésedre. Bárkiről, akiről tudom, hogy nyitott kapcsolatban él, az erről nem beszél sokat magától. Amit olvasnivaló elémkerült idáig poliamoria témában, egy sem hirdette az életvitel felsőbbrendűségét.

Inkább a fordítottját szoktam látni, hallani, olvasni. Azaz a monogámia felsőbbrendűségét. De mivel ez az általanos, a megszokott, ezért ez sokaknak nem tűnik fel.

2018. aug. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De ha azokra a frázisokra gondolsz, hogy "a férfiak (és csak a férfiak!) ösztönből szállnak virágról virágra, nem tehetnek róla, hogy ilyenek, engedjük már meg nekik", akkor igen, megerősítelek, ilyennel én is sokszor találkozom. De az ilyet le lehet építeni gyorsan. Azt tudod mondani, hogy csakis olyan párkapcsolati forma mellett teszed le a voksodat, amelyekben egyenlőek a feltételek minden résztvevő számára. Ebben pedig nem nyitsz vitát és kész.
2018. aug. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Az ember alapból poligám.

A monogámia egy rákényszerített viselkedési forma!

2018. aug. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

62 %-os te tényleg beteg vagy.

Aki meg kérdezte hol vannak... Hát tessék feljebb olvasható.

2018. aug. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Inkább veled van valami gond, 7-es, ha ekkora felesleges indulatokat ki tudott belőled váltani az előtted lévő hozzászólás.

A téma nagyon érdekes, de ha művelődnél, utánaolvasnál benne, félő hogy felmennél a hídra és levetnéd magad rögtön. Hihetetlen, hogy mennyi ember van, aki képtelen a párválasztás, szexualitás témáját józan fejjel szemlélni, hogy már egy egyszerű, az övéktől eltérő véleményre ilyen hevesen reagálnak.

Kapaszkodj meg, mert sírni fogsz: a monogámiát gyakorolják a Földön a legkevesebben, és ez csak a hivatalos adat, ugye te is sejted, milyen sokan vannak, akik csak papíron azok.

Bizonyára ezt a hozzászólást is úgy fogod kezelni, mint ha én ráerőltetném a világra és rád a meglátásaimat, holott pont te vagy az élő példa arra, amit feljebb írtam, hogy éppen a monogámia mellett kardoskodókra jellemző leginkább a véleményterorizmus. És mielőtt találgatnál, elmondom, hogy én is monogám kapcsolatban élek. De szomorú vagyok, mert az emberek jó része láthatóan képtelen felülről, vagy csak kicsit hűvösebb fejjel, tudományosabban nézni a témára. Már arra habzó szájjal ugranak, ha valaki meri meri halkan jegyezni, hogy a monogámián kívül vannak még egyéb párválasztási és családszerkezeti alternatívák.

2018. aug. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

rég nevettem ennyire jót mint a 3as kommenten :D


"Mi 10 éve így élünk a legnagyobb boldogságban és szeretetben."

ami addig fog tartani, amíg van valaki más a férjeden kívül aki kielégít


"Én tisztelem aki monogám, ugyanakkor sajnálom is: rengeteg gyönyörből marad ki, ráadásul az egész életét végig féltékenykedheti..."

csak magadat sajnáld mert egy illúzióban élsz, mert te nem vagy képes a gyönyört egy ember oldalán megélni és azt meséled be magadnak meg másoknak hogy ez egy magasabb rendű párkapcsolati forma, pedig ez csak és kizárólag addig fog tartani amíg van bejövő élvezeti forrás

2020. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8as

érdekelne a forrás, ahonnan jött ez a monogámiás megállapításod

2020. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!