Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Tényleg lehetséges az ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg lehetséges az ilyen?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy valaki megcsalja a partnerét, és ezt a partner valahogy megérzi, mert még amikor ki sem derült a dolog, hirtelen kedvesebb, figyelmesebb lesz, elkezdi jobban akarni a szexet, stb.?


Fordított esetben persze egyértelmű lenne, hogy a megcsaló fél miért csinálja ezt, de az én voltam, és a partnerem viselkedett így, én nő vagyok, ő férfi. Azóta szakítotottunk, de nem derült ki, mert egyéjszakás kaland volt, ő engem nem csalt meg elmondása szerint.


Nem ítélkezést kérek, hanem válaszokat a kérdésre, esetleg tapasztalatokat, ha valakivel szintén történt hasonló.



2018. okt. 14. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ho... hogy mi?

32/f

2018. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, előfordulhat ilyen szerintem. Amikor mardossa a bűntudat.
2018. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyankor egyértelmű, de ha őt csalták meg és még "hivatalosan" nem is tud róla, meg nem is került még elő semmilyen erre utaló bizonyíték?
2018. okt. 14. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem csak a hűtlen nő változik meg. Nőiesnek, szépnek, szexinek érzi magát a friss hódítástól, emiatt másként viselkedik, és ez felkelti a régi partner érdeklődését is. Ezek szinte észrevehetetlen változások, hormonok lövöldözése csak, de mégis nagyon nagy hatással vannak a másik nemre.
2018. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En megereztem h az ex ferjem megcsalt its a elkezdtem nyomozni es at daa igazam volt.
2018. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a megcsalt fél vagyok, feleségem hosszú titkos viszonyt kezdett. Nálunk pont fordítva működött. Én azt éreztem, hogy nála valami nagyon stimmel fejben, lélekben, egyre inkább eltávolodunk egymástól, akármit is csinálok, az sose jó. Akkoriban sok egyéb dolog is volt, amit most nem részleteznék, de minden másra gondoltam, csak nem arra, hogy szeretőt tart.


A szexet akarta ő folyamatosan, de nagyon érződött, hogy nincs ott lélekben, csak fizikailag. Próbáltam vele megbeszélni, hogy mit, hogyan csináljunk, mit változtassunk az ágyban, de nem volt hajlandó erről kommunikálni. Amikor már a csókot is elutasította, onnantól már az én kedvem ment el az egésztől. Innen már nem volt visszaút, fülig beleszeretett a szeretőjébe, de én még mindig nem tudtam a dolgok okát.


Ha így megtörténhet, akkor akár fordítva is. Olvasni olyanokat, hogy a megcsaló teljesen kivirul a szeretőtől, és ez felkelti a párja érdeklődését is újra. Simán előfordulhat.

2018. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A 4-es és 6-os Válaszadók véleményével tudok teljesen azonosulni.

Szóval - ahogyan mondják - ilyenkor benne van a levegőben a változás és változtatás szele...

És ezt a Másik is érzi, s reagál rá... sokszor (szerintem) tudat alatt. De, hogy miképpen...? Nagy kérdés.


Olyasmi ez, mint amikor egy részeges családban nevelkedik egy gyermek... s a következők szerint alakulhat, formálódhat személyisége:

A) Mivel alkoholista szülők között élte gyermekkorát, hát persze, hogy Ő is alkoholista lesz... hisz mindig is ezt látta maga körül, ebben élt, nyilván, hogy erre kondicionálódott.

B) Mivel alkoholista szülők között élte gyermekkorát, hát persze, hogy NEM lesz alkoholista... hisz mindig is azt látta maga körül, hogy azzal mennyi gond és baj jár együtt, tehát az ellen kondicionálódott.

Ugye látszik, hogy a fenti esetben is bármely ok-okozati összefüggés helytálló lehet.


Nos, a Kérdező esetében is ugyanez elmondható... bármely, bármi változásnak (szerető tartás) hatását is tekintjük az eredeti kapcsolat folytatását tekintve, nem igazán lehet tudni, h. mely aprócska részlet billenti ki az addigi (mondhatni) egyensúlyi helyzetéből a kapcsolat további jobb/rosszabb alakulását. A "megcsaló" fél otthoni kisugárzása nyom-e többet a latba, avagy a "megcsalt" fél nyitottsága, habitusa érzékenyítettebb-e a a Másik változásának legparányibb megnyilvánulására... és hogy az aztán mely irányba tolja tovább szekerüket... szintén kérdés... Mert adott esetben végződhet így is, meg úgy is. Mármint az egyének életének legoptimálisabb alakulását nézve. Mert bizony egy szürke, "egymás mellett élés"-es, vagy netán ellenségessé fajuló pár-kapcsolat halálig tartó vonszolása nem biztos, hogy olyan jót tesz a felek lelki egyensúlyának, azaz a mentális jó közérzetük, vagyis legoptimálisabb lelki egészségük megtartása szempontjából... ugye.

Igazából itt sem lehet tudni... így, távolról megítélve, néhány soros leírás alapján... hogy valójában KI és MIT érzékelt és miért pont úgy reagált... Egy dolog azonban biztosnak látszik: a VÁLTOZÁS maga. S az arra történő reagálás. Ami végül is óhatatlanul bekövetkezik, mint az előzményt kiváltó ok okozataként.


Tehát az én válaszom: Igen, minden lehetséges.


AZ ERŐ legyen Veletek!

2018. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!