Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha mindenki tudja, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindenki tudja, hogy a megcsalás rossz, akkor miért van az, hogy napjainkban általánossá vált a hűtlenség?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 21:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%
Nem vált általánosabbá, mint szüleink és nagyszüleink fiatalkorában, csak most már van internet, közösségi oldalak, nonstop tévé és rádióműsor, online és offline sajtó...
2019. márc. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem több a megcsalás mint régen, sőt én gyanítom, hogy kevesebb. Csak ma már elítélt dolog, régen meg tök elfogadott volt. Ma már sokkal többen vannak együtt szerelemből mint régen. A régi kapcsolatok úgy néztek ki, hogy házasodtak azzal, akit a szüleik jónak gondoltak, vagy azzal akinek nagyobb birtoka volt, vagy az első jöttmenttel aki el akarta venni őket. De szerelmi házasság nagyon ritkán volt. A megcsalás pedig afféle nyílt titok volt, a szükséges rossz amit el kellett tűrni. Másba voltak szerelmesek, összejárkáltak vele, a másik meg szemet hunyt. Elválni úgy sem lehetett, tehát nem volt választása. Sok pár kifejezetten utálta egymást, sose volt jó a kapcsolat. Ott már csak bosszúból is csalták egymást.

Abban a kapcsolatban, ahol szerelem van nincs megcsalás. Mivel ma már el lehet válni és nem kell az első jöttmenthez feleségül menni sem általában inkább kilépnek a kapcsolatból ha már nem működik. Én maximálisan abban hiszek, hogy mostanában jobb kapcsolatok és kevesebb megcsalás van.

2019. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
nem volt régen sem elfogadott, de mindenki diszkrétebb volt, nem voltak olyanok az emberek, hogy mindenki mással foglalkozik, hogy mindenki mindenkiről mindent tud. régen is sok volt a hűtlenség most is sok régen nem voltak ilyen olyan kamerák meg technikai kütyük mint most.
2019. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

"Nem vált általánosabbá, mint szüleink és nagyszüleink fiatalkorában,"


Szüleink kora azért pár fokkal még normálisabb volt. Ott azért volt még szégyenérzet az emberekben. Nagyszüleink kora meg egy egészen más világ volt. Ennyire nem volt szexuálisan túlfűtött a világ. Nézz már meg egy régi magyar filmet, lényegében két külön kultúra. Persze ott is előfordult hűtlenség, de akkor még volt a családnak jelentősége.

2019. márc. 21. 21:17
 5/42 anonim ***** válasza:
23%

Mert konfrontálódni azt hiszik, hogy rosszabb.

32/f

2019. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt a családnak jelentősége. Szintén szükséges rossz volt. Aki nem akart gyereket és nem volt alkalmas rá annak is vállalni kellett, mert ez volt az elvárás.

De a gyerekeket nem szerették, nem nevelték őket. Maximum is életben tartották. Ki volt engedve aztán kezdjen magával valamit. Pont ezért ennyire lelki sérült a gyerekeik generációja.

A szüleink korosztálya pedig semmivel nem jobb. Szinte minden ismerősöm szülei azért mentek szét mert megcsalás volt.

2019. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

#6


Akkor eszerint hazugság a "régen jobb világ volt" nóta?

2019. márc. 21. 21:24
 8/42 anonim ***** válasza:
40%

Én veled értek egyet. És a legrosszabb az egészbe, hogy ez a társadalom, illetve a média által okozott hanyagságból adódik. Már minden csapból a szexualitás folyik.

Valaki itt azt mondta, hogy ma egyre kevesebb a megcsalás.. Nem értek egyet vele, sőt, szerintem egyre több.

Nem egy olyan embert ismerek, aki már csalta meg a párját. Sőt az egyik exem is ilyen. Most is olyannal van, akivel csalt.

2019. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
96%
"Ennyire nem volt szexuálisan túlfűtött a világ" - Nem? :-D Ezek szerint te nem tanultál népi költészetet, népdalokat, verseket. Szerinted mit csináltak a szénakazalban a fiatalok?
2019. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
48%
Egytértek veled kérdező és azokkal is akik a régi szép idők elméletben nem hisznek..régen is sokan csalták egymást mivel főként érdekházasságok léteztek, de akkor tájt a megcsalást kivitelezni is nehezebb lehetett, ma ott az internet a telefon és a morál is sokat változott kb. semmi megbánás úgy megy haza mintha mi sem történt volna..sok oka lehet média pl..de "sajnos" én nem ismetem a témát mert sosem csaltam és tudtommal engem sem.
2019. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!