Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Meddig lehet vajon ezt csinálni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet vajon ezt csinálni?

Figyelt kérdés
15 éve vagyok házas, idén 20éves lesz a kapcsolatunk a férjemmel. Van két gyönyörű gyermekünk, kívülről nézve igazi mintacsalád vagyunk. Minden rendben is volt egészen tavaly nyárig, amikor is én (egy véletlen folytán) megismerkedtem egy szintén nős férfival. Eleinte csak pár hétköznapi levélváltás volt, majd egyik pillanatról a másikra leomlott minden fal. Hetekig úgy beszélgettünk mint ha mi lennénk egy pár, majd az első találkozásnál eldőlt minden. Egymásba szerettünk, nem kicsit, nagyon! Ezt még pár találka követte, (nem volt nálunk boldogabb ember) de én mindvégig tartottam magam ahhoz, hogy boldog vagyok otthon. Végül én kezdeményeztem a szakítást, amit rendkívüli sértődéssel fogadott és végül ő mondott ki. Ezután 4 hónap teljes összeomlás következett be az én lelki világomban és azóta sem találom a helyem. Közben aztán keresett, beszéltünk, de mivel elkezdte felhánytorgatni a régi sérelmeket így nem lett jó vége, ekkor én tűntem el. Most így úgy megint próbál közeledni, de egyértelmű lépéseket nem tett. Minden nap azon kattogok, hogy vajon meddig mehet ez így a férjemmel, hogy én tulajdon kèpen mást szeretek még ha nem is lehetek vele együtt. A válásra gondolni sem akarok, abba mindannyian belerokkannánk, mi is, a gyerekek is, a rokonok is. Lehet ezzel a férfival nem is lenne utána se semmi, de az biztos, hogy a fejemből nem tudom kiverni azt a tényt, hogy a férjemet már nem úgy szeretem. Vajon meddig mehet ez a színjáték mindenki békéje érdekében és én hogyan tudnàm a fejemből kiverni azt a gondolatot, hogy milyen boldog voltam vki mással.? Hogy mikor jut el az ember arra a pontra, hogy feláldozza mindenki békéjét, hogy ha egyedül is de kitörjön ebből a mindennapi belső hazugságból. ...vagy van-e esély mindent rendbehozni a férjemmel, ha egyénként én már nem is akarok egy olyan típusú ember sem mint ő.?
2019. máj. 24. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig TE csinálni akarod.
2019. máj. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nehez helyzet az biztos. Ha fontos a csaladi beke es az ehhez tartozo dolgok, akkor csak annyit tehetsz hogy megszakitod teljesen a kapcsolatot a masikkal es hidd el, eljon majd az a nap, mikor mar nem erzel iranta semmit, es marad a ferjed, a sajat csaladod. Viszont ha ennyire erosnek erzed az erzelmeket a masodik irant, akkor nem tudok mit mondani. Lehet vele kene maradnod, vagy ha vele nem jon ossze megsem, akkor egyedul. A ferjed mar megcsaltad, atverted. Tudsz igy elni mellettuk tovabb jatszva a jot? En nem tudnek azt hiszem, olyan eros buntudatom lenne hogy nem birnek ranezni sem. Te tudod mi lenne a jobb, de jelenleg hazugsagban elsz, mert mint fentebb irtam mar atverted a ferjed. Es elobb vagy utobb de minden kiderul egyszer, ez is
2019. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben beszélnék a férjednek a találkozásokról, mielőtt máshonnan tudja meg. Meg amúgy is a lelkiismeretemnek is rossz lenne, hogy megjátszom magam, mintha mi sem történt volna.
2019. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha minden rendben lett volna otthon nem fért volna bele egy harmadik. Ennyi idő alatt azért lehet a férjednek is becsúszott valaki. Ki tudja. Sajnos ilyen világban élünk. Állítólag már Platón korából származnak írások, melyek említik, hogy a lélek kezdetben mikor megszületik egyszerre nő és férfi. Utána ezek az ikerlelkek szétválnak és mindegy, hogy melyiknek születtünk utána egész életünkben a másik felünket keressük. Aki megtalálja az egész életében boldog vele, egymást erősítik, megöregednek együtt, aki nem az pótlékokba menekül, meg azzal takarózik hogy mindenkinek így jó, ezért így marad. Csak éppen ezért van ennyi boldogtalan ember mert momdenki a biztonságra törekszik akkor is ha ennek az ára egy boldogtalan élet.

Semmi nem lesz olyan a férjeddel, mint azelőtt. A gyerekek miatt nem szabad együtt maradni. Előbb utóbb elmondod neki, egy férfi viszont sosem bocsát meg. Mondjuk te is tudod, hogy megérdemled.

Mindenkinek hazudsz. Magadnak is. Előbb utóbb ez robban. Mert lelkiismereted van. Én lezárnám a férjemmel egy időre, aztán megnézném mit érzek. Nem hazudnék neki, hogy minden rendben, miközben semmi.

Van ilyen. Van hogy elmúlik valami.

Akkor tovább kell lépni, még mindketten lehettek boldogok.

2019. máj. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, csak itt sírok most is, nem is tudom mit mondjak, teljesen igazatok van. Átkozom magam, hogy belementem ebbe a kapcsolatba, hogy ilyen dilemma szakadt ezzel a nyakamba. Már előtte is éreztem, hogy vmi elmúlik, hogy ez nem fog életünk végéig kitartani, hogy nekem a férjemtől kapott szeretet (és akár az amit èn adni tudok neki) kevés lesz, de jött nap nap utàn, èltünk békében. Míg nem jött ez a másik férfi... Olyan szeretet, odafigyelést, törődést még életembe senkitől sem kaptam mint ettől a férfitől. De én most először csaltam meg a férjem, teljesen új volt a helyzet, nem tudtam igazi érzelmeket adni, vagy épp olyan erőteljesen mondtam ki, hogy amiatt lett hitelét vesztett. Előtte is voltak kisebb flörtöl a 20 év alatt, de ez más. Egy biztos, nem igen tud ezen egyikünk sem túlkerülni, ez màr látszik. Ha mindketten függetlenek lettünk volna, egész biztos megpróbáljuk együtt. A férjem közben meg nagyon jó ember, de teljesen más mint én, még az is lehet, hogy ő is jobbat érdemel. A lányunk (16éves) már érez vmit a változásból, mindig mondja, hogy anya ti nem is olyanok vagytok mint egy hàzaspár, hanem mint a barátok. Nem tudom mi lesz, muszály kitartanom, mert nem tudom ezt a család előtt felvàllalni...
2019. máj. 24. 09:57
 6/10 lilla64 ***** válasza:
52%
Nem vagy könnyü helyzetbe az biztos.Kivülállóként könnyü tanácsokat osztogatni,de azt egyedül te tudod,hogy mit tartasz helyesebbnek.Ha a házasságodhoz ragaszkodsz,akkor feledd el a másikat.Menni fog ha nem találkoztok többé.Ha forditva van,akkor lépjél ki a házasságból és maradj a másikkal.Persze kérdés az is,hogy ő mit akar,fel fogja-e bontani a házasságát,hogy veled lehessen.
2019. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, voltam hasonlo helyzetben egy nagyon rossz kapcsolatban amibol nem mertem kilepni, ugy ereztem beleszerettem masba mert az a mas, rendes volt velem, nem olyan mint az akkori parom. Nem tortent semmi koztunk, de az erzes attol meg megcsapott. Tudtam hogy ez nem jo es kizartam azt az embert az eletembol, utana mar nem is erdekelt 🙂 viszont a kapcsolatom csak egy darabig volt jo, megismertem mast, akinel ereztem hogy o az akivel lehet es lesz jovom de ot is probaltam kizarni, majd javitani a kapcsolatomon. A javitas nem ment, egy ember keves ahhoz, igy kileptem belole es azzal vagyok akinel ereztem hogy o lehet a minden. Ma mar boldogabb vagyok, csaladom van. Amit attol a kapcsolattol nem kaptam meg soha. Ez csak egy pelda, te tudod tenyleg hogy mit kell tenned, de igy hogy felrementel, buntudattal elni az mellett akit atvertel, egyszeruen nem lehet
2019. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rockarc ***** válasza:
87%

Hiaba sirdogalsz, ezt a dontest mar meghoztad, egyedul, a ferjed tudta nelkul. A hazassagotoknak mar annyi. Addig valj el, amig ki nem derul minden, mert elobb utobb ki fog, es akkor aztan viselheted a stigmadat minden ismerosod elott.


A kilepesi pont az lett volna, ha egyszer is belegondolsz, hogy mi lesz a hancurozas kovetkezmenye? Ezt lathatoan nem tudtad, nem is akartad vegiggondolni, ez netto onzoseg. Felnott ember vagy, vallald a tetteid kovetkezmenyeit. Gondolom a 16 eves lanyodnak nap, mint nap a fejehez vagod, hogy igenis kovetkezmenyei vannak a tetteinek. Aztan kozben meg pont te akarod elsunnyogni a dolgot.


En tarsadalmilag alacsonyabb rendu embereknek tartom a megcsalokat, nem veletlenul, minden megvan bennuk, amit utalok, onzoseg, onsajnalat, hazudozas, kepmutatas. Igazabol nem magad miatt kell elvalnod, hanem a ferjed miatt. Jobbat erdemel nalad, te mar leszerepeltel.


43F

2019. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak ismeretlenül sértegetni, de az írásodból az a benyomásom hogy te úszol az önsajnálatban és döntésképtelenségben. Elszomorító hogy felnőtt emberek ennyire nem ismerik és nem merik felvállalni önmagukat.

Akármilyen érzelmesen is fogalmazod meg a történeted, az a helyzet hogy megcsaltad a férjed, nem merted elhagyni a szeretődért és most hiányzik. A döntésednek következményei is vannak ám, nem csak az a boldog időszak amikor "nem volt nálatok boldogabb ember". Mégis milyen példát mutatsz a lányodnak? Vedd már fel a nagylányos bugyid és valld be a férjednek, majd dönts.

2019. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 8-as válaszolóval értek egyet, sajnálom a férjedet.Azt is baromságnak tartom,hogy egy 20 éves kapcsolatban,ha minden rendben van,akkor abba nem tud beleszólni egy harmadik.Sajnos nagyon sok embernél (főként nőknél)az újdonság varázsa felülírja a sokkal nemesebb érzéseket,amit egy reálisan gondolkodó ember előre tud. Imádom a feleségemet, gondolkodás nélkül meghalnék érte,pedig tudom ,hogy biztosan létezi tőle szebb és jobb nő a világon.

Isten óvjon minden férfit az olyan nőktől,akik ha megismerkednek a férjüktől valamiben "jobb" vagy csak újabb, izgalmasabb férfival,akkor beszerelmesednek és egyből borítják a bilit otthon.Az ilyen emberek nem gondolkoznak el azon,hogy az újonnan kiszemeltől is létezhet egy mégjobb?

Akkor kétévente eldobják a családjukat a nagy szerelemre hivatkozva?

Ez merő önzés!

Egy házasság ha pedig olyan rossz,akkor miért 20 év után veszed észre?

2019. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!