Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet megtalálni az arany középutat a naivitás és a gyanúsítgatás, bizalmatlanság között?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Én rettentően féltékenykedős voltam mindig is, viszont az elmúlt időszakban a baráti társaságunkban láttam két megcsalást is.

Az egyiknél egy viszonylag új kapcsolat volt, a csaj egy pszichopata, tiltogatós, féltékenykedős, nyomozgatós p*cs* volt. A srác lement fesztiválra, félrelépett és mindenki úgy van vele, hogy "jó, nem szép, de a csaj megérdemelte".

A másik egy régebbi kapcsolat, a lány egy tündér, soha egy rossz szava nem volt, okos, kedves, bújós... A srác félrelépett és mindenki a csaj mellé állt.


Itt tudatosult bennem, hogy tök mindegy hogyan viselkedsz, megcsalhatnak. Aki félre akar k*rni, az félre is fog. Sokkal célszerűbb bíznod a párodban és elhinni, hogy jó ember, jól meglesztek, minthogy folyamatosan vitákat gerjessz és feszkót generálj a bizalmatlansággal.

Magadat is megkíméled a sok stressztől ha nem kattogsz folyton és jó eséllyel a kapcsolatot se b*szod el vele. A legtöbb férfi fejvesztve menekül a bizalmatlan, gyanusítgató nők elől, ne legyél ilyen.

Soha semmi nem ok a megcsalásra, egy gusztustalan hátbaszúrásnak tartom, hiszen ha sz*r a kapcsolat akkor előbb fejezd be, utána fordulj máshoz.

Ellenben ha mindig rettegni fogsz ettől, magadat és a kapcsolatot is mérgezed.


Én is próbálok így élni mostanában, nehéz, de meguntam, hogy én voltam mindig az a fél, aki generálta a balhékat mert nem bízott meg a párjában.


20L

2019. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kriszo74 ***** válasza:
88%
A féltékenység arra sarkallhatja a párod, hogy ténylegesen megcsaljon. Saját példámat említeném, amikoris 6 éven keresztül totál hűséges voltam, közben mindig megkaptam, hogy én megcsalom. Egyszer aztán tettlegességig is fajult a dolog. Ezután kezdtem más nők után nézni. Még 4 évig tartott ezután a házasságunk.
2019. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy kapcsolatba csak naivan érdemes belevágni. A korábbi csalódások terhét felesleges és kifejezetten káros belevinni az új kapcsolatba. A tiszta lap az jelentsen mindenképpen tiszta lapot. Mint a jogban: ártatlan, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Én így gondolkodtam mindig is, addig naivan megbíztam minden páromban, amíg okom nem volt bizalmatlannak lenni. Meglepően kevés alkalommal kellett egyébként harmadik fél miatt aggódni, szóval az én környezetemben/velem úgy általában az a tapasztalat, hogy kisebbségben vannak a hűtlenek, emiatt persze nyilván nekem is könnyebb naivan belépni egy új ismeretségbe. Ez persze nem azt jelenti, hogy a korábbi tapasztalatokból ne okulj, észnél kell lenni, de ha nem veszel észre intő jeleket, amiket korábban tapasztaltál esetleg, vagy amik egyébként is zavarnak, akkor szerintem a megalapozott naivitás jó irány. Ahogyan apáink bűneiért sem mi vagyunk felelősek, úgy a korábbi rossz döntésekért se kéne egy új, addig ismeretlen embert kérdőre vonni és bizalmatlanul kezelni. Szerintem.
2019. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!