Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom alkoholfüggő. Szeretem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

OliviaMoore kérdése:

A párom alkoholfüggő. Szeretem, vele akarok maradni. Segítsek vagy meneküljek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok rossz üzenetet, választ fogok kapni, de felteszem a kérdésem.

A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő 22, én 20. Sosem voltunk bulizós típusok, inkább az otthon ülősek vagyunk.

A kapcsolatunk elején a párom túlzásba vitte az alkoholt, miattam lejjebb kapcsolt.

Azóta már csak két-három havonta egyszer fordult elő egy durvább sörözgetés.

Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a párom agresszív részegen és félek tőle, pedig engem még sosem bántott. Ócsárol.

Végre sikerült külön háztartásba kerülnünk, én éjszakásként dolgoztam eddig. Ma haza állítottam korábban és ő teljesen piásan várt itthon. Valószínűleg napok óta ezt játszotta, én pedig észre sem vettem.

Szeretem őt, hiszen egy jólelkű, szeretetteljes emberről van szó.

De tudom, hogy ez így nem mehet tovább.

Ha a helyemben lennétek, akkor támogatnátok őt, külső segítséggel, vagy inkább elmenekülnétek ebből a kapcsolatból?


2019. júl. 29. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ki élne egy kórhellyel... Jó ég
2019. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem lennék együtt egy alkesszel.

20 éves vagy. Tönkre akarod tenni az életed?

2019. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Patrik0702 válasza:
85%
Szia! Ilyen fiatalon még minden esélye megvan, hogy le tegye a piát, de neki kell akarnia, mert a te szavad ide édeskevés. A legjobb amit tehetsz, ha megpróbálod egy józan pillanatában megbeszélni vele a dolgot. Amennyiben nem akarja letenni, akkor hagyd el. Sok embert tett már tönkre az alkohol és ezek sokszor húzzák magukkal a körülöttük állókat is.
2019. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Sajnos azt kell mondjam menekülj. Fiatalon még talán lenne esélye kigyógyulni, de az, hogy ő részegen így viselkedik azt jelenti, hogy amikor a mentális fékek elkopnak, akkor ugyanígy fog viselkedni :(


Magyarul öreg korotokban ugyanilyen agresszív lesz.


Apa alkoholista, anya rengeteget szenved mellette. Sőt, a családom java része alkesz volt. Hallgass rám, ne kívánj magadnak ilyen sorsot.


Segíthetsz rajta, de sose kösd össze az életed olyannal, akiből ezt hozta ki az alkohol.

2019. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen családban éltem csak nalunk anyukam volt alkoholista.

Apukammal 18evig csinaltuk vegig vele ezt. A sajat gyereke miatt nem akart lemondani rola. Ebben halt meg!

Szoval mielobb menekulj tole mert csak rosszabb lesz!

2019. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10 éve küzdök a párom alkoholproblémájával. Az előtte lévő heti egy sörözésből, amikor vidámra itta magát, napi szintű ivás lett szép lassan. Kértem, könyörögtem, sírtam, ígért fűt-fát, elhittem, átvágott és kezdtük újra az egészet. Az egyetlen dolog, ami miatt mégis maradtam és újabb esélyt adtam, az volt, hogy soha nem bántott részegen, egyetlen szóval sem. De szép lassan belefáradtam. Ő aztán az utolsó utáni pillanatban rájött magától, hogy baj van és maga miatt tette le a piát. Miattam nem volt rá képes, pedig szeret. Az első időszak kemény volt, mert az elvonási tünetek nem voltak kellemesek. Most teménykedem, hogy "tiszta" marad.

Amiken gondolkozz el:

A részegen agresszív ember később józanon is az lehet.

Bármennyire is szereted, kedves, tündibündi, ha sokat iszik és olyankor kivetkőzik önmagából, nagyon hamar elmúlik a szerelem, a szeretet és átveszi a helyét a frusztráltság és a düh. Pláne, ha elhanyagol, mert eljön az idő, hogy minden közös program arról fog szólni, hogy tudjátok le a programot, hogy végre ihasson. Ez nagyon könnyen megöli a legerősebb érzelmeket is.

Nem akarlak lebeszélni a szerelmedről, de hidd el, kegyetlen nehéz egy alkoholistával élni. Ti még az elején vagytok.

Nem mondom, hogy semmi esély arra, hogy változzon, mert nyilván vannak sikertörténetek, de miattad nem fog változni. Amíg neki megfelel ez az élet így, jól érzi magát, nem fog változni. És nem fogja érteni, hogy mi a bajod vele. Ha változtat, csak saját maga miatt lesz.

2019. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!