Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két tűz közé kerültem: a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két tűz közé kerültem: a gyerekem nem jön ki az új párommal?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves, férjem meghalt mikor ő 4 volt. Azóta senkim nem volt. Fél éve lett végre egy kapcsolatom, 2 hónappal a megismerkedéstől számítva hozzánk költözött



Az elmúlt 4 hónap pokol volt, a lányom rühelli a páromat, amire racionmális okot nem találok.


Annyit esetleg, hogy párom erélyesebb valaki, és a kezdetektől szóvá teszi, ha rendetlenséget hagy a lányom maga után, vagy ha túl sokat lóg rajtam.


Ez utóbbi nagyon látványosan így van, mióta együtt élünk hármasban, a lányom triplán keresi az alkalmakat, amikor csak vele foglalkozok, a párom emiatt kirekesztve érezheti magát.


Ha ezt mondom a lányomnak, akkor meg rázza a zokogás és tisztára depressziós.


A jegyei is romlottak és a kapcsoltunk is.


Úgy érzem, ez nem mehet tovább. A lányom az első, de nem tudom a párommal hogy közöljem hogy én ebbe belefáradtam és inkább szakítsunk?



2019. júl. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a párod is elcseszte. Ez a te házad, ő éppen csak odament és szóvá tesz egy csomó mindent a lánynak? Vágd csak ki nyugodtan.
2019. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
nemhiszem, hogy szakitanotok kene. nem a parod a hibas es nem is te, a lanyod sem, de el kene vinned gyermekpszichiaterhez. valoszinuleg feltekeny, fel attol, hogy most az anyukajan is osztoznia kell, es igy reagalja le a dolgot. csaladterapia kene. de nem az a megoldas hogy a sajat boldogsagod feladod. bar talan a rogton par honap utan osszekoltozes hiba volt, szerintem ennel lassabban kellett volna adagolnotok a dolgot a kislanynak.
2019. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
35%

A lányod egy kis zsarnok, akkor valószínű addig úgy ugrálsz majd, ahogyan ő fütyül, amíg veled él a lányod?

Te eddig nem szóltál rá, el volt kényeztetve, többek között erre valóak az apukák, hogy gatyába rázzák a családot.

Igen, sajnos nem véletlenül ódzkodik mindenki párkapcsolatoknál a gyerekes nőktől.

2019. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
92%

Hát, át tudom érezni, nekem is ilyen korú lányom van. Eleve ugye serdülő, érzelmileg labilis. Egyik oldalról ott van, hogy dafke szembeszáll a felnőttekkel, feszegeti a határokat, a másik oldalról pedig az, hogy utána megijed a saját viselkedésétől (ilyen még új pár nélkül is van, ez tapasztalat).

A párod viszont tévedésben van, ha azt hiszi, hogy egy kamaszt "meg lehet nevelni". Nem lehet. A másik meg, hogy ha a párom szóvátenné, hogy mikor én a lányommal foglalkozok, akkor ő kirekesztve érzi magát... nos, abban a percben repülne. És ezt nagyon komolyan írom! A lányom az első és mindig is az lesz. Szüksége van rám. A párom legyen kedves elfoglalni magát, felnőtt ember. A lányom nem az!

Nekem az a tapasztalatom, hogy ennyi idős korban már nem fog tudni az új partner szülői szerepet betölteni, az erélyességre minden kamasz úgy reagálna, ahogy a lányod. Inkább valamilyen baráti szerepkört kellett volna kialakítani a gyermekeddel.

Személyes véleményem, hogy túl hamar költöztetek össze...

Én a gyerekem érdekében ezt bizony lezárnám. Új kapcsolatot pedig úgy kezdj, hogy először csak kezdd el randizni, fogadtasd el a lányoddal, hogy te jól érzed magad az új kapcsolatban. Ha boldognak lát téged, könnyebben elfogadja a párod is. Az én lányom, mikor az első közös, családi találkozónk volt, azonnal elfogadta az új párom, mert már tudta, hogy boldoggá tesz engem. És a párom soha nem próbált az apja szerepébe lépni, inkább barátilag viszonyult hozzá, a nevelést rám bízta (hiszen x év alatt már kialakultak a bevált módszerek, minden attól idegen nevelési módszer csak ellenállást szül ennyi idős korban). Jól működött az együttélés is - más miatt ért véget a kapcsolat. Mert hát ez is benne van a pakliban sajnos...

2019. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
93%

" erre valóak az apukák, hogy gatyába rázzák a családot"

Ha a kezdetektől fogva így alakult ki, akkor igen. De minden fejlődéslélektani szakirodalom felhívja rá a figyelmet, hogy serdülőkorban már nem lehet nevelni. Ami addig kialakult, az van. Abból lehet gazdálkodni. A kialakult kapcsolatból, nevelési elvekből, stb. Aki egy serdülőt kezd el nevelni, fegyelmezni előzmények nélkül, az ne lepődjön meg, ha ellenállásba ütközik. Ez mindenkinél így történne. Teljesen más egy két-három éves gyerekkel elkezdeni a nevelést, ott még lehet a nevelőapának ilyen szerepe.

2019. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
58%

Az ismerkedési szakaszt kellett volna meghosszabbítanotok úgy,hogy összeismerteted a lányodat és a pasit különböző helyzetekben.

Szerintem nagyon rövid volt a két hónap az összeköltözés előtt. Még Ti sem ismertétek meg egymást igazán, a lányoddal meg főleg nem tudtak összeismerkedni igazán.


Én is ismerkedtem így, sőt, a gyerekem már régről ismerte a pasimat. Mégis sok időt fordítottunk arra,hogy ne érezze azt,hogy beférkőzött közénk, ami Nálatok is elképzelhető. Kettesben, szoros kapcsolatban nőtt fel, nehéz elviselnie,hogy most számára egy nem szimpatikus férfi beköltözik az otthonotokba, életetekbe.


A párodnak pedig Rád kellene hagyni azt,hogy fegyelmezd/neveld a gyerekedet.

Nagyon nehéz gyerekkel párt találni, olyat még nehezebb akivel elfogadják egymást, türelem és rengeteg tolerancia kell hozzá.


Részemről nem volt kérdés,hogy csak olyan férfi jöhet szóba aki jó kapcsolatba kerül a gyerekemmel. De ezt jobb esetben lehet alakítani.


Ahogy leírod Nálatok erre kevés esélyt látok.

2019. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, a lányodnak adj ultimátumot, hogy úgy pofázzon bele a te kapcsolatodba, ahogy majd szívesen venné, hogy te is beleszólj az övéibe.

A pároddal meg értesd meg, hogy nem feladata a gyereked nevelése, ne akarjon egy kamasz új apja lenni, max a haverja.

Ha ezt sikerül mindkettővel felfogatni, ki fog törni a mennyei béke...

2019. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
22%
# 8: Te hol olvastál olyat, hogy a lány belepofázik az anyja kapcsolatába?
2019. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
69%

#9, jó, akkor legyen beleKAVARNI... így megfelel?

(jelen esetben ugyanazt jelenti, konfliktus-szítást csak legfeljebb verbális vagy non-verbális módon:))

2019. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
35%

Ne haragudj de 2 hónapi ismeretség után oda költözött? Ez valami vicc?

Sokkal több idő kellett volna hogy a gyerek megszokja az új helyzetet.

Nem is csoda ha rosszul sült el.

Ezt te cseszted el.

Senkit nem költöztetünk oda 2 hónap után!!!

Kénytelen leszel vele szakítani.

Azt meg már halkan jegyzem meg hogy ezért nem kezdünk gyerekes nőkkel.

A francnak hiányzik ez.

2019. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!