Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szünet, szakítás vagy továbbra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szünet, szakítás vagy továbbra is mellette?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta együtt vagyok a 7 évvel idősebb párommal. Lassan 3 éve együtt is élünk,elsősorban az anyukájával és később az öccsével egy lakásban. Sok konfliktus és kitartás kellett abban az időszakban,a párom akkor eléggé munkakerülő is volt ha volt munkahelye az is max egy hónapig tartott. Én suli mellett és az otthonról kapott összeggel oldottam meg akkoriban a dolgaink. Aztán már ő is besokkalt mert az anyja piócaként tapadt ránk bármit akartunk csinálni az öccse meg fel-fel bukkant hogy pénzt vagy értékeket lopjon a lakásból miközben elvileg máshol élt és dolgozott csak látogatóba jött.Szóval az én szüleim az egyik lakást felajánlották számunkra,elköltöztünk ténylegesen kettesben. Megváltozott,folyamatos munkahelye lett,vacsorázni vitt,meglepett virágokkal egy békés kettest éltünk távol a családjától akikkel csak telefonon beszélt meg néha anyagiakkal támogattuk őket mert nem szenvedtünk hiányt akkoriban semmiben,tudtunk segíteni. Aztán az én szüleim összekaptak,elváltak..apám kopogtatott az ajtón hogy a helyünkre költözne én meg úgy voltam vele hogy akkor lépjünk feljebb menjünk külföldre..mindent megterveztem,ki is mentünk de már ott be volt szarva és közölte hogy menjünk haza mert mi van ha nem jön be és hajléktalanok leszünk odakinn..jöjjünk vissza még van pénzünk. Visszajöttünk,újra a mamaotthonba..én kértem hogy a maradék pénzzel megyünk albiba de azt mondta így csak rezsit kell fizetni és tudunk majd gyűjteni a jövőre. Pár hónap alatt elcsesztük a pénzt mert mi fizettünk mindent végül,meg számítógépet újítatott stb. Közben munkát nem találtunk,én megfogtam magam és elmentem egy szaros gyárba 3 muszakozni hogy legyen betevőnk. Ő továbbra is keres megfelelőt keves sikerrel. Talaltam egy szallos nemet munkat ahol ketten dolgozhatnank es felepithetnenk ujra a kettesunket..mert itt megint ugyanugy szar a helyzet. Az anyja a mi kajánkat eszi,az öccse újra visszajár részegen vagy drogosan lopni meg nyerészkedni sőt össze is verekedtek egyik nap. Akkor mondtam hogy jovohonapban innen menjunk vagy egyedul megyek..de sajnos amikor fellhozom a kulfoldi lehetoseget mindig morcosan valaszol meg szinte csak en ugyintezek..ő meg várja mikor mehetünk mert ő sem érzi már itt jól magát. Teljesen más ember mikor nem kettesben élünk felelőtlen lesz az anyja kis csicskája és dolgozni sem jár ilyenkor..bezzeg akkor felelőségteljesen férfiként viselkedett. Ezt belátja még is bánt hogy nekem kell állandóan kényelmet teremteni ahhoz hogy végre ő is megmozduljon a célok érdekében. Amúgy szeretem,lelkitársam egyben fantasztikus vele a szex meg minden csak ez az egyetlen bajom vele. Elgondolkodtam rajta hogy vajon jót tenne-e ha ezuttal egyedul lepnek innen? Vajon eszbe kapna-e? Meg nekem jót tenne-e ha lenne egy kis magány mert évek óta kapcsolatban élek sosem éltem a nagy betűset egyedül..vagy maradjak es tamogassam hogy ujra kettesben elhessunk mint regebben?


Ti mit tennétek?


20/L



2019. júl. 31. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet, hogy a külfölddel van baja? Teljesen idegen közeg, idegen kultúra, nyelvi nehézségek (még ha beszéli is valamennyire az adott nyelvet, az nem ugyanaz).

Nem lehet, hogy kompromisszumos megoldásként egy közös albérlet lehetne megoldás számotokra? Tudom, hogy ez már felmerült és akkor nem akarta, de talán most már akarná...

2019. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, ne baxd el az életed egy idióta miatt, már elnézést a kifejezésért.

Lépj le külföldre !

Ha hiányzol neki, és összekapja magát, majd utánad megy, ha van egy ilyen lehetőséged, élj vele, különben pikk-pakk elmennek az évek, és azt veszed észre, elbaxtál x évet az életedből, és egy helbyen toporogtál.

2019. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ha a külfölddel van a baja akkor itt miért nem képes elhelyezkedni..amikor visszajöttünk utólag bánta hogy miért nem maradtunk..csak akkor volt befosva. Pont attól félek hogy ezzel csak saját magam teszem tönkre..így az érettségim utolsó éve elmaradt miatta,mert költöztünk meg dolgoznom kellett..
2019. júl. 31. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy, a gyereklányok gondtalan életét kellene még élned! Ehhez képest 3 éve együtt élsz valakivel, megjártad külföldet, dolgoztál gyárban 3 műszakban, éltél anyósékkal, napi problémáid vannak....


Látnod kellene, hogy valami nincs rendben. Ez a hapsi zűrös családból jön, nem egy iparkodó fajta, mellette ilyen zűrös lesz a te életed is.


Én a szakításra szavazok! Költözz el egyedül, keress munkát, levelezőn pedig iratkozz vissza egy suliba! Végzettség nélkül elegendő pénzed soha nem lesz.

2019. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az én családom is zűrös szóval elnéző voltam emiatt de én sosem hagytam hogy ez a kapcsolatunk rovására menjen. Nagyon fájna szakítani,azt sem tudom hogy kellene hiszen olyan magától értetődő már nekem hogy itt van mellettem.
2019. júl. 31. 18:29
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátod hány éves?
2019. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ő 27.
2019. júl. 31. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Neked van egy terved, egy életcélod, egy életszínvonalra lenne igényed, neki nem. Én elmennék a helyedben, és mondd el neki hogy szereted, de nem bírod ezt (ami egyébként nem egészséges egyáltalán) és akkor is elmész ha egyedül mész.

Én azt látom, hogy te kitalálsz valamit, ő pedig mindezt megvétózza. Szerintem ideje 27 évesen kilépni a komfortzónából és saját életet élnetek. Le*rnám a családot, oldják meg, részeges drogos öccsének pedig addig egy vasat nem adnék, amíg nem keres munkát magának.

Azt gondolom, hogy ez később is ugyan így lesz, mikor gyereketek lesz avgy bármi... rátok fognak telepedni. Egyébként én a te helyedbe tökre büszke lennék magamra, mert nem engeded magad befolyásolni és konkrét terveid vannak, világképed, céljaid. Sok sikert hozzá! :)

2019. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy percet és egy fillért sem kellett volna elcseszned erre a dologtalan herére. Nem is értem, hogy lehet ilyen senkiházi mellett nőként létezni egy kapcsolatban. Ez a valami melletted minden csak nem férfi, ellenben arra kényszerít téged a töketlenségével, hogy úgy élj, mintha 30 millás frankhitel meg 3 kölyök tartana titeket egyben, akikért gürcölnöd kellene 3 műszakban valami gyárban. Ehelyett meg ezert a heréért meg hasonló minőségű bagázsáért teszed magad tönkre.

Egyszer kinyílik a szemed, nem fogod győzni a falba verni a fejedet.

2019. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Te mindenképpen lépj, ha akar menni, ha nem, és pont.

2. A többi meg rajtad áll, van-e kedved/erőd/kitartásod/akaratod nagyrészt egyedül dolgozni proaktívan a megfelelő körülmények kialakításán.


Az a baj, hogy neki amolyan tök mindegy mi van, ő el van amíg lehet a sz.rban is típus. Te pedig sokkal ambiciózusabb és állhatatosabb vagy, már ennyiből lejött.


Tök jó, hogy felfelé húzod, de egy idő után ennek már magától kell(ene) mennie a másikban, különben így is -úgy is az lesz a vége, hogy elmentek egymás mellett, nem fejlődtök együtt. És szépen lassan, évek alatt kikopik az egész.


Szóval te mindenképp lépj, a többi meg rajtad áll, hogy vele együtt-e, akarod-e még egyáltalán ezt a kapcsolatot.

2019. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!