Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem ezt a negatív érzést?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem ezt a negatív érzést?

Figyelt kérdés

Már másfél éve együtt vagyok a barátommal és egyre inkább azt érzem hogy valamilyen mértékben szégyellem őt. Tudom hogy ez szörnyű dolog és változtatni szeretnék rajta, mert szeretem őt.

Sajnos mindigis nagyon gátlásos voltam és sokat adtam mások véleményére, talán ebből származik ez az érzés is, mivel teljesen más körökben mozgunk. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy nagyon intelligens, sokat elért szüleim vannak akik által egy “értelmiségi” réteghez tartoztam mindig is, diplomás komoly emberekkel voltam körülvéve, illetve a családom is ilyen. A nővéremnek egy rendkívül okos és értelmes, ambíciózus jogot végzett párja van akinek nagyon feljett és jó a világszemlélete, biztos vagyok benne hogy sokra viszi az életben, valamint a külsejére is nagyon odafigyel, izmos, igényes.

Nos az én barátom teljesen mas csaladbol szarmazik, az erettsegi utan csak egy kepzest vegzett el, nem lehet vele jol elbeszelgetni, foleg komolyabb temakrol, nincs ralatasa a dolgokra, nem tudok ra felnezni, mert ugy erzem en tobbet tudok a vilag dolgairol mint o pedig idosebb nalam, de termeszetesen nem hibaztathatom erte mert o nem olyan csaladba szuletett. Viszont hatalmas szivu es 100%ig megbizhato, egyenes ember, elkepeszto lelke van, nagyon ragaszkodom hozza,de ugy erzem valamiert megis hianyzik belole nekem a hatarozottsag, ambiciozussag, hogy akarjon nagy dolgokat elerni es meg sok mas.. Ugy erzem a celjaiert sem tesz, szemelyiedzonek tanult, de (magas)60kg, mindenki piszkalja hogy milyen vekony mar amiota egyutt vagyunk, hiszen igy nem hiteles, de masfel ev alatt azert, ha valaki nagyon akart tud magara izmot epiteni ha tesz erte.. en pedig sokat tettem mindig is az alakomert, de nem erzem jol magam mellette kulsokeleg, nagyobb vagyok mint o pedig nem vagyok duci, de nala nem ismerek sok vekonyabb embert. Ezert kozos kepet sem szeretek kitenni vele, ugy erzem szegyellem ot sajnos akaratomon kivul is. Az hogy nem teszek ki vele kepet pedig ot zavarja termeszetesen.

Sokszor kinos nekem bevinni egy olyan tarsasaga ahol tudom hogy nem fog tudni hozzaszolni a temahoz, nagyon nem kommunikativ es az esetek 99%aban csendben ul mig masok beszelgetnek.

Szoval ez alapjan kernek tanacsot, hogy mit lehet ez ellen tenni, hogy fogadhatnam el ot ugy ahogy van? Hogy hogyjam figyelmen kivul masok velemenyet?

19/L


2019. aug. 4. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

tükröm tükröm mond meg nékem...miért érez ilyen negatívan ez a 19 éves fiatal leány e vidéken?


Várj elvileg mindjárt válaszol!

2019. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Noren1989 ***** válasza:
57%

Nem illetek össze, ennyi.

Neked más kell, ő meg nem tud ezekről az igényeidről sem, gondolom.


Remélem, hogy ez a kérdés csupán valami fikció, különben az a fenenagy tájékozottság, rálátás semmit nem ér a kezedben.

Sajnálom az utóbbi személyeskedést, kikívánkozott.

2019. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
jó kérdés,voltam hasonló cipőben sokszor. Szerintem a saját önbizalomhiányunk az oka,leértékeljük önmagunkat és ezért választunk magunkhoz mérten "rosszabb"" embert. A kiút önismeret,önfejlesztés. Sajnos nem jóslok neketek hosszú jövőt,amint a látókörödbe kerül egy okos,sikeres,rendes férfi aki udvarol is cserélni fogod a mostani párod.
2019. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha teljes szívedből szeretnéd, nem szégyellnéd.

Lehet szereted de nem úgy ahogy kéne.

Minek jöttél össze vele akkor?


Akkor keress egy jólszituált kigyúrt diplomás embert aki karizmatikus stb és nemkell szégyellned. Csak aztán nehogy annak meg valami kettyója legyen, vagy félremegy stb..


de mindegy mert te se tudod megbecsülni az embert így ahogy van, lekell szólni hogy vékony stb..ahelyett inkább össze se jöttél volna szerencsétlennel.

2019. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Mikor osszejottem a parommal meg nem utkozott ki minden problema, mint peldaul a kommunikacio, alltalaban az emberek “hibai” kesobb derulnek ki.

Valamint mielott vele voltam volt egy-ket tipikusan bunko pasival valo rovid kapcsolatom, ami nem is tetszett, ezert a parom egyfajta lelki stabilitast es megnyugvast adott ami akkor egy 17 eves lanynak nagyon fontos. Viszont ugy erzem az ido mulasaval valtozott kicsit a gondolkodasom es “igenyem” es arra is gondolok hogy kivel tudnam a jovomet elkepzelni, kivel illeszkednek a jovoterveink.

De nem szeretnem elhagyni a paromat, ndm veletlenul ugy irtam a kerdesemben hogy aproblema megoldasat keresem nem pedig hogy hogyan vethetndk veget a kapcsolatomnak!:)

2019. aug. 5. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!