Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a baratnom folyamatosan megsertodik egy olyan dolgon, ami forditott esetben elvarando felem, hogy elfogadjam es megertsem?

Figyelt kérdés

Ertem itt azokat a dolgokat peldaul, hogy ha valamivel kapcsolatban viccel egy szituacioban, ami alap esetben rosszul esne egy felnek vagy kapcsolatilag ketertelmu es felreertheto lenne, azt elvarja tolem hogy ne kerjem szamon, es ne csinaljak belole ugyet, viszont ha megse tennek megjegyzest a dolgokra es esetleg elofordul hogy en is megemlitek egy ilyen ehhez hasonlo dolgot akkor azon nyomban megsertodik, eloadja a nekem es maganak is hogy o a vilag kozepe es teljesen kibukik ram, majd elvarja tolem azt, hogy bocsanatert esedezzek es kussoljak. Az utobbi idokbe kezdem ugy erezni hogy elnyom engem mostanaba, de ennek ellenere mindig probalom a leheto legmegertobben kezelni ezeket a gatlasait mivel szeretem, es igyekszek nem idetlenkedni, viszont nala eleg sokszor latom hogy a sajat elkepzeleseit es szabalyait koveti, ami ellent mond neha sajat maganak is, es mar nem tudom hogyan megkozeliteni a dolgot hogy ne alljanak fenn ezek a hibak.


A kerdesem lenyegeben az, hogy ti mit tennetek ebben a helyzetben, mit talaltok jo megoldasnak?


2019. aug. 5. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Ez egy nagyon jó kérdés. Ezt én is többször észre vettem, hogy sok nő úgy működik, hogy ami neki jó az oké, ami neki nem jó az pedig nem oké, míg én ill mi férfiak egyetemes szabályokat alkotunk amik mind rám mind a másik félre vonatkoznak.
2019. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek neked egy olyan kapcsolat, amiben nem lehetsz önmagad? Ha valakivel, akkor az ember legalább a párjával engedhesse már el annyira magát, hogy ne kelljen minden egyes szavára odafigyelnie. Egymás ugratása egy kapcsolatban teljesen normális. Ha nem mondasz neki durva dolgokat, akkor nincs oka megsértődni. Persze nem tudjuk, hogy milyen megjegyzéseket tettél, ami kiverte nála a biztosítékot. Nyugodtan, nem veszekedve, kedvesen mondd el neki, hogy mi a problémád és te is hallgasd végig. Tisztázzátok, hogy mik azok a dolgok, amikkel nem lehet viccelni és ezt tartsátok tiszteletben.
2019. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 Mindenkire vonatkozó, egyetemes szabályok? Aha, persze.

- Mindketten nyolc órát dolgoztok, de nagyobbrészt így is a nő viszi a háztartás, míg te "besegítesz". Miért?

- Mindketten nyolc órát dolgoztok, de ha a nő nem tud főzni az szégyen, férfinél elfogadható. Miért?

- A párod anya, egész nap otthon van a kisbabával, este lenne szüksége egy kis időre amit a baba nélkül tölt, mert már szétrobbant. Te egész nap dolgoztál, fáradt vagy, neked jár a pihenés. Neki nem. Miért?

- A párod még mindig anya, te vagy a másik szülő, de képtelen vagy 1-2 napra elvállalni a saját gyerekedet, hogy ő is elutazzon már végre valahová. Azzal érvelsz hogy a pelenkát sem tudod kicserélni. Miért?

- Te elvárod, hogy a párod ne hízzon el, neked viszont süsse, főzze a finomságokat, és nem biztosítasz neki heti 2-3 rendszeres időt az edzőteremben, mert neked is kell munka után a szabadidő. Miért?

- A gyerek beteg, esetek 90%-ában az anya marad vele otthon táppénzen, az ő karrierjét nem lehet tovább építeni. Miért?

- Neked volt már vagy 10 csajod, mire megtalálod őt, akit feleségül veszed, és ez rendben is van. Ha neki is volt 10 pasija, már ribinek tartod. Miért?

- Ha a férfi csal, mindig remek indok van rá, az asszony aszexuális, nem akar szexelni. Ha nem derül ki, minden rendben, neki ez jár. Ha a nő csal meg: instant válóok, te nem teszed be oda ahol más járt. Miért?


És még sorolhatnám, hogy a nő legyen szőrtelen, de neked nem kell, mert egy férfi így természetes, fesse az őszülő haját, mert vén banyának látszik, de azt fogadja el ha te őszülsz, mert az sármos stb stb stb.....

2019. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A valaszokra visszairanyulva teljesen jogosak a felvetesek, csak sajnos van a baratnommek egy alap termeszete, amivel sok mindent nem tudok kezdeni, probalom neki elmondani hogy mi bant, mert volt egy idoszak amikor rendszeresen veszekedtunk, szerencsere ez mar a multe, viszont ha most jelzem tisztelettudoan(!) hogy valami nem tetszik akkor belevag, es elmondja hogy de orul annak, hogy van megint valami amit meg kene beszelnunk, meg hogy megint van valami. Nehez igy kisajtolni a dolgot.
2019. aug. 5. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!