Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék pénzt kimenteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék pénzt kimenteni ebben a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetbe kerültem. Részben leírom a problémáimat, de vannak rokonok itt a gyakorin, ezért nem adhatok teljes képet.

Teljesen el vagyok keseredve és magamat okolom a butaságomért, ezért kérlek ne kezdjetek szidni, meg minősíteni, mert segítséget és ötleteket kérek, nem mást.

Van egy férjem. A férjemnek és nekem is gyerekeink az előző kapcsolatainkból és közös gyerek is. A férjem előttem hónapról hónapra élt, sose tudott félretenni. Ennek oka a sok gyerek sokat evett, sokat költött az utaztatasukra, iskoláztatásukra és saját magára is (italozás, bulik, dohányzás). Amikor összejöttünk, akkor leszokott a káros szokásokról így jelentős összeg szabadult föl. Én a közös házba nagy összeggel beszálltam, így minden gyereknek jutott külön szoba. A rezsit feleztük annak ellenére, hogy neki több gyereke lakott velünk. Az étkezésbe is majdnem felesbe szálltam be. A házimunkákat, főzést én végeztem.

Aztán elkezdődtek a gondok. Az ő gyerekeiről (felnőtt a többsége) kiderült, hogy kábítószeresek, manipulatívok anyjukat és apjukat is csak lenyúlni akarják. Már kitettük őket, de a férjem továbbra is pénzzel támogatja őket. Az együtt töltött évek alatt az én tartalékaim szépen bementek a házasságba a nagy közösködésbe, ő viszont szépen meg tudott takarítani egy nagyobb összeget. Mostanra megelégeltem, hogy a gyerekeit folyamatosan pénzeli és kértem akkor adja ki a régi szobáikat és azt a pénzt költse a link gyerekeire, de ő csak várja őket vissza.

Elegem lett, de én hogyan tudnék pénzt félretenni, hogy el tudjak innen menni? (Válásról hallani sem akar, a közös ingatlant se akarja kisebbre cserélni.)

Párterápiára jártunk eredménytelenül, csak azt hajtogatta fáj neki, hogy a nagy gyerekei nem figyelnek rá.

Szóval hogyan tudok pénzt visszanyerni? (Van saját keresetem, de a jelenlegi közösködés miatt nekem szinte semmi nem marad abból a hónap végére.)


2019. aug. 5. 07:49
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nincs olyan, hogy a férjed megtakarítása, az közös.


Ha nem hajlandó változtatni, elválnék. Van arról bármi papír, hogy mennyit tettél bele anyagilag a házba? Hogy esetleg ne felé részt kapj majd belőle.

2019. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

A ház közös, szóval anyagilag nem vagy rossz helyzetbe és a férjed hiába mondja, hogy hallani sem akar a szétköltözésről és a válásról, nem tehet ellene semmit. Mondom ezt tapasztalatból, mert férfiként velem is ez történt. A házasság alatt szerzett vagyon közös ahogy a kötelezettségek is, ha van kölcsön az is.

Ha a férjednek bankszámlán van megtakarítása, akkor az is közös,ha KP az nehezebb ügy, mert azt bizonyítani elég nehéz. A férfiak többsége, ahogy én is, válás előtt minden értéktárgyat kp eladtam és a tárgyaláson közöltem, hogy az összeget feléltem, ez ellen semmit sem lehet tenni. Mondjuk a feleségem is ezt tette az ékszereivel, szóval detto.

A közös gyerek miatt számíthatsz GYT, mert gondolom kizárólagos felügyeletet fogsz kezdeményezni és a mai gyakorlat alapján meg is fogod kapni.

2019. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A megtakarítások közösek.

A ház közös, kivéve, ha bizonyítani tudjátok, ki mennyit tett be a házasság előtti maganvagyonabol.

Neki nem kell akarni a válást. Attól még elvalhatsz.

2019. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt nem értem, hogy az ilyen emberek miért csinálnak minden partnerükkel gyerekeket?!

Valaki magyarázza már el nekem, légyszi, mert én erre nem tudok rájönni.

2019. aug. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Sok gyerekes lump apával nem érdemes kezdeni, pont emiatt. Hiába van közös gyerek is, akkor is fogja támogatni a többit. El kell válni, felezni a közös vagyont amíg lehet.
2019. aug. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Olyan nincs, hogy hallani se akar válásról. Te benyújtod és el lesztek választva, mert egyoldalúan felbontható.

Az ingatlan közös tulajdon papíron is? Mert ha igen, akkor a részed ő vagy kivásárolja, vagy el kell adni. Abból már szabadul fel pénz. Plusz ott van a közös gyerek, aki után tartást ítél a bíróság, így onnan is jöhet pénzed.

Én a helyedben elmennék egy jogi tanácsadásra, hogy pontosan képbe kerüljek, mi illet meg engem milyen mértékben, utána pedig elindítanám a válást. Ha pedig fenyegetőzik, nyugodtan lehet a jogász által mondottakkal bebetonozni magad. Csak azért tud ilyen fölényesen viselkedni, mert tudatlan vagy a jogaiddal kapcsolatban.


30n

2019. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon kevés az info. Bonyolult a kapcsolat, nem világos mi a helyzet. Én azt sem értem miért pénzt akarsz szerezni, ezek szerint más baj nincs. Illetve van, mert voltatok párterápián. Nem ártana több info.
2019. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Beadnám a válást akár akarja akár nem. Egy idő után el fognak választani akár akarja akár nem mert te el akarsz válni. A ház fele a tiéd és ezt a vagyonmegosztásba meg fogod kapni csak nyilván az sem olcsó mulatság. És a helyedben vissza költöznék a szülőkhöz.
2019. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy hallani sem akar a válásról. Nem kell a beleegyezèse, ha az egyik fèl válni akar, elválasztani ès kèsz.

Beadod a válókeresetet, a közös vagyon meg felosztjátok. A házat tekintve még vagy kivásárolja a rèszed, (vagy te az övèt) vagy eladjátok ès felezitek. De valamelyikének meg kell törtènnie. Ez nem kívánságműsor, hogy èn ezt sem akarom meg azt sem, mert nekem ez a kènyelmes.

Ès a fèrjed megtakarítása is közös, ha házasság alatt gyűlt neki. Arra azèrt figyelj, hogyha a vagyonmegosztás során kiderül, hogy neki semmi pènze, èrdemes lesz megkapirgálni, mikor is "tűnt el" a pènze. Mert ha a válás beadása után, akkor az egyèrtelműen vagyonmentès, amit nem fog díjazni a bíró.

2019. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van a válaszolóknak hogy amit félre rak az közös feltéve ha nem írtatok papírt házasság előtt.
2019. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!