Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit gondoltok? Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok? Szerintetek egy kapcsolatnak azonnal vége, ha valamelyik fél fizikailag bántalmazza a másikat?

Figyelt kérdés

Pár hónapja volt szerencsém azon kevesek közé tartozni, akik egy interaktív színházi előadáson vettek részt. Ezt úgy kell elképzelni, hogy volt egy jelenet, ami után a moderátor kérdéseket rakott fel a nézőknek. Ezek a kérdések a történethez kapcsolódtak, de a saját véleményünkre voltak kiváncsiak. Nem rendes színházban voltunk, hanem egy előadóteremben, aminek a két oldalára voltak felsorakoztatva a székek. A kérdéseknél az egyik oldal az igen, a másik pedig a nem volt. Összesen 42-en voltunk ott, pontosan ennyi székkel is, szóval tényleg ne képzeljétek el valami óriási dolognak ezt. Miután a moderátor feltette a kérdést, először is az oldalt kellett kiválasztanod. Ha éppen a véleményeddel ellenekező oldalon voltál, értelemszerűen átmentél a másikra. Nem kellett leülni, ha nem akartál. Gyakran hely se volt. Kérdések között pedig volt kettő olyan, ahol én személy szerint kifejezetten felcsesztem magam.

Az egyik kérdés úgy hangzott, hogy egy kapcsolatnak azonnal vége van-e, ha a férfi megüti a nőt. Megszámoltam, heten!!! voltunk azon az állásponton hogy nem, nincs. Az érvek jöttek. A nem mellett az szólt, hogy az ütés lehet egy helyrerázó pofon is, aminek például nincs bántalmazó szándéka. De az is, hogy a férfi lehet annyira ideges, illetve a párja lehet annyira tapintatlan, hogy azt az ütést megérdemelje. Én azzal érveltem, hogy a férfinek is ugyanolyan érzései vannak mint a nőknek. Egy pofon pontosan ugyaolyan rosszul tud esni egy férfinak, mint egy nőnek. A moderátor nem is értette ezt igazán, azt hitte, hogy ezzel az érvemmel a másik oldalra tartozok. De nem, ennek ellenére is azt gondolom, egy pofon néha igenis bele tud férni egy kapcsolatba.

A következő kérdés ezt a feltevést megfordította. Egy kapcsolatnak azonnal vége, ha a nő megüti a férfit?

Na, a 42 jelenlévő néző közül a legtöbb, nagyjából a háromnegyede átjött arra az oldalra, hogy attól még nincs vége. Leginkább nők voltak, de a férfiak közül is jószámmal gondolták ezt. Az érvek között elhangzott hogy a férfinak ezt bírnia kell, a férfi ha egy pofont kap, azt megérdemli, meg ugye lehet az játszásból is. De olyan alpári szöveg is elhangzott, amit nem tudtam hova tenni. "Ha engem megüt egy nő, nagy dolog. Picikét piros lesz az arcom és kész, férfi vagyok, bírnom kell. De ha én ütök meg egy nőt... na az akkor talán fel sem kel!"

Ti melyik kérdésnél hova állatok volna? Mivel érveltek ez mellet?



2019. aug. 5. 23:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%

Tök mindegy ki üt és miért. A szándék a lényeg. Az, hogy "há' nem is tud megsebezni" nem mentség. A szándék a lényeg.


Számomra vége lenne, mert sem megbízni sem szeretni nem tudnék olyat aki bántani próbált. Lehet menni.

2019. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%

Tipikus kettős mérce. Figyelj, nekem a volt feleségem, levágta a saját házam kulcsát az földre (amiben benne lakott ingyen bérmentve, mert ugye a férfi a teremtő...), hogy ennyit érek, ráköpött, és folyamatosan a csodálatos családfámat szidta (akiktől anyagi hozzájárulást, eltartás, segítséget, stb..) kapott. Mindezt azért, mert késtem 10 percet munka miatt a hazaérkezéssel, s ő ezt sérelmezte mert unatkozott. (Igen nem dolgozott...) Eldurrant 1 pofon 3. felszólításra. Szerinted? Akkor most hova álljak? Nem véletlen vége. Nem hiszitek, de iszonyúan sok olyan nő van, aki azt hiszi mindent megtehet, mert ő a "gyenge nő", s ezzel visszaél. Egyébként odaálltam volna, hogy nincs vége, ha nő üt, ha férfi. Nem mind1 az indok...

32f

2019. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
De az mondjuk durva, hogy így állnak hozzá, hallottam már olyat is, hogy egy durvább eset után a rendőrség jól ki is röhögte azt a fickót akit elvert a felesége. Fordítva is így kacagtak volna? Ha igen, akkor szadisták a rendőreink, ha nem akkor pedig csak simán bunkók.
2019. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%

Én belebokszoltam a párom jó izmos mellkasába, nagyon figyeltem hogy ne legyen semmi baja. Bunkózott velem előtte. De meg se érezte, és az én kezemen se érződött semmi. Gondolom ez inkább birkózás jellegű volt.

Legalábbis mi szoktunk birkózni is, persze mindig ő nyer, de azért küzdök hátha. Pofont sose adnánk egymásnak, még belegondolni is rossz.

2019. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
38%

Én életemben nem ütöttem meg egy barátnőmet sem agresszióból, legfeljebb a seggükre csaptam szeretetből és elismerésképpen, vagy szex közben, de az nem bántalmazás.


Engem több barátnőm is megütött, néha pofonvágott, vagy ököllel gyomorba, tárgyakat is hozzám vágtak, ha feldühítettem őket valamivel (gyakran épp a nyugalmammal), de ettől egyáltalán nem haragudtam rájuk, sőt, imádtam, ha az én visszafogott lényemet ellensúlyozza az olykor tettlegességbe fajuló temperamentumuk. Egy excsajom egy seprűnyelet is eltört a hátamon, mert már nem tudott mivel támadni, hogy fájjon. A legtöbb ilyenből birkózás lett, ami valahogy átment szexbe, és utána teljes béke akakult ki.


Remélem, a következő barátnőm is verekedős lesz. :)

2019. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ennyire mazochista vagy, vagy csak a szex miatt akarod a verekedést?:D
2019. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Mindegy, hogy melyik fél üt. Nem elfogadható, ha bármelyik fél megüti a másikat.

Egy olyan helyzetről tudok, ahol az egyetlen pofont helyénvalónak éreztem. Egy ismerősöm balesetet szenvedett, pánikba esett és nem akart kiszállni az autóból, ami fejre állt. Nem lett baja, de a párja félt, hogy kigyullad esetleg az autó. Este volt, senki nem volt a közelben. A csaj csak zokogott és nem volt hajlandó meg sem mozdulni. A pasi nem látott jobb megoldást, lekevert neki egyet. Ettől annyira meglepődött, hogy kizökkent egy pillanatra és a pasi el tudta neki mondani, hogy ki kell mászni a kocsiból, mert most nincs baja, de ha kigyullad az autó, lesz.

Veszélyhelyzetben kizökkenteni az embert, ha más megoldás nincs, akkor elfogadható. Dühből ütni nem.

2019. aug. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
81%

Mind a két nem esetében elfogadhatatlan, hogy egy konfliktust fizikai bántalmazással próbál "megoldani". Primitív, kommunikációs zsákutcák dühkezelési problémával. Az ilyen ideggyenge emberek inkább boldogítsák egymást, és hagyják békén azokat, akik képesek ember módjára kezelni a feszült helyzeteket.

Az utolsó pedig jól mondja, pánikhelyzetben kizökkentésre alkalmas lehet egy kisebb pofon, de azt sem úgy kell elképzelni, hogy izomból odavágnak egyet, a másiknak meg beszakad a dobhártyája.

Az "alpári" szövegnek meg annyi igazsága van, hogy egy férfi által adott pofon valóban jóval nagyobb kárt tud okozni, mint egy nő által adott, ettől függetlenül nem kell eltűrni az utóbbit sem.

2019. aug. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
65%

Azt gondolom, hogy ez kamu kérdés, mert ilyen színház nincs. Hasonló igen, de ott se ezt a témát boncolgatják.

Esetleg pszichoterápiás csoportban.


Másrészt, te vallod azt, hogy az egy kapcsolatban teljesen rendben van, ha a férfi időnként odacsap egy nőnek. Ezek után hiteltelen vagy, ha azt nem tudod mosolyogva fogadni, ha a nő csap oda néha a férfinak.

Na EZ a kettős mérce.

2019. aug. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
18%
Ütöttem már meg pasit, és ütöttek már meg. Egyiknek sem volt vége az első alkalom után. De ez szerintem független attól, hogy mi történt, a lényeg az, hogy mindenki hibázhat. Egyszer.
2019. aug. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!