Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan akarok beleszólni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akarok beleszólni a párom életébe?

Figyelt kérdés
A párom olyan neveltetést kapott, illetve eddig úgy élt, hogy maga körül mindenkit kiszolgál, így a végén mindig pont magára nem marad energiája, pénze, meg ideje. Utána a négy fal között mindig elpanaszolja, hogy ő mit szeretne meg mi fáj neki, de nyilvánosan sohasem, nem tud nemet mondani azoknak, akiknek elvárásai vannak vele szemben. Emiatt most össze is vesztem vele egy kicsit. Jogosan akarom, hogy változtasson ezen, vagy jobb, ha hagyom, hogy magától jöjjön rá, hogy hosszú távon ez így nem jó?

2019. aug. 7. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgethetsz vele erről de az az igazság hogy amíg egy ember nem akar ÖNMAGÁÉRT változni és nem látja be hogy erre szükség van, addig te nem tudsz nála változást elerni.

Neki kell akarni. Esetleg ezt megvilágíthatod a számára. Illetve szakemberhez is elmehet. Csak ne cseszsegetés jelleggel kezeld.

2019. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy az ilyesmin nem lehet csak úgy változtatni és ezt nyilván ő is érzi, ha mondogatod neki, attól csak rosszul érzi magát. Azt tudod tenni, hogy te nem hagyod magad kiszolgálni, mutatsz neki egy olyan mintát, amiben jobban érezheti magát. Ha megtapasztalja (hosszú távon), hogy így is lehet, akkor van esély változásra. Vagy pedig tényleg szakember segítségét kéri. A te elvárásodra biztos, hogy nem fog tudni változtatni.
2019. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te piszkálod, akkor két tűz közé kerül. Meg akar felelni neked, mert ugye neked sem fog tudni nemet mondani, meg annak sem, aki segítséget kér tőle. Ez még rosszabb, mint ha segít annak, aki akar.

Ne konkrét esetben, hanem általánosságban említsd meg neki, hogy néha mások helyett foglalkozzon magával is és néha nemet kell mondani. De ne erőltesd, mert attól még rosszabb. Tényleg!

Én is ilyen vagyok. Mindenki más fontosabb. Ezt az emberek egy rész megérzi és kihasználja. Egy ieje tanulok nemet mondani. Már néha sikerül :) de még sokszor lelkiismeret furdalásom van miatta, de igyekszem legyőzni. Magam jutottam el odáig, hogy változtatnom kell.

Azzal segíthetsz a párodnak, hogy tényleg finoman beszélsz vele, de hagyod, hogy megérlelődjön benne az elhatározás.

2019. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem az már megvan, a szakember is felmerült már, van is ötletünk, hogy melyik ismerősünk tudna nekünk segíteni. Én is azt mondtam neki, hogy végül is bármit csinál, az az ő döntése, csak utána ne panaszkodjon, hogy rosszul döntött az adott helyzetben, mivel valószínűleg az megint az lesz, amit más szeretne, nem pedig ő, erre meg a végén nekem adott igazat.
2019. aug. 7. 15:29
 5/5 anonim ***** válasza:

En nem azt a kifejezest hasznalnam, hogy beleszolasi jog, de amugy igen, van jogod hozza, hiszen az o dontesei rad is hatassal vannak, plusz faj szenvedni latni, akit szeretsz.

Amikor a masiknak segitesz egy rossz tulajdonsagan javitani akkor atmenetileg tehernek erezhet teged, felcsattan es rajtad vezeti le a szegyenet. Veszekedes is lehet, de a valtozas sosem egyszeru. Ezeket a kis feszultsegeket nem lehet meguszni, de egyszer vege lesz es ez a kozos kuzdelem meg jobban ossze fog kovacsolni titeket.

2019. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!