Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatodban hogyan kezelitek a pénzt?

Figyelt kérdés

Mi külön kasszán vagyunk de megbeszéltük hogy mindenki a lehető legtöbbet teszi félre.


Így igazából mindenkinek van saját pénze, de nem közös; de úgy érzem mintha külön emberek lennénk akik együtt élnek. Lakással kapcsolatban nem kell fizetni mert a családom fizeti (így támogatnak minket) cserébe a párom állja a bevásárlást. ( nem sokszor vásárolunk mivel sokszor főznek nekünk is. )


2019. aug. 7. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Abból van a legkevesebb vita, ha külön kezelitek, és ha vmi közös dologba ruháztok be, akkor megbeszélitek, de általában fele-fele.
2019. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Mikor külön kasszán voltunk rengeteg vita volt belőle.

Összeházasodtunk, minden közös lett(kb ugyanannyit kerestünk). Azóta nincs vita.

2019. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%

A külön kassza nagyon jó, még csak azért vagyunk együtt, hogy dugjunk. Azzal akivel közös lakás, gyerek tervbe van, ebbe külön kasszával nem mennék bele.


Külön kasszával nem egy, nem két nőt/férfit láttam már akit a másik padlóra tett.

2019. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
Mi külön kasszán vagyunk, nem szólunk bele, ki mire költi a pénzt. Mivel a lakás az enyém, a rezsit én fizetem, ő pedig a szórakozást, nyaralást fizeti. Ha vásárolni megyünk, pl. kaja nagybevásárlás, akkor azt egyszer ő, egyszer én.
2019. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

A szakirodalom többféle pénzkezelési modellt megkülönböztzet, egyik ez, amikor a felek külön kasszán vannak.


Inkább légy hálás a sorsnak, hogy van munkád, saját bevételed, saját számlád, és anyagilag független vagy, nagyon sok nő örömmel cserélne neked.


A kapcsolatotok kohézió az összetartozás érzése nem ezen múlik.


Bármi lehet a közeljövőben, fontos, hogy anyagilag független maradj, és ne válj kiszolgáltatottá, ne ell bennrekeednek egy rossz vagy bántalmazó kapcsolatban, mert nincs saját egzisztenciád.


Szóval inkább örülj és becsüld meg a helyzeted!

2019. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
jav. örömmel cserélne VELED
2019. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Én a teljesen közös kasszát sosem értettem... attól, hogy az embernek párkapcsolata van, még lehetnek külön kiadásaira, magára (pl. saját hobbija), arról nem beszélve, hogy nekem elég fura lenne a közösből kivenni mondjuk egy szülinapi, karácsonyi ajándékra...

Szóval én annak a híve vagyok, hogy ami közös kiadás (rezsi, kaja, háztartási kiadások), az menjen közösbe, a megtakarítás is, de ezen kívül mindkét félnek legyen saját kerete, amivel teljesen maga gazdálkodik. Meg lehet úgy is csinálni, hogy hó elején mindenki beadja a kalapba, vagy úgy is, hogy felváltva fizetnek (pl. az egyik a rezsit, a másik intézi a bevásárlásokat)...

Nyilván egy-egy nagyobb kiadásnál - hosszú távú kapcsolat esetén - kb. mindegy, hogy ki fizet, ilyen szempontból közös, nem kell centizgetni.

2019. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Az lenne a normális, hogy külön emberek vagytok akik együtt élnek. Soha de soha nem szabad eggyé válni a kapcsolattal, a legmérgezőbb dolog a világon amikor eltűnik az "én" és a "te".

Házasok vagyunk, soha nem leszünk teljesen közös kasszán. Mind a kettőnknek van még rengeteg célja és olyan dolgok az életében amit a kapcsolattól függetlenül is el szeretne érni. Ez nem megy közös kasszával két olyan ember között akik szeretik egymást. Mindig az lenne a cél, hogy a másiknak meglegyen mindene és soha semmilyen saját célunkat nem valósítanánk meg.

Természetesen ha már együtt élsz valakivel akkor sokkal egyszerűbb ha van közös pénz, ezért van pluszba egy közös számlánk amire minden hónapban kerül x összeg mindkettőnk részéről. Be lehet szépen állítani, hogy menjen automatikusan, foglalkozni sem kell vele. Ebből a pénzből megy a közös életre, rezsire, bevásárlásra, közös célokra. Hogyha van valami olyan közös cél ami jelenleg magasabb rendű akkor több pénz kerül rá és kevesebb a saját megtakarításba.

A saját pénz kell. Akkor is ha csak apróbb céljaid vannak. A fejlődéshez elengedhetetlen az, hogy dolgozz a céljaidért és átlásd, hogy milyen messze vagy tőlük. Ez baromi nehéz ha minden pénz egy helyre megy. Személy szerint soha nem láttam még működőképes közös kasszát, mindenhol arról volt szó, hogy az egyik fél a pénzügyminiszter és azok a dolgok teljesülnek amiket ő akar, a másik álmai mennek a levesbe. Meg kell tudni maradni két külön embernek attól, hogy egy pár vagytok és a saját életetekért és céljaitokért is tenni nem csak a közösekért.

2019. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Egyre több ilyet hallok.. Ez működhet család mellett? Nekem az is kellemetlen, hogy terhesen nem tudok dolgozni és ő ad pénzt.... Persze sokan azért szólnak meg hogy nem adja oda az egészet... Nem tudom mi lehet a jó...
2019. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Az első pillanattól közös kassza. Így jobb. Néha rákérdezek, hogy jó e így. A válasz mindig :igen. Minimum dupla annyit keresek, mint a párom.

Ha elosztanánk mindent, igazságosan, neki kB 10 ezer forintja maradna, nekem 120 ezer... Télen, fűtésszezon alatt kölcsön kellene kérnie....

Szerintem így a legjobb. Minden közös, bevétel kiadás.

2019. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!