Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasságban helyénvaló ha így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban helyénvaló ha így kezelik a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Pár éve házasodtunk össze,felnőtt gyerekeink vannak.Nekem egy,páromnak négy.Én átlagosan keresek,párom háromszor annyit.Itthon én csinálom munka mellet a háztartást,tehát takarítás és főzés ami ugye nagyobb dolgok.Mivel a házasság vagyonközösség is,eléggé rosszul esik hogy párom jóval többet költ a gyerekeire és szüleire mint amennyit én tudok a sajátoméra.Mivel nincs olyan sok kiadásunk,neki szépen gyűlik a pénze is amihez én nem férek hozzá.A négy gyerek alap esetben is jóval több kiadással jár,ezt még megértem.De azt hogy az elvileg közös pénz (az ő keresete is az)miért csak páromé,azt már nem érzem igazságosnak.Hiszen akkor én is mehetnék más munkára és nyakába akasztanám a háztartást.Az persze nem tetszene neki.Jelenleg azt érzem ő sokkal jobban jár a házasságunkban mint én.Mi a véleményetek esetünkben? Nálatok hogyan működik ez ha nem közösek a gyerekek?
2019. aug. 17. 15:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Tedd azt. Vagyis keress másik munkát és a háztartást meg osszátok be. Ennek alapból így kéne lennie.


Másik megoldás, elválsz. Én ezt tenném.

2019. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Kamu, vagy pedig ha valós, akkor elég ostoba vagy. Minek neked a párod pénze?

Számlák, kaja, egyéb kiadás feleződik. A többivel mindenki azt csinál, amit akar.

Ha kevesled a pénzed, akkor vállalj plusz munkát. Vagy te házasság előtt a párod pénzére apelláltál?

És nem mellékesen, házimunka miért nem közös?

2019. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Diazepam ***** válasza:
90%

"Hiszen akkor én is mehetnék más munkára"


Menj. Mi tart vissza? Nyafogni könnyebb. Vagy gondolkodj el, hogy miért mentél hozzá egy olyan emberhez, aki lenéz téged, te meg miért más pénzére éhezel miközben te magad nem tudod megteremteni?

2019. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Azt gondolom, hogy a kereset mèrtèkètől függetlenül mindkèt fèl feladata a háztartás. Szóval azèrt, mert az egyik fèl kevesebbet keres, nem normális dolog, hogy az ő nyakába szakad az egèsz.

Az meg elèg nonszensz, hogy házasok vagytok, de egymás elől kuporgatjatok a pènzt (vagyis inkább ő).

Már eleve az elejèn nem szabadott volna bejarónőt krealnod magadból, csak mert fèrj uram elvárja. Mostmár nehèz lesz az elkènyeztetett helyzetèből kimozdítani. Arról meg remèlem tud, hogy válás esetèn viszed a fele megtakarítását, ha tetszik neki ha nem.

2019. aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért jó lenne ha néhányan értelmeznék is a kérdést, és nem csak farzsebből nyomnák a süket dumát.

Sehol nem írta a kérdező, hogy nélkülöznie kéne mert a férje nem szál be pénzzel a mindennapi teendőkre.

Itt egyedül az a probléma, hogy a férje pénzéből a szüleire és a gyerekére nem tud költeni annyit amennyit ő jónak gondolna.

Megjegyzem én sem adnék egy forintot sem felnőtt emberek pesztrálásra, mivel mint írtad a gyereked is felnőtt így nem hiszem hogy a férjednek kéne eltartania egy felnőtt embert, plusz a szüleidet.

Ha meg azért mentél hozzá, mert ez remélted akkor most koppantál egy nagyot.

2019. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Ezeket a kérdéseket házasság előtt kell feltenni jó esetben
2019. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os pont ez az.Rendben hogy az én gyerekemre nem kell költeni.De az ő gyerekei is felnőttek azokra kell?Azért mert párom többet keres és megteheti?Ez milyen házassági közösség.A háztartást azt viszem.Akkor úgy gondoltam a jó része,a plusz pénz közös.Nem elteszi magának.
2019. aug. 17. 16:27
 8/15 A kérdező kommentje:
A másik,házasságban nem úgy szokott lenni hogy a pár mindkét tagja beadja a keresetét a közösbe?Úgy a megtakarítás is közös lenne.
2019. aug. 17. 16:29
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

"A másik,házasságban nem úgy szokott lenni hogy a pár mindkét tagja beadja a keresetét a közösbe?Úgy a megtakarítás is közös lenne."


1. Ma már nem divat a közös kassza, főleg úgy, hogy az egyik fél 3-szor annyit keres, mint a másik.

2. Ez max akkor működne, ha első házasság és nincs gyerek.


Mégis mit hittél, úgy őszintén?

Te miért nem segítesz be a gyerekeidnek? Attól, hogy felnőttek, attól még jól jön néha a szülői gondoskodás.


Egyébként fogalmam sincs, hogy mi a fenének kötöttetek házasságot, ha a legalapvetőbb dolgot, a pénzügyet, nem beszéltétek meg házasság előtt.

Előtte hogyan is volt, megkérdezhetem? Gondolom előtte is ugyanezt csinálta, mint most. Attól, hogy lett egy papírotok, mégis mi változna meg?

2019. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es konkrétan nem beszéltük meg én azt hittem az a normális ahogyan az én családomban is volt.A fizetések közösek.Ha nem a nagyobb keresetű fél jobban jár,ha még a háztartást ráadásul a másik viszi,akkor ő meg rosszabbul jár.
2019. aug. 17. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!