Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha teljesen máshogy viselkedik, amióta dolgozik?

Figyelt kérdés

1 éve lakunk együtt a barátnőmmel, és 4 hónapja dolgozik teljes állásban, előtte nem talált munkát. Amióta dolgozik, ugyanazokat az unalmas ételeket főz csak, soha nincs már leves, és semmi különleges étel. Hétvégén is csak csirkét süt rizzsel és valami zöldséggel, utána egész nap fetreng. Hétköznap alig mosogat, volt, hogy már büdös volt a mosatlan, lehetett érezni a konyhában.

Ezek mellett sokkal többet költ csini ruhákra és kencékre.

Ha megkérem, hogy főzzön valami finomabbat, mert nagyon hiányolom + mosogasson el, akkor agresszív stílusban pirít rám, hogy majd, ha én is.

Rólam tudni kell, hogy 7 évvel idősebb vagyok, és 2x annyi pénzt keresek, mint ő. Külön kasszán vagyunk, de pontosan tudja, hogy bármennyivel kisegíteném, akármi is adódna, és nem szeretném, ha ezt kihasználná. A lakás is az enyém. Ezek mellett nekem nagyon színes életem van, időigényes hobbikkal, neki pedig semmi, csak üresség, sport, sminkek, sorozatok. Egy bizonyos játékba rengeteg energiát ölök, az ország legjobb klánjában játszom, és ezt a tudást és ezeket a kapcsolatokat is ápolni kell, sportlövészettel és makettek készítésével is foglalkozom, és sok barátom is van, nagy kanállal falom az életet. Ha még napi szinten házimunkát kellene csinálnom, hamar eljönne az, hogy nem jutna idő ezekre a hobbikra, és depresszióba esnék, régen már megtörtént ez, amikor anyáméknál laktam még, és állandóan terrorizáltak.

Igazságos, ha elvárja, hogy én mosogassam el, amit főzéskor ő csinál oda, mert a szükségesnél több evőeszközt és edényt használ el + a lakás is az enyém és jóval több pénzt tudok beletenni a közös életbe + sokkal színesebb az életem? Arról nem beszélve, hogy a munkám is komolyabb, nehezebb, az ő pozícióját pedig gyaorlatilag bármilyen felsőfokú végzettséggel be lehet tölteni, és szerintem egy sokkal kevesebb felelősséggel járó, nem annyira fárasztó munka.

Köze lehet a változáshoz annak, hogy szinte csak nőkkel dolgozik együtt az összes főnök is nő, és megfertőzik ideológiákkal? Amíg nem dolgozott, szó nélkül csinált mindent.


2019. aug. 25. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek szét. Nem csodálom hogy semmit se csinál. Mit gondolsz az élet rólad szól? Azt hiszed ő a csicskád?
2019. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Ha letesz annyit az asztalra, mint én, vagy olyan életstílust épít fel, mint én, akkor igazságos lesz, ha megosztjuk a házimunkát. Jelenleg viszont az a helyzet, hogy több ideje és ereje van, és sokkal kevesebbet tud beletenni a közös életbe, mint én, amit illik valahogy kompenzálni a jobb helyeken.
2019. aug. 25. 15:17
 3/57 anonim ***** válasza:
97%
Egy kockafejű nyomi vagy kérdező
2019. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy százas! És ezt most viccen kívül mondom.
2019. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Te fejed van megfertőzve!

Miért gondolod azt, hogy neki kéne mindent csinálnia????

Mi a francért nem főzöl???

Te laksz ott, ő is dolgozik, és még smucig is vagy, meg öntelt!

Szóba se állnak a magad fajtával!

2019. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Indoklás? :)
2019. aug. 25. 15:20
 7/57 anonim ***** válasza:
99%

Gyenge trollkodás. Ennyire senki nem lehet buta, kérdező. De tegyük fel, hogy valóban ez a helyzet. Ketten laktok ott és mindketten dolgoztok, ezért evidens, hogy a házimunkát felesben osztjátok meg. Amúgy is, ha megfőznek neked, te elmosogatsz, ez az alap. Ha nem tetszik, amit főz, főzzél te magadnak. Ja, az már nem menne. Az, hogy ki mennyit keres, házimunka szempontjából teljesen lényegtelen. Akkor egy doktornő ne végezzen házimunkát és a férje főzzön-mosson, mert ő kevesebbet visz haza?

Ráadásul neki kevesebb pénze van, nem futja költséges hobbikra, sajnálja a pénzt konditeremre, és te még ezért is leszólod. Minek vagy vele, ha nem szereted, nem tiszteled? Egy szánalmas kis senki vagy akkor is, ha igaz amit leírtál és akkor is, ha trollkodsz.

2019. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
100%
Keress korodbeli nőt, ha azt várod, hogy annyit tegyen le az asztalra, mint te. Bár ha a hobbid miatt nincs időd házimunkát végezni, akkor ő is el fog hajtani. Az én férjem volt, hogy 3X annyit keresett, mint én, mégse esett le a gyűrű az ujjáról, ha el kellett mosogatni.
2019. aug. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet megérteni? Ő is dolgozik, én is. Nekem vannak időigényes hobbijaim + sokkal komolyabb munkám. Miért baj, ha elvárom, hogy munka után rászánjon egy órát a főzésre, mikor ő kvázi sokkal jobban ráér, és még utána is marad szabadideje, én pedig nem így vagyok ezzel?
2019. aug. 25. 15:25
 10/57 anonim ***** válasza:
92%

Warcraftozol?

Még mindig?

2019. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!