Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok a párkapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a párkapcsolati féltékenységről? Szerintetek ez a szerelem velejárója vagy inkább "kóros állapot"?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy ha az ember szeret valakit, akkor bizonyos helyzetekben elkerülhetetlen a féltékenység, hiszen szinte a génjeinkbe van ez kódolva. Ha valaki nem féltékeny, nem is jelent neki már semmit a társa, nem?
2019. aug. 28. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Én különválasztom indokolt és indokolatlanra. Indokoltnál van a másik irányából egy olyan magatartás, amiből úgy tűnik, a bizalmi határokat feszegeti valami okból. Ez szerintem tök jogos, amennyiben egymás monogámiadefinícióját megismerük és elfogadtuk.

A másiknál szerencsétlen nem csinál semmit, csak én képzelem, na az a nem normális.

33/f

2019. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
A féltékenység belső, önbizalomhiányból fakadó dolog. Semmi köze ahhoz, hogy mennyire szeretsz valakit. Olyan helyzetekben is bármikor megjelenik ahol semmilyen érzelem nincsen. Nem romantikus, nem cuki, nem a szerelem jele. Egyszerű mérgező önbizalomhiány. Nem a párod magatartásából adódik hanem a te saját belső bizonytalanságodból.
2019. aug. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A "zöld szemű szörny" mindenféleképpen káros egy kapcsolatban. Aktívan és passzívan is mérgezi. Tehát az a divatos baromság, hogy "kell egy kis féltékenység is", nem igaz. A kicsi féltékenységből lesz aztán a nagy.

Arról nem is beszélve, hogy normális esetben az ember nem tárgy, tehát nem birtoklási vággyal kell a másikhoz hozzááállni. Lehet így is, persze, ezek a kapcsolatok mennek tönkre aztán, záros határidőn belül.

2019. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
1-vel egyetértek, azt hozzátéve, hogy van olyan, amikor két olyan ember kerül össze, akinek más a felfogása erről. Pl. ha egyik szerint a flört megengedett, a másik szerint meg nem, akkor lehet ütközés.
2019. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 SHARON TATE ***** válasza:
50%
Szeretem a kedvesem de megbízom benne így nem vagyok féltékeny amikor nem velem van. Nincs okom rá.
2019. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... Egy szoknyapecér panaszkodik, hogy a felesége mindig féltékenykedik. Máskülönben egész hazassag alatt felrejárt. Még is mire számít akkor?


Van aki viszont alaptalanul mindenben jeleket vél látni, a férje egész nap otthon ücsörög nehogy meg legyen vádolva. Ez sem normális állapot.

2019. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert a párom nyitott kapcsolatot szeretne, hogy a velem meg nem élhető dolgokat évi néhány alkalommal átélhesse.

Én erőteljesen ódzkodom a szexualitásunk intimitásának kiárusításától, s azt szoktam a fejéhez vágni, hogy biztosan ő is féltékeny lenne, ha én mennék el valakivel kiélni a vágyaimat. Erre ő azt mondja, hogy nem lenne, mert neki az a fontos, hogy meg tudjam élni azokat, amiket vele nem tudok.

Lehet, hogy velem van a baj, de engem felemésztene a féltékenység, ha tudnám, hogy most éppen mással szexel a párom.

2019. aug. 28. 23:16
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Ennek semmi köze a féltékenységhez amit leírtál. A párod egyszerűen nem szeret és nem vagy elég neki de kell neki a fix punci. Aki szereti a párját és jó vele neki az nem akar nyitott kapcsolatot.
2019. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

"Aki szereti a párját és jó vele neki az nem akar nyitott kapcsolatot." - ez úgy marhaság, ahogy leírtad!

Egy nyitott kapcsolatot pont a mélységes szeretet, érzelem, tisztelet tart össze. Ha ez nem így lenne, akkor nem lehetne kapcsolatról sem beszélni, nem gondolod?

Persze te nem tudhatod, mert nem éltél soha nyitott kapcsolatban!

2019. aug. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

#3: Ezt egész addig így gondoltam én is, amíg pont azért lehetett hülyére venni, mert ha azt mondta, hogy elment a haverjához vagy előbb bement dolgozni, azt elhittem, mert bíztam benne. Nem kutattam a telefonjában, nem nyomozgattam utána. Ennek hála màr mindenki tudta, hogy kivel kefél lassan egy éve, én meg még be is védtem, hogy az én férjem milyen rendes, becsületes, hűseges férj.

Ne aggódj, tanultam az esetből.

Poén, hogy a volt férjem párja most egy olyan nő, aki betegesen féltékeny. Iskolai fellépésre azért nem engedi, hogy ne tudja nézni a nőket. Utcára se mehet egyedül, nem lehet facebook-ja, meg ilyen apróságok. Évek óta együtt vannak. Nos, ha neki ez hiányzott a házasságunkból, akkor jobb elválni, mert ezt tőlem valóban nem kapta volna meg.

2019. aug. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!