Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Munka a családnál. Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munka a családnál. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A barátom a szüleimnek dolgozik már 2 éve.

Emiatt sok lett köztük a feszültség, veszekedés, pedig amúgy jó volt kapcsolatuk. Most se mindig rossz, de a barátom kb hetente 3-4x panaszkodik a munka miatt.

Igazából ez engem eléggé kikészít és az ez miatti stressz miatt már volt hogy orvoshoz is kerültem.

Mondta már sokszor hogy elmegy máshova de azóta se.

Ami miatt mindig összevesznek a munka kapcsán azt már próbálták megbeszélni de mindenki csak a saját igazát mondja.

Azóta mindenki csak magába puffog ha nem értenek egyet és nekem mondja mindenki.

Nagyon nem tudom már mit tegyek.

Ötletek?



2019. szept. 10. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Más munkahelyet kell keresnie. Amíg nem teszi, addig fogja be. Hasonló helyzetben vagyok, alig varom, hogy a férjem máshova menjen.
2019. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Három lehetőség van:

- leültök közösen és őszintén megbeszéni a dolgokat

- máshol keres munkát a barátod

- minden marad így és te kikészülsz

2019. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Próbálták már megbeszélni de abból is mindig veszekedés lett a végére :/
2019. szept. 10. 10:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi megoldást nem látok a munkahelyváltáson kívúl. Nem használ itt semmilyen megbeszélés, másnap ugyanaz fog menni.
2019. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A lehető legrosszabb kombináció. Extrém mértékben túlterhelődnek a családi kapcsolatok és a párkapcsolat is. Még a régen együtt dolgozó dinasztiáknál is (pl. borászok, orvosok, stb.) akadnak ebből feszültségek. Egy férfinek különösen nehéz helyzet ilyen mértékben függeni a párja családjától. Nincs kultúrája ennek nálunk.


Sajnos dönteni kell, hogy mi a fontosabb:

- ha a párkapcsolatod, akkor mindenképpen és a lehető legsürgősebben állást kell váltania, olyan munkahellyel, ahol nincs függőségben sem tőled, sem a szüleidtől

- ha a családod, akkor le kell építeni a barátodat

- ha te magad, akkor pedig elküldöd őket a búsba, és készhelyzet elé állítod őket: vagy felnőnek vagy te hagyod ott őket.


A heti 3-4 panaszkodás sajnos gyakorinak számít. Nem élhetsz egy puskaporos hordó tetején.

2019. szept. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Elképzelni nem tudom, hogyhogy nem láttátok előre, hogy ez egy abszolút egészségtelen helyzet.

Még rosszabb, mint együtt lakni valamelyik fél szüleivel.

Most már ebből csak rossz anyós/após-vő viszony lehet.

Mihamarabb menjen máshova dolgozni, akkor talán évek múlva (!) javulhat a viszony.


Ha ez akkora stressz neked, hogy orvoshoz kerültél, az nagyon nagy baj.

Először is mondd meg mindegyiküknek külön-külön, hogy nem vagy kíváncsi a munkahelyi konfliktusaikra, tehát erről egy szót se mondjanak előtted.

Másrészt amúgy is, ha egymással van bajuk, akkor egymással beszéljék meg.


Mondhatod a párodnak azt is, ha X időn belül nem megy más munkahelyre, szakítasz vele.

Annyit semmi sem ér, hogy belebetegedj.

2019. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Ülj le velük, tudniuk kell:

- ha a szüleidnek kifogásuk a barátod munkájával kapcsolatban, akkor mondjanak fel neki!

- ha a barátodnak kifogása van a főnökével, munkával kapcsolatban, mondjon fel!

- ez az ő kettejük ügye = munkáltató-dolgozó jogviszony, amelybe te nem tudsz, de nem is akarsz belefolyni.

2019. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Kilépni a családi vállalkozásból és más munkahelyet keresni.
2019. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Felmond még ma és keres új helyet.

Nem rakétatudomány.

2019. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
A legrosszabb,amikor valaki család tagnak dolgozik.
2019. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!