Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj, ha leendő tudósként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, ha leendő tudósként elvárom, hogy a párom is hasonló szinten legyen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon sokaknak nem tetszik ez a kérdés, és sokan nagyképűnek fognak tartani, és megkapom majd, hogy milyen ostoba vagyok, de így érzem.


A diploma után mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy megszerezzem a tudományos fokozatot, és ha odajutok, hogy nősülni szeretnék, akkor nem akarok egy olyan nővel házasodni, aki nincs hasonló szinten, mint én. Én sokat tanultam ugyanis, ő meg a középsuli után már hanyagolta a fizikát, kémiát stb. Nekem ez nem tetszik. Sokszor van az, hogy értelmiséginek értelmiségi a házástársa (pl. egy tanárnak szintén tanárnő a felesége), szerintem ez oké.


Most még nincs ennek jelentősége, mert csak simán ismerkedem a nőkkel, bulizok, szexelek stb. De el fog jönni az idő, amikor családot akarok alapítani majd, akkor meg az lesz, amit fentebb írtam.


Értelemszerűen persze, ha nem szerzem meg a PhD fokozatot, leljebb teszem a mércét.


2019. szept. 11. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez óvoda. Olyan szakma, hogy "tudós" nem létezik. Vagy fizikus vagy, vagy biológus, vagy mittudomén.
2019. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel semmi gond. Olyan nőt válasz társadul, akivel hosszú távon is boldog tudsz lenni. Ha azt akarod, hogy egy nő szellemileg is a partnered legyen abban nincsen semmi rossz.
2019. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Hamvas rétihéja ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy baj... Olyan elvárásokat határozol meg amilyeneket csak akarsz.
2019. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj.. de emlékeztetlek, az élet nem kívánság-kosár, nem mindenkinek jön össze az, hogy pontosan olyan partnere legyen, amilyent előre elképzelt magának. Ha összejön, akkor szerencsés a helyzeted, ha meg nem, akkor így jártál.

Nekem is van egy kép a fejemben arról, hogy milyen ember illene hozzám.. de nem igen van szerencsém találkozni ilyen személlyel, pláne úgy, hogy kölcsönös legyen a vonzalom, szingli legyen a kapcsolatot alakítsunk ki.

2019. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem baj. Csak akkor nem tudom, miből fogtok élni, mert két tanársegédi fizetés még mindig csak nettó 300.
2019. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

"leendő tudósként"


Ja-ha-ha-haj! :D Ember! Elég baj, hogy még egy meg sem szerzett dologra vered magad.

2019. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy baj?

Eleve ott kezdődik, hogy hasonló emberek lesznek körülötted.

2019. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően természetes dolog, viszont a kivitelezés nem jó, magaddal cseszel ki vele. Végzettség alapján nincs értelme válogatni. Egy erősen humán beállítottságú tanár például 2 mondatot nem tud elmondani fizikából, kémiából. Ha csak nem szuperzseni valaki akkor nem fog tudni minden tudományterülethez érdemben hozzászólni hiába "tudós". Rengeteg "értelmiségi" van akinek van végzettsége valamilyen tudományterületen de még ahhoz sem ért nem hogy bármi máshoz. Nekem egyetemen is volt pár ilyen oktatóm.

Viszont olyat aki művelt és tájékozott több tudományterületen olyan emberek között is bármikor találhatsz akiknek semmi közük a tudományos élethez egyszerűen csak érdekli őket. Mi mind a ketten ilyenek vagyunk párommal, olyan dolgokról is bármikor elbeszélgetünk amiknek semmi köze a végzettségünkhöz. Ehhez nem kell tanárnak vagy tudósnak lenni. Ha végzettség alapján keresgélsz akkor egyszerűen csak indokolatlanul kizársz rengeteg embert a lehetséges partnerek közül. És beleveszel olyanokat akiknek bár megvan a végzettsége de mégsem művelt.

2019. szept. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
ha olyan intelligensnek tartod magad, akkor ugyan miert erdekel masok velemenye az ismerkedesi elveidrol???
2019. szept. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nahát, engem meg az zavar, hogy érettségi után a legtöbb ember hanyagolja a klasszikus irodalmat és a filozófiát. Sokan nyelveket is csak addig tanulnak, amíg kell az 1-2 nyelvvizsga a diplomához, aztán Isten vele, míg nekem a nyelvtanulás=életforma. De ha ilyen férfit keresnék magam mellé, mint én vagyok, jól leszűkíteném a kört, ahogyan te is ezt teszed. Ráadásul én már rég elért dolgokról beszélek, nem a jövőről álmodozok. A szerelem nem az alapján jön, hogy mi a véleménye Nietzsche filozófiájáról. Tégy amit akarsz, de magaddal tolsz ki. Engem pl hidegen hagy, hogy természettudományokból te mit értél el, ha Adyt utoljára gimiben olvastál. Viszont egy jó párkapcsolatnak nem feltétlenül a tűpontosan közös érdeklődés az alapja.
2019. szept. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!