Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Párommal három éve vagyunk együtt, mindketten közel a negyvenhez. Mivel mindketten sok mindenen túl vagyunk már, pontosan tudjuk mekkora ajándék az élettől, hogy egymásra találtunk. Teljes köztünk az összhang, illetve egészen eddig az volt. Én már a kapcsolatunk elején leszögeztem, hogy nem szeretnék gyereket. (Ennek több oka van, de sem a terhességre, sem a szülésre, sem gyerek körüli teendőkre nem vágyom, mert nem tartom magam alkalmasnak arra, hogy anya legyek, annak ellenére, hogy szeretem a gyerekeket.)

Pár hete elkezdett lelki terrort gyakorolni rajtam. Olyanokat mond, hogy úgyis fogok szülni és úgyis teherbe fog ejteni. Hiába mondom, hogy én nem akarom. A furcsa az, hogy eddig ő sem erőltette ezt a témát, sőt amikor rokonok rákérdeztek, nekik is azt mondta, hogy nem szeretnénk gyereket. De mostanában szex közben folyamatosan azt hallgatom, hogy gyereket akar és engedjem, hogy belém élvezzen. Már ott tartunk, hogy nem kívánom a szexet. Legutóbb egy rendezvényen közölte velem, hogy neki az életben már csak az hiányzik a boldogsághoz, hogy közös gyerekünk legyen. Tudom, hogy elkerülhetetlen, hogy leüljünk erről komolyan beszélni és tervezem is, de érdekelne mások véleménye erről. Illetve, hogy van-e másnak tapasztalata ilyen téren? Mert most nyilván az lenne a megoldás, hogy elhagyom és hagyom, hogy valaki mással tervezzen családot, de mindketten azt érezzük, hogy egymásnak vagyunk teremtve. Tehetetlennek érzem magam. Az elmúlt két hónapban naponta legalább százszor próbáltam magam elképzelni anyaként és folyton azt érzem, hogy nem lenne türelmem egy gyerekhez.



2019. szept. 14. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Megjött az esze. Remélem talál maga mellé egy értelmes nőt.
2019. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem ez volt a kérdés.

Gondolom, te is azokat gyarapítod, akik szerint a nőnek nincs is létjogosultsága létezni, ha nem szül.

2019. szept. 14. 17:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos mi nem tudjuk megmondani neked. Látod és érted a helyzetet. Meg kell hoznod egy nagy és nehéz döntést. Kérhetsz véleményt, írhatsz pro-kontra listát, ha az segít, de a végén el kell döntened, hogy a párodat választod és bevállaljátok a gyereket vagy elengeded a pároddal együtt a dolgot. Üljetek le beszélni, mást nem tehetsz. Ha ezt így húzzátok tovább arra biztosan rámegy a kapcsolat.
2019. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lennétek egymásnak teremtve,ha nem ugyan azt akarjátok??

Egyébként a félelem is mondathatja veled,hogy ijjj neked nem kell gyerek,nem vagy alkalmas,tehát minden ilyen negatív gondolat,ami a gyerekkel párosul,az lehet egy nagy adag félelem alapja is.

De ha nem akkor tisztázni kell,hogy mit akarsz,egyértelműen.Ha meg nem azonos a cél,akkor előbb-utôbb vége lesz.

2019. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő gyereket akar, te meg nem, akkor mègsem vagytok egymásnak teremtve.

Le kell ülnötök megbeszèlni mi legyen. Nem árultál zsákbamacskát, ebben állapodtatok meg, hogy nem vállalok gyereket. Nincs joga ezzel terrorizálni.

Kèrdezd meg mièrt változott meg a vèlemènye, ès mond meg, hogy vagy kèpes lemondani ezen "álmáröl", vagy szèt kell válnia útjaitoknak. Döntsön. Sajnos erre más megoldás nincs.

2019. szept. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fordított van. Egyik legjobb barátnőmnél a párja kattant be 4 év után, hogy mégse akar gyereket, eddig mindig mondta, hogy lesz házasság, gyerek stb.

Most a párod vagy megjátszotta eddig magát (ergo hazugságra épül a kapcsolat), vagy nála is bekattant valami. Nehéz megmondani, de ha ez a nagy vágya, el kell engedd, mert mindketten boldogtalanok lesztek így nagyon gyorsan és amúgy is megöli a kapcsolatot.

30n

2019. szept. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonlo. Mikor rajött hogy nem akarok töle kesöbb sem, lazàn tovabballt felszedett mast. Akkor lattam meg hogy nem jelentettem neki semmit. Tenyleg lazan dobott. Még jo hogy nem mentem bele a gyerekvallalasba. A kövi nö nem tudom beveszi e a csalit de ö se jelent neki többet tenyeszkancanal. Ha nem szül öt is dobja a p.csaba.ezt mondta.
2019. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok megegyezni,akkor szakitsatok.Úgy látszik,hazudott a kapcsolat elején,amikor azt mondta,hogy nem akar gyereket.

Ha te nem akarod,nem tudja rád erőszakolni.

2019. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi idősen amúgysem kellene már gyereket vállalni, ráadásul te nem is szeretnél... Ezzel szerintem el is dőlt. Ha ennek ellenére folytatjátok a kapcsolatot, mindenképp gondoskodj a fogamzásgátlásról a te részedről is. Erről nem is kell tudnia. Aljas dolgokra képesek az emberek a céljaik elérése érdekében.
2019. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki hogy nem fogok szülni,döntsön akkor.

Ha ez miatt elhagyna az életem nagy szerelme,rájönnék,hogy talán mégse ő volt életem nagy szerelme ha erre képes volt :)

2019. szept. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!