Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnám ezt elfelejtette...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám ezt elfelejtettetni/jóvá tenni?

Figyelt kérdés

Szóval, 24F és 24L vagyunk, már 7. óta együtt járunk. A probléma az kettőnk között, hogy a gimi utolsó éveiben nagyon rossz társaságba kerültem, és átmentem egy “se veled se nélküled” kapcsolatba vele. Ezt a részét megpróbáltam jóvá tenni, és sikerült is, viszont egy dolgot azóta sem tudott elfelejteni? megbocsátani? nem tudom a helyes kifejezést. Ez pedig a szalagavatónk. Akkoriban sokszor leráztam, elfelejtettem a randikat, az együtt alvásokat. Más lányt hívtam el abból a társaságból a szalagavatómra, ami a barátnőm hatalmas vágya volt már előtte is. Mármint hogy velem táncolhasson. Jöttek a folyamatos féltékenykedések, a veszekedések emiatt amikor kiderült. Meg sem hívtam a szalagavatómra emiatt sem.

Pár hónapra rá, max fél évre kiestem a társaságból, és próbáltam mindent megbeszélni a barátnőmmel, akkoriban azt hittem sikerült, de pár hete feljött a házasság-család téma, kicsit eltökéltebben állok ahhoz, hogy pár éven belül elvegyem, mire annyit mondott, hogy nem akarja, mert neki az, hogy a szalagavatón mással voltam, és az a lány menyasszonyi ruhában volt, én meg őt “fogdostam”, elvette a kedvét az esküvőtől. Megcsalva érzi magát.

Első blikkre gyerekesnek hangzott, ám végig gondolva az akkori énemet, az akkori hozzáállásomat teljesen megértem. Elfogadom, hogy így érez, de szeretnék ezen változtatni, segíteni, kérdeztem is tőle hogyan tudnám, de azt mondta, hogy sajnos szerinte ezen már sehogy.

Mégis szeretnék tenni valamit, nem érdemli meg, hogy a régi kamasz-butaságom miatt ezen bánkódjon és elrontsam a kapcsolatunkat mégjobban.

Mielőtt félre megy: nem házasodni nem akar, hanem a ruhát és a bulit nem akarja emiatt, mert csak “második” lenne.


2019. szept. 15. 12:21
1 2
 1/14 nadina1900 ***** válasza:
60%

Nagyon fiatalon jöttetek össze és mikor bekerültél ebbe a társaságba jól érezted magad.

Nem csoda,hogyha vágtál más lányokra is akkoriban. Hisz nem véletlen hívtál el más lányt.


Egyébként nem feltétlenül kell megházasodni menyasszonyi ruhába, anyakönyvezőtőnél is megtudtok házasodni ott pedig valami kis szolid ruhát felvesz.

És így nem kell bulit csapni és fehér ruhában lennie.

2019. szept. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Türelem, türelem és türelem. Mutasd ki neki az érzéseidet, szeretgesd, becézd, kis figyelmességek. A múltat már nem tudod megváltoztatni, tényleg bunkó voltál, DE ő maradt veled. Érted... azt is választhatta volna egy ilyen után, hogy szakít, szóval ez az ő felelőssége is.

A leánykérést egy extraromantikus helyre tervezd, közben hátha megjön a kedve az esküvői ruhához is.

2019. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ehhez részedről baromi sok türelem kell és idő. Ha nincs türelmed, meg se próbáld. Másképp nem fog menni, nincs varázsütésre recept. Eltöred a bizalmát
2019. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy szalagavato és egy esküvő azért teljesen más kategória. Menyasszonyi ruha ide vagy oda ez csak egy bál. Pl az Anna bálon is ilyen ruhában vannak a lányok. Én pl az akkori párommal nem akartam táncolni(nem fejtenem most ki), de ő még mással nem engedett. Valahol érhető a törés, de eltelt egy csomó idő-konkrétan 8 év-és már nincs jelentősége.


Szerintem csak miattad csinálja ezt a hisztit, de ha más kérne meg a kezét akkor semmi kivetni valója nem lenne a ruhával. Meg egyébként is éves szinten több ezren szalagavatoznak meg veszik fel keringore a ruhát azt megsincs ebből ekkora tragédia.

2019. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem pedig aki felnőtt ember létére még mindig a szalagavatóján görcsöl, annak még nem való a házasság, a család meg pláne nem.
2019. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Az 5-ös válaszát emelném ki, itt a többiek nagyon átsiklottak azon, hogy mennyire régi emlék miatt van benne ez az érzés. Ami egyrészről érthető valóban, tényleg egy paraszt voltál. Másrészről viszont eltelt lassan 10 év, azért nem ártott volna már túllépni egy gyerekkori hülyeségen. Láthatóan nem ez a helyzet, ami annak a fényében nagyon furcsa, hogy olyan szót használ, "megcsalva" érezte magát. Na most ez egy nem kicsit erős szó arra, hogy valaki mással TÁNCOL vagy mással megy szalagavatóra. Baromi rossz érzés, megszakad a szíved? Nem kérdés. Jelentheti hogy látni se akarlak többé? Persze, még mennyire. Viszont azt már messze nem látom átláthatónak, hogy ezek után ti együtt maradtatok, azaz még volt "gusztusa" veled lenni (teljesen mindegy mennyit tepertél ezért, mert az az emlék ugyanúgy nem kitörölhető, mint most - sőt, akkor még sokkal frissebb volt, sokkal jobban kellett fájnia neki), de azért közel 10 év után még képes visszautalni rá mint undorító esemény.


Nekem az az érzésem, hogy itt valami nincs rendben, de nyilván nem ismerem, se a kapcsolatotokat. De ilyen "élmény" után én nem tudom elhinni, hogy csak ennyi problémátok legyen, azon kívül meg minden el legyen simítva. Az biztos hogy gyerekesnek hat, de lehet majd 5-10-15 év múlva tudod csak meg mik voltak a háttérben (nem megcsalásra gondolok, hanem elfojtott lelki gondokra).


Ami a házasságot illeti, tényleg nem kell semmi buli, ahogy ruha se, lehettek csak ketten és csinálhatjátok úgy, ahogy nektek tetszik. Senki másnak nincs beleszólása milyen legyen.

2019. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rockarc ***** válasza:
79%

Bocs, hogy roviden irom, de talan ez most hatasosabb lesz.


8 eve raboljatok egymas idejet.


43F

2019. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te, ez sokadik blikkre is nagyon gyerekes.

24 éves korában a szalagavatón rugózni..


Ha összeházasodtak, hidd el ez örök adu lesz a kezében.

7 év múltán felemlegetni...

volt ilyen kapcsolatom sokáig bírtam a gyerekek miatt, de csak feladtam.

A tiniszetelmek

2019. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A tiniszerelmek ritkán tartanak örökké, szóval, ha már most erőlködős, játszmás a dolog, akkor vedd le a bűntudatodat.

Lépjen túl ezen, vagy hagyjátok.

2019. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én se felejteném el 8 év alatt, ha nem engem hívott el a szalagavatóra táncolni a párom. Az más kérdés, hogy én ott is hagytalak volba rögtön utána. Most mondhatnám én is azt, mint a többi válaszoló, hogy fokozatosan szerezd vissza a bizalmát, de ennek már 8 év alatt el kellett volba dőlnie.
2020. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!