Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól érzem, hogy már csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem, hogy már csak a szakítás maradt megoldásnak?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem találok képzettségemnek megfelelő állást. A párom folyamatosan azzal jön, hogy adjak le az igényeimből, mert ha alkalmas lennék ezekre az állásokra, már rég találtam volna, csomó csaj elégszik meg azzal, hogy eladó, pultos, stb. Viszont nekem diplomám van.

Nemrég megüresedett egy nekem megfelelő pozíció annál a cégnél, ahol dolgozik, és nagy nehezen referált. Az interjú előtti este hosszasan oktatott, hogy mit szabad és mit nem szabad majd mondanom, mintha minimum fogyatékos lennék.

Elmentem az interjúra, 3 férfi volt benn, és 1 órán át kérdezgettek, amikor átváltottunk angolra, abszurd szituációkat vázoltak fel és röhögtek. Kicsit ugyan kellett gondolkodnom, mivel magyarul sem tudtam volna 1 másodperc alatt, hogy mit kellene mondanom ezekre a kérdésekre, de szerintem megálltam a helyem.

Utána a párom full dühösen jött haza, hogy én őt mennyire beégettem, most rajta is röhög mindenki. Elvileg megjegyzést tettek a szoknyámra (kicsivel térd felett végződött), "jó kis ribinek" neveztek, és sz.arráröhögték magukat, hogy csak habogni tudtam, mikor angolra váltottunk, nem értek az égvilágon semmihez, cukkolták a páromat, hogy biztos jutott a menedzseri fizujából nekem a jocón vásárolt nyelvvizsgára, ugyanis nincs más magyarázat arra, hogy nekem miért van felsőfokúm. Emelt hangon osztott ki a párom, hogy legalább már tudjuk, miért nem jön össze semmi, talán nem útszélinek kellene öltözni, és nem anyám buksisimizős dicsértei szerint kellene belőnöm a szellemi képességeimet, amik láthatóan nem túl magasak. Én rögtön közöltem, hogy szerintem ennek a kapcsolatnak semmi értelme, de erre is csak szemétkedett, hogy úgysem találok nála jobbat, meg, hogy minek kell rögtön elfutni, ha kapok valami építő kritikát.

Én úgy gondolom, hogy az a 3 férfi volt rettenetesen bunkó. Szerintem sokat elmond a munkahelyi légkörről, és a páromról is, ha merészeltek neki olyat mondani a párjára, hogy milyen jó kis ribi + a többi dolog. Vagy nem tisztelik őt sem, vagy pedig undorítóan nyilatkozott már rólam alapból is a hátam mögött.

Szerintem elvárható lenne, hogy ne nézzen egy buta senkinek, és az is, hogy kiálljon értem, de ezeknek a szikrája sincs meg.

Jól érzem, hogy az égvilágon semmi értelme nincs már ennek a kapcsolatnak?


2019. szept. 20. 13:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Fú, kemény...

Jól érzed!

Építő kritikán érezni, hogy épít.

2019. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ő inkább leépít. :D Legalábbis próbál.
2019. szept. 20. 13:36
 3/29 Rockarc ***** válasza:
100%

Kretenek gyulekezete. Azert mar az is sokat elmond az emberrol, hogy milyen baratai vannak, kikkel veszi korul magat. Biztos lehetsz benne, hogy a stilus, amit a hatad mogott nyom, egeszen hasonlo ehhez.


43F

2019. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
46%

A történtektől függetlenül írom, hogy meg kéne fontolnod a szakítást, ha ennyire nem érzed jól magad a párod mellett. Tényleg nagyon csúnyán beszélt veled.


Ennek ellenére azért ha nem haragszol meg, figyelembe venném a párod nézőpontját is. Pontosan mióta nem találsz neked megfelelő munkát? Ezalatt az idő alatt a párod fizetéséből éltél? Mert ha igen, akkor elképzelhető, hogy ezt megunta és szeretné ha dolgoznál már valamit. Nyilván így is azt mondom, hogy ocsmányul fejezte ki magát, de ha így van, akkor lehet csak így vezeti le az ezzel kapcsolatos frusztrációját.

2019. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
13%
Hát bogaram, a piac bizony kőkeményen beárazza a tudásodat, amire azt a diplomát adták. De persze nyilván te jobban tudsz mindent, mint a pasid, akinek veled ellentétben sikerült elhelyezkednie és az állásinterjúkat az asztal másik oldaláról is ismeri.
2019. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

#3-al teljesen egyetértek, madarat tolláról, embert barátjáról, ugye... Ő azért egy igen tökös fickó lehet, hogy eltűri, hogy így beszéljenek rólad.


#4-eshez még lannyit tennék hozzá, hogy a stílus maga az ember, ha igaza van sem így kellene megfogalmazni. Nem látom értelmét annak, hogy bántjuk azt, akit elvileg szeretünk.

2019. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem az éreznék résznél tartanék a helyedben. Már megléptem volna a szakítást. Ilyen emberre normális nőnek nincs szüksége fél percre sem.
2019. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Persze, hogy sikerült elhelyezkednie, mivel 5 évvel idősebb is nálam. Miután megkapta a diplomáját, 1 évig nem volt állása, és addig az anyjáék tartották el. Egy fikarcnyival sincs magasabb intellektusa, mint nekem, és nem hiszem, hogy 5 éven belül ne tartanék én is legalább ugyanott, mint ő.
2019. szept. 20. 14:01
 9/29 anonim ***** válasza:
16%

Nekem is az jutott először eszembe, hogy elégbunkó ő is , meg a "haverjai" is, eleve az, ahogy elindított az interjúra, gáz volt.

Viszont bennem is felmerült a kérdés, hogy pontosan mióta is nem találsz neked megfelelő munkát? És azóta miből élsz?

Az az igazság, hogy van akire csak ez hat, mert amíg szépen mondják, hogy hááát, már jó lenne, ha te is keresnél, meg na, van már valami? meg hasonlók, abból nem veszi a lapot, de ha azt mondod, hogy aztabüdöshétszázát, hát én se sz_rom ám a pénzt, úgyhogy jó lenne ha te is bele tudnál már adni valamit az életszinvonaladba, akkor összekapja magát.

Attól hogy diplomád van még simán elmehetsz dolgozni ... Nem kell örökre, mert ugye mellette senki nem tiltja meg, hogy keresgélj neked megfelelő állásokat, de azért el ne tartasd már magad a diplomádra hivatkozva, és akadj ki, ha a másiknak betelik a hócipője.


Szóval előbb nézz magadba, hogy mivel érted el ezt a viselkedést, aztán beszéljétek meg a dolgokat.

Hogy ennek a kapcsolatnak van-e értelme , majd attól függ, melyikőtök hogy áll a dologhoz és mit hajlandó megtenni a jövőben a béke kedvéért.

2019. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

Az ok, hogy egy évig otthon volt, és a szülei tartották el.

És te? Te is otthon laksz és a szüleid tartanak el? Mert ha igen, akkor indokolatlan a viselkedése. Ha ő tart el, akkor meg menj el dolgozni valahova, aztán váltasz, ha lesz lehetőség.

2019. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!