Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kell a párkapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell a párkapcsolati problémákat kezelni? Már nem bírom! Megszakad a szívem, tehetetlennek érzem magam. Van olyan, h valakinek nem való kapcsolat? Elviselhetetlen vagyok?  

Figyelt kérdés

Tudom, h minden kapcsolatban eljön az idő, h jönnek a problémák, de nem lehet minden problémára  a szakítás a megoldás. A szakítás egy időszakos megoldás, egy menekülés. Nem húzhatjuk az időnket a végsőkig azzal áltatva magunkat, h a "következő majd jobb lesz".  Hogy kell a párkapcsolati problémákat kezelni?  A párom nem akar párterápiára menni, de ketten úgy tűnik, h nem tudjuk megbeszélni!!!  :(  :(  :(     Ez a 4. komoly kapcsolatom, és már annyi fájdalom ért, hogy komolyan megkérdőjelezem, h találhatok-e még valakit, akivel családot alapíthatunk, és félek attól, hogy utólag fog kiderülni, hogy jobb lett volna többet nyelni.  Én már mérlegeltem, h meg tudnék állapodni mellette. Sok dolog van, ami nem tetszik, nem pont olyan, amilyennek kislánykoromban elképzeltem a szőke herceget fehér lovon, de undort érzek, ha arra gondolok, h más férfival kelljen testi kapcsolatot létesítenem, és van benne valami kiegyensúlyozottság és szeretet, ami ritka érték, és úgy gondolom, hibát követek el, ha ezt a kapcsoltatot veszni hagyom.

35 évesek vagyunk. 2,5 éve vagyunk együtt, égyütt élünk egy éve, amiből az utolsó 5 hónap távkapcsolat volt. Amikor jó, akkor tényleg nagyon jó együtt. de vannak olyan helyzetek, h megőrülök a hülyeségei miatt, és olyankor kiakadok, és tombolok, mint egy őrült. Utálom magam, mikor ilyen vagyok.egy példa:

A munkámhoz fontos az internet, és panaszkodtam neki, h csinálja már meg a wifit, h tudjak rendesen a nappaliban dolgozni, és ne a vendégszobában kelljen, ahol kényelmetlen az ágyon  ülni, és egy káosz az egész szoba, tele van minden sz*rral, amit nem is használunk, csak van, mert ingyen kapta valahonnan. Szóval a wifi kapcsán kiderült, h míg távkapcsolatban voltunk, ő felmondta az internetszolgáltatást, és lebratyizott a szomszéd srácokkal, és felesbe fizetik az internetet. (15 eur havionta, ,szóval egy vicc...)  És én erről semmit nem tudtam!! Több, mint egy hónapig bajlódtam a jelerősséggel, és nem jutott volna eszébe mondani, h azért, mert nincs is előfizetésünk. Persze tomboltam rajta, mint az állat! Ezekkel a gondolatokkal: 

- miért nem érti meg, h KELL a munkámhoz a jó wifi

- nem akarok a szomszétól függő lenni. tehát pl. mikor megszakad, akkor át kéne menni bekopogni, h figyelj, ,indítsd már újra

-  hogy nem őszinte - miért nem mondta el

És ő ebből nem azt hallja meg, h MI a problémám, hanem azt, hogy HOGYAN közlöm ezt vele. Más helyzetekben is ez van, h hiába verem a fejéhez a megcáfolhatatlan tényeket, lehúz azzal, hogy velem nem nem lehet beszélni, mert idegbeteg vagyok. És pont ettől vagyok idegbeteg, h egy szerencsétlen flótásnak érzem magam, aki azt próbája bizonyítani a majmoknak, h a Föld nem lapos. És azt sem tudom megértetni vele, h a tartalmi fölény és a kommunikációs fölény két különböző dolog.


Hogyan bezséljük meg ezeket? Én szeretném vázolni, h egy-egy szituációban én hogy élem meg, ahogy reagálok, mit érzek mögötte, és ezt párhuzamba állítani azzal, h ő hogy értelmezi az én reakciómat, szerinte én hogy érzek, és ő mit érez az mögött, amit kap, Hogyan kezelhettük volna okoksabban a problémás helyzetet.  Le akarom írni a problémákat (rendszerezni, tényeket feltárni, megbeszélni, megoldást találni), de ez a módszer őt csak idegesíti. 

Kérem, akkinek van érdembeli tanácsa, segítsen, mert nagyon magam alatt vagyok. Hogy csinálják azok, akik jól csinálják? Köszönöm! 



2019. szept. 20. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Mobil net, hotspot üzemmód, probléma megoldva. Fúró, utp kábel a falon átvezetve, probléma megoldva. A jók úgy csinálják hogy megcsinálják maguknak és nen várnak másra.
2019. szept. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Rockarc ***** válasza:
100%

Eleg kisstilunek tunik, 15 euroert lemondani az alap infrastrukturarol. Biztos jol merted fel a partnered tulajdonsagait, ertekrendjet? Millio ilyen lesz meg, egyaltalan nem ugy tunik, hogy passzolnatok egymashoz.


43F

2019. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A barátod nem szeret.
2019. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogosak a felvetéseid:


"- miért nem érti meg, h KELL a munkámhoz a jó wifi

- nem akarok a szomszétól függő lenni. tehát pl. mikor megszakad, akkor át kéne menni bekopogni, h figyelj, indítsd már újra

- hogy nem őszinte - miért nem mondta el"


Viszont nincs olyan szabály, hogy csak férfi köthet közüzemi szerződést. Pláne, hogy internetből lehet pl. mobilinternetet a te telefonodra, ahhoz meg végképp semmi köze, le se tudja mondani.

A jelenlegi problémára tehát lehet megoldást találni.

De valóban, amiket idéztem tőled, abból egy nagyon böszme ember rajzolódik ki.

Szerintem higgadj le és ülj le vele beszélgetni. És kérdezz! Kérdezd meg tőle, miért nem beszélte meg veled? Hogyan akar egyáltalán közös életet? Úgy, hogy mindent egyedül dönt el?

Miért nem fontos neki, hogy milyenek a te munkakörülményeid? (Mert önző a végletekig...) Az a célja, hogy ne dolgozz, és teljesen őtőle függjél?


"Hogy csinálják azok, akik jól csinálják?"


A legtöbben nyelnek, csak más dolgokban. Esetleg azért, mert már van közös lakás, közös gyerek, és túl sokat veszítenének egy váláskor.

Nagyon kevés kapcsolat az, akik normálisan meg tudják beszélni az efféle problémákat. Na, ők azok, akik 20-30 év házasság után is szeretettel beszélnek a párjukról a háta mögött is. Kölcsönösen!

2019. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!