Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátod azt mondaná,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátod azt mondaná, hogy nehéz hűnek maradni, akkor mi lenne a reakciód?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban: eléggé link alak volt, elmondása és mások elmondása szerint is. 3 hónapja vagyunk együtt,mindent megtesz értem, életmódot változtatott, letette a cigit, elkezdett sportolni, teljesen más ember az elmondottakhoz képest. Azt mondta, hogy miattam változott meg (nem kértem meg rá, meg semmi ilyen, csak elkezdtem vele randizgatni). Mihelyt elhiszem neki, hogy valóban szeret és megváltozott, akkor beköpött ma egy ilyet, hogy milyen nehéz neki hűségesnek maradni. Én vagyok az első, akihez hű tud maradni, de nagyon nehéz nem másra néznie. Nekem ebből teljesen az jött le, hogy nem vagyok elég, hogy kevés vagyok. Szóvá is tettem, meg is beszéltük, jött a szokásos szöveg, hogy miattam változott ennyit, stb. Valahogy most nem segített a helyzeten. Amúgy is elég sok gondjaim vannak az önértékeléssel, nem tartom magamra szeretetre méltónak, jó nőnek és szerethetőnek. Pedig a koromhoz képest elég normális lány vagyok. Ezt viszont tudom. Az önértékelési gondok meg a gyerekkoromból,családi gondokból fakadnak, amiken sajnos még nem tudtam túllépni, bármennyire próbálok..emiatt nehéz is elfogadni, hogy valaki szeret..


A barátom csak azt akarta kihozni ebből, hogy csak én vagyok számára, másért nem lenne képes ennyit változni, én kellek neki meg hasonlók. Mégha mélyen belül tudom is, hogy nem akart nekem rosszat, nekem ezzel nagyon beletrafált, hogy "nehéz hűségesnek lenni"...egész nap csak sírtam, amikor erre gondoltam, hogy kevés lehetek neki...


Ti erre hogy reagálnátok? Mit tennétek? Bennem nagyon sokat rombolt ez, minél többet beszélek vele róla, annál rosszabb..mit tehetnék?



2019. szept. 28. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Na hát ez egy nehéz dolog. Egyfelől érthető hogy nehéz hűségesek maradni ha valaki előtte úgymond kicsapongó életet élt. Gondolom szeret hódolni az élvezeteknek.

Az nagyon dicsérendő hogy ezt bevallotta neked. Annál milliószor többre értékelem mint aki sunnyog. Meg ugye változott érted.

Másrészt egyértelműen lejön az írásodból hogy neked ez nem fekszik ami amúgy teljesen érthető. Nincs meg a bizalom. És nagyon valószínű hogy ha nehézség jön a kapcsolatotokban akkor nem fogja tudni kontrollálni magát.

Szerintem hozzá olyan lány való aki elég laza ilyen téren így egyik félen se lesz nyomás.

Gondolom azért a fiúnak se könnyű ez.

Mérlegeld a dolgot, szerintem 3 hónap után egyszerűbb kilépni mint 3 év után, tele sérüléssel esetleg.

2019. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez így, ebben a formában tényleg nagyon furcsa.

Lehet, csak hūlyén fogalmazott?

Azt tudom, hogy nekem is jött egy lány aki miatt megváltoztam. Önként és dalólva. De nem esett nehezemre hűséges maradni, nem stirölni a nőket😯

2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Nekem nem is kellene monogám "férfi". Én szeretem, hogy van másokkal mellettem és én is vagyok másokkal.
2019. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon küzdök magammal is, mert a tettei a mostani igazát igazolják, tényleg nagyon jó velem. És közel álltam ahhoz, hogy elhiggyem, hogy végre valaki tényleg szeret, hogy valaki tényleg képes miattam változni..a jövőt is eltudom vele képzelni..szívét, lelkét kiteszi értem.


Azt beismerem, hogy az önbizalomhiányom pedig csak rombolja a kapcsolatot..viszont ha nem próbálkozom, akkor tényleg arra vagyok ítélve, hogy egyedül öregedjek meg. Most itt van végre ő, és ezzel a bizalmatlanságommal (ez is gyerekkorban alakult ki az emberek iránt) csak taszítom, de mégis kitart.


Ezt is szegény teljesen jó kedvvel mesélte, hogy mennyire büszke magára, hogy hiába nehéz nem másra nézni, de értem megtudja állni és uralkodik az ösztönein..és valahol meg is értem! És azt is tudom, hogy velem van a baj..a bizalmatlanság, ami gyerekkoromban alakult ki, a bizalmatlanság, mint az ő múltja..de le is állt nekem megmagyarázni, hogy férfiból van..nekem az lenne az alap, ha szeretek valakit, akkor nem esik nehezemre hűségesnek maradni. A kettő valahogy kiegészíti egymást vagy nem tudom..


Kérlek ne ítéljetek el!

2019. szept. 28. 22:06
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Annak nehéz hűnek maradnia aki beteg vagy nem elégíti ki a partnere. Mivel azt írtad korábban is ez volt mindenkivel a probléma, akkor szerintem nem a te hibád, szexmániás vagy kényszeres a barátod. Semmiképp sem normális, hogy ilyen.

3 hónap után még javában te kellene hogy a eszébe jussál. Nagyon frankó, hogy leszokott a cigiről meg próbálkozik rendes lenni, de ne számíts arra, hogy alapvetően ő egy állhatatlan tipus.

2019. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ő azon akadt ki, hogy még mindig nem bízom benne és miért köszön mindig vissza a múltja...de hogy mellettem mégis ember tud maradni és jobb ember lett. Meg miért nem vetem össze a múltját azzal, hogy hogyan viselkedik velem..


Lehet csak én keresem a hibát, várom azt, hogy mikor szólja el magát vagy ilyesmi...benne van ez is a pakliban. Nagyon nehéz elengednem magam teljesen..amikor sikerül is, akkor meg ez jön ki a végén. Egy ilyen megszólalás, és akaratlanul is a rosszat látom bele, nem az erőfeszítéseit...de valahol ott van benne az is, hogy nem kellene megerőltetőnek lennie.

2019. szept. 28. 22:12
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Aki egyszer csalt, az később is fog.

Lépj ki, mert ez később jobban fog fájni.

2019. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Miért itélnénk el? Nincs miért!

Elmondtam én is neki ki voltam.

Nyitott könyv voltam neki. Igyekeztem mindent megadni neki, megtenni érte.

Neki is voltak fenttartásai. De ez érthető.

Nagyon szerettem. Nem láttam mást. Ha hiba, büszkén vállalom.

Azt mondta egy idő után, hogy tudja/hiszi hogy igazat mondok, bennem megbizhat.

Próbáld magad helyre rakni. Adni egy esélyt neki.

2019. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Te magad írod hogy milyen problémáid vannak, tehát tisztában vagy velük. Ezekkel kéne elkezdeni a munkát szakemberrel, feloldani a belső görcseidet, a traumáidat. Amíg ez nem történik meg, nem lesz egészséges kapcsolatod és szenvedni fogsz, mert 1, nem tudsz megbízni másban, irreális elvárásaid lesznek, apróságokon kattogsz feleslegesen és az önértékelési zavarod mérgező a környezetedre; 2, olyan figurákat vonzol be az életedbe mint ez a bromarc, aki kb. előre vetítette a megcsalást, mondván hajtja a vére, ő ilyen - de persze feláldozza magát érted és nem teszi meg, még ha embertpróbáló is a feladat. Az érted megváltozást pedig manipulációs eszközként használja akkor, mikor aggályokat vetsz fel (mellesleg amiket változtatott, jelzem hogy számára jók, a kapcsolat szempontjából irrelevánsak, hiába akar bűntudatot kelteni).


Ez a kapcsolat már ennyiből is bűzlik és szinte üvölt hogy csúnya vége lesz ha folytatod. Hülyeség amit mondasz, nem fogsz egyedül meghalni, helyette az ilyen szánalmas személyek mellett szenvedhetsz egész életeden át, mert a problémáid bevonzzák őket. Gyógyítsd meg magad és nem fogsz minden jött-ment figurát beengedni az életedbe, csak azért mert azt hiszed hogy nem lesz jobb/nem vagy elég jó másnak.

2019. szept. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
3 hónap után dulni kéne a szerelemnek, nem pedig küzdeni, hogy ne dugjon mással is.
2019. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!