Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell megbocsátani, elengedni a sérelmeket?

Figyelt kérdés
Sosem ment a megbocsátás, de most az egyszer szeretném, ha menne. Elég durva dologról van szó (igen, nőügy, de nem megcsalás), szakítottam is a barátommal de végül megbeszéltük és valamennyire megnyugtatott. Azonban én továbbra is minden nap minden órájában ezen kattogok, haragszom, képtelen vagyok megbocsátani, de ha nem tudok, akkor tényleg szakítanom kell vele, amit nem akarok... inkább megbocsátanék, de hogyan?
2019. szept. 29. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Gondolj arra, hogy a harag csak téged öl meg. Magadnak csinálod. Akkor gondolj arra, hogy pár év múlva ez az egész már semmit sem fog jelenteni. Akkor mi értelme van ezen rugózni? Nem illettetek össz, aztán ennyi.
2019. szept. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Tudom, ez nehéz dolog. Pörgesd vissza magadban, te mire hogyan reagáltál, mi vezetett idáig. Általában ha sérelmek vannak egy kapcsolatban, az két ember hibája. Könnyebb lapozni, ha beismered a saját felelősségedet is.
2019. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Hogy engedsz el egy vödör vizet? Elengeded, és kész. Nehéznek hangzik az érzelmek elengedése, de csak addig, amíg rá nem jössz, milyen egyszerű.

Ajánlom a meditációt. Én minden érzelmi fájdalmamtól megszabadultam, pedig mindennapos öngyilkossági gondolatok, súlyos szorongás, depresszió gyötörtek. Nem mentem orvoshoz, mert mindig is tudtam, hogy önmagamon kívül más nem tud rajtam segíteni. Az orvos egyébként is csak felírta volna a szar gyógyszereit, amik elnyomták volna a tüneteket, de a problémát nem oldották volna meg.

Most tökéletesen békés és felszabadult vagyok. Bármi is történik, nem hat a belső világomra. Olyan dolgokat teszek meg teljesen felszabadultan, amik korábban nem mentek, mert annyira féltem.

Magát az egót kell feloldani, ami minden probléma forrása. Meg kell szabadulni a személy illúziójától. Az orvos csak az egót pátyolgatja, szóval nem ajánlom, hogy orvoshoz menj.

2019. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na álljon meg a menet!

Nem ott kell kezdődnie az elengedésnek,hogy TE elfelejted a dolgot,ha párkapcsolatról van szó.

Az ilyen sérelmeket nem lehet és nem is kell egyedül "elengedni". Ezeket meg kell beszélni,új alapra építeni a kapcsolatot.

Ha olyan mélyen érintett, hogy elvesztetted a bizalmad,ami teljesen oké is,nem folytathatjátok ott ahol abbamaradt.


Gondolom egyik percről a másikra beleugrottatok hogy "kibéküljetek", te azért mert vagy nincs önbizalmad,és/vagy attól félsz nem lesz másod, ő meg mert kényelmes neki,és innentől látja hogy nincs benned tartás és bármit megtehet veled.

Egy ideig még megy a "kiengesztelés",próbálkozgatás,aztán egy idő után elege lesz belőle hogy ő a rosszfiú mert megbántott és ugyanott folytatja ahol abbahagyta. Hidd el,több év tapasztalat beszél belőlem.


Ha szakítottatok akkor ott meg kell állni. Átgondolni mindkettőtöknek. Átértékelni mindent. Azt hogy mi vezetett idáig, hogyan tudtátok volna másképp csinálni,mit kell a jövőben másképp csinálni. Változtatni magatokon,ha hajlandó mindkét fél.


Az hogy "valamennyire megnyugtatott" édes kevés!

Addig míg nem változik meg,és nem tudja teljes mellbedobással állítani hogy IGEN,megváltoztam. Így és így. Ezt és ezt raktam le az asztalra. Mutasson fel valami bizonyítékot a törekvéseire,hogy ezentúl hogyan lesz más a kapcsolatotok,és ha ezután úgy érzed tényleg megéri,és újra tudsz benne bízni AKKOR kell újra párkapcsolatot kezdeni.

Ez legalább 1-3 hónap szünet kéne hogy legyen.


Addig ne is várd hogy boldog,békés párkapcsolatod legyen. Addig folyton ezen fogsz kattogni. Téged fog emészteni belül hogyha késik,hogyha titokban sms-ezik,ha "úgy" néz más lányra vagy bármi. Minden pillanatban az fog benned kattogni hogy úristen ki az, és mit csinál vele,hol van,mit titkol el stb.

És ez ilyen esetben természetes is. Ezért NEM LEHET erőltetni a megbocsájtást és az elengedést. Az ilyet nem is kell elengedni. AKKOR fogod tudni elengedni,ha tényleg megnyugodtál és újra bízol majd benne,és akkor magától fog menni. Ha pedig nem tudod neki megbocsájtani,akkor nem tudod. Benne van a pakliban. Akkor viszont emelt fővel tovább kell állni.

2019. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!