Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek működhet így egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működhet így egy kapcsolat, hogy én életmódot váltottam, de ő nem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában igyekszem életmódot váltani, többet mozogni, egészségesebben élni, és ledobni pár kilót (nem a fogyás a fő célom, de nyilván jó lenne). Viszont ahányszor találkozom a barátommal és nála töltöm az estét, felborul az egész "új életmódom", mert ő szörnyen egészségtelenül él. Szinte semmit sem sportol vagy mozog, amikor csak lehet gyorskaját, pizzát vagy tésztákat eszik (sokszor naponta kétszer eszik meleg ételt, pont a legzsírosabb, legegészségtelenebb kajákat, és ráadásul baromi nagy adagokat). Ezen felül még édességet is sokat eszik. Nekem elegem van ebből, sokkal jobban érzem magam a bőrömben amióta rendszeresen mozgok és nem szemetet eszem (nem azt mondom, hogy csak zöldséget eszem mostanában, de azért odafigyelek rá, hogy mi kerül a szervezetembe). Szerintetek hosszú távon működhet ez a kapcsolat? Nem akarom feladni az új énemet, de úgy érzem, hogy ha egyszer összeköltözünk, akkor én is át fogom venni az ő szokásait. :/
2019. okt. 3. 09:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Egy volt kolléganőm vega. A férje meg nagyon nem az. Mégis nagyon jól megvannak, gyakran ő maga főzi meg a párjának a húsos ételeket. Neked nem kell átvenned az ő szokásait. Ha tudod tolerálni, hogy ő másként él, mint te, akkor nem gondolom, hogy az életmódbeli különbség problémát kellene, hogy jelentsen.
2019. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
HA nincs akaraterőd nem megenni a vackokat akkor ne a baratod hibáztasd!
2019. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Rajtatok múlik, hogy fog-e működni. Ha tiszteletben tudjátok tartani egymás életstílusát, akkor nincs akadálya. De amúgy azt sem tartom kizártnak, hogy ő csak szimplán lusta, és amúgy semmi baja nem lenne az egészségesebb étkezéssel. Nasizni meg nem muszáj attól, hogy a másik azt teszi.

Párom se sok egészséges ételt látott, amíg szüleivel élt (bár teszem hozzá, az én szüleim is hadban állnak a nem zsíros, nem agyon sózott, kiegyensúlyozott táplálkozással...), viszont amikor összeköltöztünk, minden fennakadás nélkül átvette a hús + zöldség + rizs alapú étkezésemet, holott soha nem kértem rá. Sőt, direkt csináltam neki más jellegű ételeket is. Csak neki tetszik, ahogy étkezek, és folyton rájárt az enyémre, így feladtam a külön főzőcskézést. Annyi, hogy néha azért nálunk is vannak olyan ételek, amik nem épp alakkímélők, de ilyen van kb havonta egyszer. Annyi kell is.

De hanem is áll át, akkor is csak megbeszélés kérdése az egész. Azért ez nem akkora probléma szerintem, ha más gond nincs.

2019. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A nasijaiból nem szoktam enni (nem is szeretem az édeset), de amikor már ebéd óta nem ettem (korán szokott lenni az ebédszünetem), akkor nyilván én is akarok vacsorát enni majd. És ha semmi nincs otthon, csak amit rendelt, akkor nyilván eszem abból.

Egyébként lehet, hogy tényleg csak lusta, de hát mindketten felnőtt emberek vagyunk, nem akarom, hogy olyan legyek, mint az anyja, hogy nekem kelljen tanítgatnom a helyes étkezésre, meg főznöm neki, ha nem akarom, hogy ő is szemetet egyen... Persze lehet, hogy tényleg az lenne a legjobb, ha csak hagynám, hogy egye a saját kajáját, én meg vinnék magammal valami sajátot.

2019. okt. 3. 09:23
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Azt eszik amit akar, és szeret. Te is.

Egymásra ilyet nem lehet erőltetni. Nem is vagy köteles megenni az általa kedvelt kaját sem. Készíts magadnak! Ezek szerint te is lusta vagy!

2019. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem speciális diétát kell tartanom, mi együtt élünk, általában én főzök és azt eszi, amit én. Ha akar vesz magának olyat amit nem ehetek, ennyi.

Miért nem főztök együtt este? Programnak is jó.

2019. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Egy kevés akaraterővel meg tudod tartani ezt az életmódot akkor is amikor a pároddal vagy.Mindketten azt esztek amit szerettek.
2019. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha magadra kapsz némi akaraterőt és elintézed a saját kajád, akkor működhet. Felnőtt ember vagy, viselkedj úgy.
2019. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ellen megyek az árnak itt eddig, de szerintem nem egyenlőségjel van a két életmód között, bár nyilván erőltetni semmit nem szabad a másikra. De ha te aktívan akarsz élni, ő pedig otthonülő, és sokat eszik rendelt pizzát meg ilyesmit (ami pár éven belül valószínűleg bőven látszik majd a testén is), akkor kevés lesz a metszési felület közös programok terén, meg arról, hogy képzeltek el egy átlagos hétvégét. Azt nem kellemes nézni, hogy valaki hogy sz*rja le teljesen az egészségét, de ha ő arra nem hajlandó, akkor azt kell majd nézned.
2019. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Na ez az,miért nem fozol magadra?
2019. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!