Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem vagyok szerelmes. Érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok szerelmes. Érdemes így eljegyezni?

Figyelt kérdés

24F, 27L, 3 éve együtt.

Barátnőm tündéri lány. Végtelenül tiszta szívű, jó ember, okos, normális, őszinte, támogató, hasonló az érdeklődésünk, alig van vitánk. Nagyon szeretem de egyre inkább úgy érzem, hogy inkább csak mint egy embert és nem vagyok bele szerelmes, de az elején se volt olyan lángoló a dolog. Baratok lettünk majd összejöttünk, de nagy langolás nem volt. A szexben is pont hasonlók a vágyaink, de nem rá mint barátnőmre izgulok fel, hanem arra hogy hozzám ér mint egy meztelen nő. Ha ránézek meztelenül főleg nappali fényben, őszintén kevéssé hoz lázba, nem vonz. Viszont ha mar belekezdünk és hozzáérek akkor nincs gond.


Ő már szeretne eljegyzést amit megértek abszolút de én ezért kezdek hezitálni. Minden működik, de úgy érzem hogy csak kellemesen elvagyok vele és valami hianyzik. Ha 30 lennék így is elvenném de 24 évesen az hogy ránézek meztelenül és semmit nem mozdít meg bennem, pedig nincs baj a libidómmal, nagyon elgondolkoztat. Attól aggódom milyen lesz 10 ev mulva ez ha huszonévesen így erzek iranta..


Erdemes így belemenni egy házasságba? Hogy a másik remek ember, támogató partner de nem vagy szerelmes?


2019. okt. 8. 23:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Röviden? Nem. 24 évesen meg "kisfiú" vagy, főleg, hogy nem is vagy és soha nem is voltál szerelmes belé.
2019. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Kevés az, hogy valaki jó ember. Már a kapcsolatba sem kellett volna belemenni, soha nem leszel boldog olyan emberrel akivel nincsen lángolás. Persze ennek a fenntartása csak azon múlik, hogy mennyi energiát tesztek a kapcsolatba, de ha sosem volt szerelem akkor nem is lesz késztetés arra, hogy komolyan dolgozzatok rajta. A szerelem egy jó értelemben vett ördögi kör. Szerelmesek vagytok ezért romantikáztok, randiztos, kedveskedtek. És mivel ezeket megteszitek megmarad a tűz és a szerelem. Valamennyit csendesedik persze időnként aztán újra fellobban, de ahol sosem volt ott sosem lesz. 30 évesen sincsen értelme ülni a langyos szarban és olyannal együtt lenni akiért nem vagy odáig. Ez nem is párkapcsolat és rövid időn belül el fog romlani.
2019. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2

A kapcsolaton dolgozok így is. Megvan a randi, kedveskedés, programok, stb és örülök ha boldog és jó vele lenni nekem is. Ezért működött eddig. Csak nem biztos hogy ez fog működni 30 évig.


Ugyanakkor sokan mondják hogy az intenziv szerelem 3 evig tart kb aztan mindenkinel ez az allapot áll be. Akkor meg minek boritani ha mindenkinek ilyen?

2019. okt. 9. 00:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
10 év kapcsolat után elég magabiztosan tudom neked mondani, hogy ez közel sem ilyen. És ahol 3 év után megszűnik a szerelem az bizony nem egy jó kapcsolat. 3 év után jutsz el odáig, hogy egyáltalán komolyabban megismered. Mikor szeress bele még jobban ha nem ez után? Vannak lapos időszakok, de az, hogy teljesen eltűnik a lángolás egyáltalán nem természetes vagy normális sok év után sem. Ha meg soha nem is volt tűz akkor tényleg nincs miről beszélni.
2019. okt. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
El ne jegyezd. Keress olyet akit igazán tudsz szeretni. hagyd, hogy ő is találjon valakit akivel nagyon tudják egymást szeretni.
2019. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell átélni a lángoló szerelmet, mert olyan kötődést hoz létre, ami átvisz az ilyen kríziseken, mint amiben most vagytok. Mivel téged nem köt ilyen erős szál hozzá, ezért sokkal nehezebb és boldogtalanabb sors vár mellette, mintha azzal élnéd át ezt, akit valaha szerettél. Mert a szerelem tényleg csendesül/elmúlik, átmegy megszokásba. De ha az ember átélte azt a nagy felfordulást, amit a szerelem hoz az ember életébe, akkor olyan 20 évig nemigen fog rá vágyakozni újra, jó esetben soha többé. Betelsz a szerelemmel és nem dobod majd el a kapcsolatodat egy újabb fellángolásnál, mert rájössz, hogy az a kapcsolat is idejutna előbb-utóbb. De rögtön a langyos trutyiban kezdeni, na az örök hiányérzettel jár. És akkor van az, hogy csak addig kell a másik, amíg nem jön a nagy Ő és akkor majd elhajítod. Vagy ha már lesznek gyerekek/hitel/ezazamaz, akkor ez nem is lesz olyan egyszerű és verheted a fejedet a falba, hogy hiszen én ezt a nőt sosem szerettem úgy, ahogy azt a másikat. És az a másik, még ha szeretne is, elmenekül az érzései elől, mert nem akar szerető lenni, egy eltitkolt senki. Egy normális ember a gyerekei helyett nem választja a szerelmet. Tehát marad neked az örök boldogtalanság.

Persze az is lehet, hogy soha nem leszel viszonzottan szerelmes, de én is így hittem, aztán mégis másként alakult és akkor nagyon örültem, hogy nem vagyok gyerekkel hozzákötve ahhoz, akit nem szerettem soha.

2019. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes... kötődsz hozzá, de nincsenek érzéseid. Már eleve a kapcsolatba sem kellett volna belekezdenetek. Mi tart mellette? Ha csak a megszokás, akkor zárd le a kapcsolatot, csak raboljátok egymás idejét. Avagy tedd fel magadnak a kérdést, mi az ami szerinted hiányzik belőle, hogy szeresd? Avagy van más aki megmozgatja a fantáziád? Ha utóbbi, akkor pláne zárd le a kapcsolatot, így korrekt.
2019. okt. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Savlekotő ***** válasza:
85%
Nem,el ne vedd,időt húztok,az övét is. Ha sose voltál szerelmes illene ezt tisztázni,mert lehet ő szerelmes,te viszont nem vagy ezért jogosan fogja azt érezni h végig hazudtál neki,becsaptad átverted az idejét raboltad és újra kell terveznie és nem mindenki ilyen csak letisztul az érzés amit vagy túl él a kapcsolat ha közösen tarják fenn a tüzet, vagy elválnak útjaik. De itt nincs minek letisztulnia hisz sose volt részedről szerelem ,csak elvoltál vele. Tisztázd vele mert jogosan lesz dühös.
2019. okt. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2019. okt. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Légy bátor, szakóts. Fiatal vagy, ha nem vagy szerelmes, hezitálsz, akkor nem szabad. A házasságot belülről kell érezned, hogy igen, ő az, aki mellett megöregednék.

30n

2019. okt. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!