Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok ilyen? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen? Hogyan változzak? Nem akarom elveszíteni!

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném,hogy elvált ember vagyok,kettő gyerkőccel. A gyerekek nálam maradtak,mert az anyjuk lelépett. Lassan egy éve,hogy megismertem a jelenlegi páromat. A kapcsolatunk elején még jól ment minden. Örültem,hogy szeretnek,hogy fontos vagyok valakinek. De az utóbbi időben folyton elrontok mindent. A párom próbál pozitívan hozzámállni,segíteni. Odaadó,megbízható társ. Én pedig ahelyett hogy ezt igazán díjaznám,sokszor megbántom,pedig nem is áll szándékomban. A minap is kedveskedett,finom vacsival várt haza,és szeretett volna kettesben filmezgetni,összebújni velem. Örültem neki, nagyon jól esett. De aztán megint elkezdetem a problémáimról beszélni,ezzel tönretéve az egész estét,és igyekezetét. Borzasztóan szégyellem magam,minden eddigi miatt,amivel megbántottam. Sz@r embernek érzem magam. Lassan teljesen el fog hidegülni tőlem,ha nem tudok változtatni. Borzasztóan szeretem,szeretném ha mellettem maradna. Hogyan lehetnék úrrá ezeken a depis dolgokon? Hogy an ne gondoljak csak mindíg a problémákra? Annyira szeretnék jobb társa lenni. De mit tegyek? Egy pszichológus tényleg segítene? Valóban megoldaná ezeket a gondokat? Nem akarom hogy túl késő legyen. A páromnak is megvannak a maga családi problémái,és nem akarom,hogy még én is rátegyek egy lapáttal. Annyira kedves,segítőkész,nem ezt érdemelné tőlem.
2019. okt. 10. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom.. gondoltál már arra h egyszerűen csak HAGYD ABBA?
2019. okt. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,gondoltam rá. De kis idő múlva úgy érzem,hogy ki kell beszélnem magamból. Nem tudom magamba folytani.
2019. okt. 10. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel bántod meg? Milyen problémáidról beszélsz neki?



Egyébként lehet ha csak simán ezt így elmondanád neki amit itt leírtál,kikerekedne egy konstruktív beszélgetés...

2019. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól leszel jobb társa, ha akkor is vigyorogsz, amikor semmi kedved hozzá. És attól, hogy őszinte vagy, még lehetsz vele kedves. Pl. "Drágám, nagyon bánt, ami ma a munkahelyem történt." Ez nem azt jelenti egy nő számára, hogy utálod a főztjét és nem vetted észre, hogy igyekezett, hanem pont örülni fog, hogy megnyíltál neki. Persze nem árt, ha tudja, hogy azt is észrevetted, amivel ő készül, szóval legyen előtte egy "köszönöm, hogy vagy nekem" vagy hasonló és tuti el fog olvadni.

Egyébként, bár általánosít, ajánlom a vicces Mark Gungor "Női agy, férfi agy" előadást, youtube-on is fent van. Szerinte a tipikus férfiak akkor beszélnek meg bármit, ha segítséget, "megjavítást" kérnek, míg a nők mindent elmondanak, ami épp az eszükbe jut. Szóval - az elmélet szerint - egy tipikus nőnek nem azt jelenti, ha elmondod a problémáid, hogy elrontod az estét és az ő vállára raktad a terheid, hisz ha a barátnőivel találkozik is ezt csinálják és még élvezik is, hogy hangosan gondolkodnak, informálódnak egymástól csak úgy párhuzamosan inspirálódva és kiengedve a gőzt :D

2019. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15%

Szégyelled magad, mert beszélsz a dolgokról, amik nyomnak?? Azért is szégyelled magad mert lélegzel és dobog a szíved?


Próbáld a problémák okát elmondani, érzelmeket, hogy miket vált ki belőled az adott valami, hogy hogyan akarnád, és miért, és miért kellemetlen neked az a valami.

Ez a legjobb az összebújos estékre. Nem rontottál el semmit se. Nem te egyedül. Mindketten ugyanannyira.


Foglalkozz önismerettel.


Olvassátok el az erőszakmentes kommunikáció című könyvet.

2019. okt. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!