Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mit tegyek? Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Détékata000 kérdése:

Szerintetek mit tegyek? Hogy segitsegse? Mi a helyes ebben a szomorú nehéz helyzetben? Negativ, pozitiv velemeny is érdekel, mindenkinek köszönöm aki elolvasta es kommentelt, próbálok minden lényeges információt leírni

Figyelt kérdés
Parommal 3éve vagyunk egyutt(régebb ota ismerjuk egymást mint 3év) van egy 2éves kislanyunk mielőtt velem össze jött napi szinten ivott miattam letette egy időre most 3ev elteltével ott tartunk hogy rendszeren hazudik hosszú órákra eltűnik (kb minden heten iszik 1x 2x es minden honapban eltunik kb 1x egy ejszakara kocsmazni)nem mondja el hova megy es végül mindig a kocsmába köt ki,pontosan tudja h engem ez mennyire zavar milliószor megkértem h ne igyon milliószor megigérte h nem fog de mindig akármikor kicsit ekezdenék hinni megint atvert és es bizony hatassal van a gyerekre mert előtte veszekedunk,bonyolitja a dolgot hogy amiért én próbálom neki megszabni hogy ne igyon mar nem szeret engem,hozzá teszem engednem neki h meg bírná állni h csak 1-2-3sort igyon de ő addig iszik amig bír amig nyitva van a kocsma,hogyan tudnék neki esetleg segiteni hogy örökre elfelejtse az italt?mert ha tovább folytatja egy utolsó alkoholista lesz,gyermekem érdekében minden tőlem telhetőt meg teszek de már sajnos kezdem feladni mert nagyon sok fajdalmat okozott mar nekem

2019. okt. 21. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, van egy pont nevű írásjel.

Nagyon összefüggéstelenül írtad, de talán ki tudtam valamit hámozni ebből a katyvaszból. Ha nem akar változtatni, kutyából nem lesz szalonna. Ha jót akarsz magadnak meg a gyereknek, elhagyod. Hidd el, jobb lesz utána.

2019. okt. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy segitsek?* lett volna a kérdés első része
2019. okt. 21. 15:28
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott és biztosíts a gyerekenek is meg magadnak is normálisabb életet. Egy alkoholista mellett maradni nagyon beteg dolog, ezzel tönkreteszed a gyerekedet is!
2019. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

" mielőtt velem össze jött napi szinten ivott "


Össze sem kellett volna vele jönni.

Egy dolgot tehetsz. Vagy önként bevonul elvonóra vagy válás. És halogatás nélkül vonul be.

2019. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Józanul milyen?

Ha akkor lehet vele beszélni, akkor kérd meg, hogy menjen el veled kettesben egy szakemberhez (addiktológus, pszichiáter vagy mit tudom én). Ha erre hajlandó, akkor állj melléje, segítsd mindenben, fogadjátok meg, amit a szakember javasol.

Ha nem hajlandó ....., akkor valószínűleg nélküle kéne folytatnod.

2019. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező olvass utána a függők hozzátartozóinak pszichológiájáról, rogyásig találsz a neten.

Azért is nem azt írtam, hogy a függő, hanem a hozzátartozó ember/emberek, mert a düggőn nem lehet segíteni, amíg ő nem akarja. Tépheted a szád míg fel nem dobod a pacskert, ha ő nem akar, akkor nem szokik le senki két szép szeméért se.

Viszont a hozzátartozók sokszor bennragadnak ebben, mert "megmentő szerepbe" bújnak.

Nem kell a gyerek miatt együtt maradni! Inkább külön, de a gyerek ne az alkoholt lássa mint élhető példát.

Remélem lesz hozzászóló itt, akinek apja/anyja szintén alkoholista volt és érdemben meg tudnak győzni, hogy jobb a válás ilyenkor a gyerek szemszögéből is.

2019. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Tudod nagyon jól, hogy alkoholista, de egyből szülsz is neki egy gyereket. Aztán itt sírsz, hogy brühühü, a gyereked apja alkoholista, hogy tudod megváltoztatni, kell valami varázsige.

Varázslat nincs. Azt kapod, amit választottál. Ha nem tetszik, akkor válj el.

És hogy tudd: havonta egyszer ku.rvazni megy, azért nincs otthon este.

2019. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
16:44 igen lehet h igazad van és az én hibám magamnak köszönhetem de tudod elhittem neki hogy tényleg megtud változni meg értettem az érveit hogy eddig miért ivott és azt gondoltam h miattam végleg megváltozik igen naiv voltam sajnos!!egyébként a kislány nem tervezett volt csak igy alakult es nem tudtam volna elvetetni de ezt a részét nem is bánom hiszem a legjobb dolog az életemben.És nem sajnalkozok csupán tanács próbálok kérni másoktól akik talán már voltak ilyen vagy ehhez hasonló hekyzetben!És mindezek ellenére a párom egyébként egy nagyon jo apa és tudom milyen rossz apa nélkül felnőni majd nevelő apával élni és nem akarom ezt a kislányomnak ezért remenykedem meg vhol abban h talán ez helyre hozható dolog..de lehet hogy tévedek és csak én látom rosszul és ez már menthetetlen dolog, de köszönöm a te kommentedet is!!
2019. okt. 21. 16:56
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálom,hogy ezt kell irjam,de össze se kellett volna jönni egy ilyennel aki iszik,nemhogy még gyereket szülni neki.

Nem fogsz tudni segiteni,főleg ha nem akarja.És ha akarja is,lehet,hogy megváltozik pár hónapra,de ez csak addig tart,amig az első pohárral megissza.

2019. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Beleeggyezett abba hogy eltiltom tőle a gyereket ha meg 1x iszik vagy játszik ja mert egyébként tippmixezik és ebben is mindig hazudik h nem játszik közbe meg igen :/ :/nagyon nehezemre esik elhinni neki hogy most ezt komolyan gondolja de nem hinnem hogy kockáztatná azt h ne lássa a gyerekét
2019. okt. 21. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!